53

Rezervasyon Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Rezervasyon Elemanı cancel
Grand Tarabya Otel-Bayraktarlar Holding A.Ş.
Yeni Mezun Genç Yetenek Programı
Grand Tarabya Otel-Bayraktarlar Holding A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Sheraton Ankara Hotel & Convention Center
Reservation Agent
Sheraton Ankara Hotel & Convention Center
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
18 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Burdock Hotel İstanbul, Autograph Collection
Rezervasyon Sorumlusu
Burdock Hotel İstanbul, Autograph Collection
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Rezervasyon Elemanı İş İlanları

Rezervasyon elemanı, bir otel, lokanta ya da konaklama merkezinin ekonomisi ve müşteri potansiyeli için oldukça önemli bir çalışandır. Bu sebeple bu alanda çalışacak rezervasyon elemanına duyulan ihtiyaç da oldukça fazladır. Rezervasyon elemanı olarak çalışabilecek yetkinliğe sahipsen ve ilanlarda belirtilen iş tanımlarına hâkim olduğunu düşünüyorsan, sen de dilediğin bir şehirde rezervasyon elemanı olarak çalışma imkânı bulabilirsin. Bunun için rezervasyon elemanı iş ilanları başlığı altında çalışmak istediğin şehir ve çalışma türü özelinde araştırma yapabilirsin. Araştırmaların sonucunda ise sahip olduğun özelliklere, eğitime ve deneyim şartına uygun olduğunu düşündüğün rezervasyon elemanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Rezervasyon Elemanı İş Tanımı

Rezervasyon elemanının iş tanımları şu şekilde sıralanabilir:

  • Tüm oda rezervasyonlarını alır, değerlendirir ve cevaplandırır.
  • Tüm rezervasyon kayıtlarını istenilen standartlarda bilgisayarda tutar. Aynı zamanda gerekli iptal ve değişiklikleri gerçekleştirir.
  • Kredili rezervasyon taleplerinde müşterinin risk durumunu değerlendirip, uygun olmayanlar için onayının alınmamasını sağlar.
  • Gelecek olan misafirlerin rezervasyonlarını ve fiyatlarını bir gün önce kontrol eder ve varsa vip type / set up hizmetlerinin ve misafir isteklerinin sisteme kaydedilmesini sağlar.
  • Acenteler ile daima olumlu bir iletişim ve iş birliği içinde çalışır.

Rezervasyon elemanı arayanlar adaylardan bu gibi iş tanımlarına uygun olmalarını bekler. Sen de rezervasyon elemanı olarak çalışabileceğine inanıyorsan Antalya, Muğla, İstanbul dahil olmak üzere birçok şehirde çalışma imkânı bulabilirsin.

Rezervasyon Elemanının Çalışma Ortamı ve Koşulları

Rezervasyon elemanı belli günlerde ve çalışma saatlerinde çalışır. Yemek ve ulaşım gibi bazı yan haklara sahiptirler. Aynı zamanda çalışma ortamı genel olarak bağlı olduğu firmanın ofisleridir. Dolayısıyla rezervasyon elemanının çalışma ortamı için ofis ortamı demek mümkündür. Eğer sen de rezervasyon elemanı olarak iş arıyor ve bu alanda çalışmak istiyorsan, en güncel rezervasyon elemanı iş ilanları başlığı altında yayınlanan tüm ilanlara kariyer.net aracılığıyla ulaşabilirsin. Yayında olan tüm rezervasyon elemanı ilanlarını doğru bir şekilde analiz ederek, içine sinen ve kendin için doğru olduğunu düşündüğün rezervasyon elemanı ilanına başvuru yapabilirsin.

Rezervasyon elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Rezervasyon elemanı iş ilanlarına bu alanda çalışabilecek yetkinliğe sahip olan herkes başvuru yapabilir. Aynı zamanda ilanlarda belirtilen iş tanımlarına hâkim ve çalışma koşullarına uygun olanlar da başvuru yapabilir. Buna ek olarak bazı ilanlarda belirtilen deneyim şartına da uygun olmak gerekir. Dolayısıyla bu gibi kriterlere uygun olan herkes rezervasyon elemanı ilanlarına başvuru yapabilir.

Rezervasyon elemanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Rezervasyon elemanı iş ilanlarında aranan kriterlerin başında insan ilişkilerinin kuvvetli olması gelir. Buna ek olarak takım çalışmasına uyum sağlamak ve gerektiğinde yoğun iş temposunda çalışmaya yatkın olmak gerekir. Rezervasyon elemanı arayan firmalar bu gibi kriterlere uygun olma şartına önem verir.

Rezervasyon elemanı olarak tam zamanlı çalışabilir miyim?

Antalya, Muğla, İstanbul ve Ankara gibi farklı şehirlerde rezervasyon elemanı olarak çalışma imkânı bulabilirsin. Aynı zamanda rezervasyon elemanı iş ilanları bay ve bayanların başvuru yapabildiği ilanlardan oluşması sebebiyle rezervasyon elemanı olarak farklı çalışma türlerinde de hizmet verebilirsin. Dolayısıyla rezervasyon elemanı olarak tam zamanlı çalışabilirsin.

Rezervasyon elemanı olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

Rezervasyon elemanı olarak çalışmak için öncelikle doğru bilgilerden oluşan bir öz geçmiş hazırlaman gerekir. Daha sonraki aşamada ise rezervasyon elemanı iş ilanları bayan ve baylar için yayında olan tüm iş ilanlarına kariyer.net'ten ulaşabilirsin. İlanlar özelinde yaptığın araştırmalar sonucunda çalışmak istediğin şehir özelinde yayınlanan rezervasyon elemanı ilanına kariyer.net’ten yardım alarak başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon elemanı için dönemsel işler nelerdir?

Öncelikli olarak, rezervasyon elemanlığı adına verilen dönemsel/proje bazlı iş ilanlarına ulaşabilmek için, arama butonundan ‘’Rezervasyon elemanı’’ iş ilanlarını arattırmalısın. Karşına çıkacak olan ilanlar arasından dönemsel bazlı olanları ayıklayabilmen için, kariyer.net adresinin iş ilanı arama sayfasındaki filtrelemelerden ‘’Çalışma Şekli’’ bölümüne gelip ‘’Dönemsel/Proje Bazlı’’ kutucuğunu işaretlemelisin. Bu sayede, ilgilendiğin çalışma şekline yönelik iş ilanlarıyla karşılaşabilirsin. Kariyer.net üzerinden yapacağın bu aramada, rezervasyon elemanlığına yönelik dönemsel işlerde; otel veya pansiyonlarda, lokantalarda ve seyahat acentelerinde rezervasyon elemanı olarak çalışabilirsin. Daha farklı iş fırsatlarına Kariyer.net adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve dilersen de hemen başvuruda bulunabilirsin.

Rezervasyon elemanı olmak için dil bilmek gerekir mi?

Rezervasyon elemanları, konaklama işletmelerinde ve seyahat işletmelerinde, otel, motel, lokanta ve birçok sektörün çatısı altında çalışıp; müşterileri bilgilendirme, kayıt tutma, raporlama ve rezervasyonları gerçekleştirmede görev alırlar. Bu elemanlar, hangi sektör içerisinde görev alırlarsa alsınlar, müşteri ve işletme arasındaki bilgi akışını doğrudan sağlayan son derece önemli saha elemanlarıdır. Bu sebeple, gün içerisinde ilişik içerisinde bulunacakları müşteriler birçok farklı uyruğa sahip olabilirler ve bu durumda da rezervasyon elemanının müşteri ile olan iletişiminde bir aksaklık yaşanmaması gerekir. Bu sebepten dolayı da rezervasyon elemanı alımında bulunan büyük çaplı ya da küçük çaplı tüm firmalar, genellikle, adayların yabancı dil bilmelerini isterler. Hatta kimi firmalar, adaylardan, birden fazla yabancı dil bilmelerini de bekleyebilirler.

Rezervasyon elemanı olarak hangi şehirlerde çalışılabiir?

Rezervasyon elemanı pozisyonu için açılan iş ilanlarının yoğun olduğu iller, nüfusun yoğun olduğu iller olabileceği gibi nispeten daha az nüfus yoğunluğuna sahip illerde de bu pozisyona yönelik iş ilanlarına rastlanabilmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde Kariyet.net adresi üzerinden yapacağın aramalarda birden fazla iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Aynı zamanda, tatil beldeleri olan bölgelerde de bu alandaki iş fırsatları çokça karşına çıkabilir. Bu pozisyona yönelik iş ilanlarına Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde rastlayabilirsin.

Rezervasyon elemanı olarak çalışmak için bilinmesi gerekenbilgisayar becerileri nelerdir?

Rezervasyon elemanı olarak çalışabilmen için bilmen gereken bilgisayar becerileri -Microsoft Office programlarını kullanabilmenin yanı sıra- bulunduğun sektöre göre değişebilir. Konaklama hizmetleri çatısı altında çalışan bir rezervasyon elemanı olacaksan, bilmen gereken otelcilik ve rezervasyon programları bambaşkadır. Aynı şekilde, bir seyahat acentasında çalışacaksan da bilmen gereken rezervasyon bilgi işlem programları bambaşkadır. Bu programlara dair daha detaylı bilgi almak için, dilersen, Kariyer.net adresini ziyaret edebilirsin. Rezervasyon elemanlığı için açılan iş ilanlarına göz attığında, ilgilendiğin sektörlerin, adaylardan bilmelerini bekledikleri bilgisayar programları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin.

notifications İş Alarmı kur