keyboard_arrow_down
44

Karşılama Hostesi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Karşılama Hostesi cancel
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Karşılama Hostesi
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ORT-HOS SAĞLIK HİZM.TİC.LTD.ŞTİ.
Karşılama Hostesi
ORT-HOS SAĞLIK HİZM.TİC.LTD.ŞTİ.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
CLINIC EGO GROUP
Karşılama Hostesi
CLINIC EGO GROUP
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
20 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Mandarin Oriental Bodrum
Residences Greeter
Mandarin Oriental Bodrum
Muğla İş Yerinde
Proje Bazlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Karşılama Hostesi İş İlanları

Müşteri veya konukları, güler yüzle karşılayarak gerekli yönlendirmeleri yapan veya onlara eşlik eden kişilere karşılama hostesi denir. Karşılama hostesinin, insan ilişkilerinin başarılı ve diksiyonunun düzgün olması beklenir. Karşılama hostesi iş ilanları araştırırken senin için uygun olan seçeneklere başvuru yaparak kariyerine bu alanda devam edebilirsin. Karşılama hostesinin görevleri, çalıştığı yere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çalıştığı yerin genel çalışma prensipleri doğrultusunda mesleğini verimli bir şekilde gerçekleştirir. Bu görevi yapanların; sorumluluk bilincine sahip, enerjik ve akıcı konuşabilen özelliklere sahip olması beklenir. İşletmelerde, etkinliklerde, organizasyonlarda veya restoranlarda gerekli niteliklere sahip olman doğrultusunda çalışma olanağı bulabilirsin. İlan yayınlayan iş yerlerinin belirtmiş olduğu genel kriterlere ve beklenilen niteliklere uygun olduğunu düşünüyorsan birçok şehir için açılmış olan karşılama hostesi ilanlarını inceleyebilir, başvurunu tamamlayabilirsin. Farklı şehirlerin otellerinde veya organizasyon şirketlerinde karşılama hostesi olarak çalışman mümkündür. Karşılama hostesi arayanları araştırarak yayınlanmış olan ilanların aday kriterlerini ve çalışma şekillerini değerlendirdikten sonra başvuru yaparak kendine bu meslekte yer edinebilirsin.

Karşılama Hostes İş Olanakları

Farklı bölgelerde neredeyse her sektörde görev alabilen karşılama hosteslerinin iş olanakları oldukça çeşitlidir. Otellerde, restoranlarda, organizasyonlarda görevli olarak çalışabilir konferans ve seminerlerde hizmet verebilirsin. Kafeteryaların karşılama bölümlerinde faaliyet gösterebilir, holdinglerde veya plazalarda çalışabilirsin. Pek çok şehirde çalışma olanağı sunan karşılama hostesliği mesleği ile ilgileniyorsan bu işin gerektirdiği birtakım niteliklere sahip olman beklenir. İstenilen eğitimin niteliği veya mesleki bilgi birikiminin uygun olması durumunda güncel karşılama hostesi iş ilanlarını arasından seçim yaparak senin için uygun olan şehirde veya işletmede çalışmaya başlayabilirsin. Birçok organizasyonun içinde bulunarak misafirleri karşılayan, ilgili yerlere yönlendiren ve lansmanlarda, etkinlik alanlarında görev alabilen karşılama hostesliği hizmetini vermek için gerekli olan nitelikleri sağlıyorsan sen de başvurularını kariyer.net’ten tamamlayabilirsin. Pek çok şehir için yayınlanan ilanları araştırarak başvuru detaylarını ve senden beklenilen kriterleri öğrenebilirsin. Daha sonra başvurmayı düşündüğün ilan için gerekli deneyimlere ve istenilen becerilere sahip olduğunu düşünüyorsan başvurunu gerçekleştirmen uygun olur.

Karşılama Hostesi Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Karşılama hostesi olarak başvurmak istediğin ilanların senden beklediği birtakım beceriler ve yetkinlikler bulunur:

  • Güler yüzle çalışması beklenen karşılama hostesi, sürekli olarak insanlarla iletişim halinde bulunacağı için iletişim becerilerinin gelişmiş olması beklenir.
  • Karşılama hostesinin aynı zamanda sorumluluk bilincinin de gelişmiş olması gerekir. Verilen görevleri ve sorumlulukları zamanında ve olması gerektiği şekilde bitirmiş olman önemlidir. 
  • Genel anlamda ekip içerisinde yer alacağı için karşılama hostesinin takım çalışmasına yatkın olması ve ekip arkadaşları ile uyumlu bir şekilde işleri yürütmesi beklenir.
  • Ekip olarak çalışılan bölgede veya etkinlikte iş bölümünün doğru bir şekilde yapılması, verimli bir şekilde zamanın değerlendirilmesi istenir.
  • Ayrıca birçok lansmanda veya sunumlarda görev alan karşılama hostesinin prezantabl görünmesi ve çalışma saatlerine uyum göstermesi şarttır. 

Mesleki bilgi birikimin bu meslekte senden beklenilenlerle uyum sağlıyorsa sen de karşılama hostesi iş ilanları bayan veya bay özelinde incelemelerde bulunarak başvurunu tamamlayabilirsin.

Karşılama Hostesinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çalıştığı yere göre ortamı ve koşulları değişen karşılama hostesi, birçok farklı alanda görevlendirilebilir. Aynı zamanda pek çok farklı şehirde iş bulma imkânına sahip olur. Çalıştığın yer bir otel ise çalışma ortamın genellikle otellerin toplantı salonu veya lansman yerleri olabilir. Organizasyonlarda veya etkinliklerde görevlendirilen karşılama hostesi, fuar alanlarında çalışabilir. Ayrıca restoranlarda da çalışabilen karşılama hostesleri, restorana gelen müşterilerin oturma düzenini sağlayarak gerekli görevlerini gerçekleştirir. Çalışma saatleri de aynı şekilde çalışacağın yere göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda otomotiv firmalarının da karşılama hostesine ihtiyacı bulunur. Farklı alanlarda çalışma imkânı bulabileceğin karşılama hostesliği mesleğinde yer edinmek için karşılama hostesi arayan firmaları gözden geçirebilirsin. Yayınlanmış olan ilanların detaylarını inceleyerek; çalışma saatlerin, çalışma yerin ve koşulların hakkında araştırmalarda bulunabilir, başvurunu tamamlayabilirsin.

Karşılama hostesi ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat etmem gerekir?

Farklı etkinliklerin önemli bir bölümünü gerçekleştiren ve müşterilerle ilk temas eden kişi olan karşılama hostesi, yansıtmış olduğu markanın temsilciliğini yapar. Karşılama hostesi için birçok farklı iş ilanı bulunur. Bu ilanları incelerken bazı noktalara dikkat etmen sana avantaj yaratır. Açılmış olan ilanların hangi şehirde veya hangi etkinlik için açıldığını, ilanların pozisyon bilgileri kısımlarından kontrol edebilirsin. Ulaşım imkânının senin için uygun olduğu şehirler veya restoranlar için başvurunu yapabilirsin. Aynı zamanda ilgili firmaların aday kriterlerini araştırarak da istenilen niteliklere uygun olup olmadığını kontrol edebilirsin. Karşılama hostesi iş ilanı senin için uygun olan şehirde veya işyerinde ise başvurunu tamamlayarak buralarda çalışma imkânı bulabilirsin.

Karşılama hostesi olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Çalışmak istediğin firmaların yayınlamış olduğu ilanları kariyer.net’te inceleyerek hangi şehirlerde bu görevi yapabileceğiniz öğrenebilirsin. Karşılama hostesi iş ilanları İstanbul’da bulunan otelleri veya başka işletmeleri içerir. Kabul edilmen durumunda senin için ulaşım imkânının elverişli olması doğrultusunda başvurunu tamamlamalısın. Ayrıca farklı şehirlerde hizmet veren otel, restoran ve beach’lerde çalışma imkânı da bulabilirsin. Araştırmalarını yaparken şehir bazlı incelemeler yaparak aradığın bilgileri daha kolay edinebilirsin. Örneğin; İzmir’de yaşıyorsan İzmir karşılama hostesi iş ilanları sayfasına göz gezdirerek başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Karşılama hostesi olarak hangi işletmelerde görev alabilirim?

Eğlence sektöründe düzenlenen birtakım event’ler veya organizasyonlarda karşılama hostesi ihtiyacı bulunabileceği gibi restoranlarda da çalışma imkânı bulabilirsin. Aynı zamanda düzenlenen lansmanlarda görevlendirilen karşılama hostesi, müşterilerin gerekli yerlere sevkini sağlayarak organizasyonun düzen içinde ilerlemesine yardımcı olur. Güler yüzlü ve diksiyonunun düzgün olması beklenen karşılama hostesliği mesleğine yönelik olarak yayınlanan ilanları incelemek için karşılama hostesi iş ilanları bay veya kadın özelinde araştırmalar yapabilir, senin için uygun olanlarına başvurunu tamamlayarak bu meslekte görev alma imkânı bulabilirsin.

Karşılama hostesinin görevleri nelerdir?

Çalıştığı sektöre göre değişkenlik gösterse de karşılama hostesinin ilk olarak gelen rezervasyonları alması ve bunların takibini yapması beklenir. Ayrıca gelecek olan müşterilerin isteklerine göre masalarının hazırlanmasını sağlayarak gerekli kontrolleri yapar. Çalıştığı yerin iş prensibine göre görevlerini sürdürür. Ayrıca problemleri çözümleyerek gerekli durumlarda ilgili kişilere iletir. Sen de gereken nitelikleri sağlıyorsan Ankara karşılama hostesi iş ilanları araştırabilir veya farklı şehirler için yayınlanmış olanlarına göz atarak senin için ideal olanına başvurunu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Karşılama hostesi nasıl olunur?

Karşılama hostesi için aranan eğitim seviyesi işverenlere göre değişiklik gösterir. Meslek liselerinin veya meslek yüksekokullarının turizm bölümlerinden mezun adaylar tercih edilebilir. İş ilanlarında eğitim seviyesinin yanı sıra tecrübe düzeyi ve kişisel özelliklere de önem verilir. Bu nedenle işleyişi kontrol altında tutabilecek, müşterilerin karşılanması ve ağırlanması gibi görevleri başarıyla yerine getirebilecek donanıma sahip olmak son derece önemlidir.

Karşılama hostesi alımlarında yabancı dil kriteri aranır mı?

Karşılama hostesi iş ilanlarının detayları incelendiğinde farklı kriterlerin mevcut olduğu görülmektedir. Bu kriterlerin arasında elbette yabancı dil de mevcuttur. Her iş ilanında olmasa dahi çoğunda yabancı dil yetkinliği beklenir. Genellikle turistlere hizmet veren mekanlarda yabancı dil kriteri aranabilir. Turizmin yoğun olduğu alanlarda bu kriter daha çok ön plana çıkar. Kendi özelliklerine ve donanımlarına göre çeşitli iş ilanlarını gözden geçirebilirsin.

Karşılama hostesi iş ilanlarında aranan kriterler nedir?

Karşılama hostesi iş ilanlarında adaylardan beklenen çeşitli kriterler yer almaktadır. Bu kriterler çalışılan sektöre ve firmaya göre değişiklik gösterir. Müşteri memnuniyeti esas olduğu için kılık, kıyafet, jest ve mimik gibi etkili iletişimi sağlayacak unsurlara özen gösterilmesi oldukça önemlidir. Kriz anında hızlı bir şekilde etkili çözümü bulabilecek adaylar aranır. Aynı zamanda iyi bir diksiyon ve yabancı dil bilgisi de iş ilanlarında belirtilen kriterler arasında yer alır.

Karşılama hostesi lise mezunları için iş ilanları var mı?

Karşılama hostesi iş ilanlarında çeşitli kriterler mevcuttur. Eğitim durumu ve deneyim süresi gibi faktörlerin işe alım sürecindeki etkisi şirketler arasında farklılık gösterir. Ek olarak iletişim becerileri, yabancı dil ve sertifikalar işverenler tarafından değerlendirmeye alınabilir. Karşılama hostesi iş ilanları arasında lise mezunlarının başvuru yapabileceği çeşitli iş ilanları mevcuttur.

notifications İş Alarmı kur