Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
610

Yazılım İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yazılım cancel
Ottoman Games Yazılım ve Teknoloji A.Ş.
Çince Tercüman
Ottoman Games Yazılım ve Teknoloji A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün

İlanları konuma göre filtrele!

CODEIDENT Bilgi Teknolojileri
Yazılım Geliştirme Uzmanı
CODEIDENT Bilgi Teknolojileri
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kolay Randevu
Bölge Satış Yöneticisi
Kolay Randevu
İstanbul (Tümü) Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 13 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yazılım İş İlanları

Dijital cihazların açılışından kapanış anına kadar kullanılan tüm sistemler, programlama dillerini kullanarak yazılan komutlarla oluşur. Her biri farklı amaçlara hizmet eden işletim sistemleri, uygulamalar ve web sayfaları, bu anlamda söz dizimi tanımlanmış komutlardan oluşur. Teknik olarak komutlar bütününden oluşan yazılımlar olarak nitelendirilen bu uygulamaların tamamı, sayısal dizilimleri oluşturan yazılımcılar tarafından üretilir. Bir nevi kod yazılımcısı olarak çalışan yazılımcılar, belirlenen görev tanımları içerisinde üretim, araştırma, geliştirme, onarım gibi sorumluluklar üstlenir.  Hizmet sunduğu kurum ve kuruluşun bağlı bulunduğu iş dalı ve hedefleri doğrultusunda iş faaliyetleri ve proje detaylarının devamlılığını sağlar. Bünyesinde çalıştırmak üzere veya dışarıdan destekle yazılımcıya ihtiyaç duyan kuruluşlar tarafından verilen yazılım iş ilanları, ilan çeşitliliği bakımından önemlidir.

Yazılım Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Temel uğraş alanı komut dizilerinden meydana gelen kodlar olan yazılımcıların, öncelikli olarak algoritmalar, veri tabanı ve dizi, bağlantılı liste, küme gibi temel veri yapılarını bilmeleri gerekir. Deneyimsiz yazılım iş ilanları kategorisinde adaylardan azami olarak talep edilen yetenekler arasında; sürüm kontrolü, programlama dilleri ve komut dilleri konusunda bilgi sahibi olmak bulunur. Başvuru değerlendirme sürecinin ardından işe kabul süreciyle başlayan tüm çalışmalarda verimli olabilmek için modern devrin temel gereği olan network temelleri konusunda yetenek sahibi olmak gerekir. Yazılım alanında tecrübeli adaylara hitap eden yazılım mühendisi veya yazılım uzmanı iş ilanları kategorisinde ilan veren kuruluşlar ise özel iş dallarına özgü ilave yetenekler talep edebilir. Bu anlamda işveren kuruluş hangi server, veri tabanı, işletim sistemi veya web standartlarını kullanıyorsa; o konularda tecrübe sahibi adaylar arasından seçim yapmayı tercih edebilir. Yahut içinde bulunduğu sektörün gerekleri konusunda tecrübe ile eş değer yetenekler talep edebilir. Örnek vermek gerekirse SEO yazıları alanında hizmet sunan bir kuruluş, aynı zamanda proje takibi yapabilecek bir adaya ihtiyaç duyuyorsa bu durumda SEO detaylarına dikkat ederek kod yazan yazılım programcıları ile çalışmayı tercih edebilir. Temel eğitimlerin ardından farklı konularda uzmanlaşan yazılımcılardan, ayrıca kullanıcı ihtiyaçlarına ve beklentilerine çözüm üretebilmeleri de beklenir. Yaratıcılık, ekip çalışmasına yatkınlık ve analitik düşünme gibi beceriler işveren tarafından talep edilebilecek yetenekler arasında gelir.

Yazılım İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yazılımcılar tarafından tasarlanan uygulamaların her biri belirli kullanıcı hedeflerine hizmet eder. Bu anlamda tam zamanlı ve freelance yazılım iş ilanları kategorisine yapılacak başvurularda öncelikli olarak adaylardan beklenen nitelikler kısmının incelenmesi gerekir. Bu anlamda yazılım eğitimlerini tamamlamış fakat tecrübe sahibi olmayan adayların tecrübesiz yazılım iş ilanları kategorisini dikkate alması gerekir. Yazılım uzmanı veya mühendisi ilanları ise tecrübesi ve eğitimi ile pozisyon açısından yeterli olan adaylara hitap eder. Ayrıca tam zamanlı, part time ve home office gibi çalışma usulleri arasından beklentilere hitap eden seçeneklere başvurmak önemlidir. Tam zamanlı veya part time iş ilanları kategorisine başvuru yapacak olan adayların, ilanın geçerli olduğu şehir ve adres bilgileri ile mesai saatleri detaylarına ayrıca özen göstermeleri gerekir.

Yazılım Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sayısal veriler üzerine kurulu olan yazılımcılık mesleği, belirli diploma ve eğitimlere sahip olmayı gerektirir. Kurum ve kuruluşlarda yer alan farklı departmanlarda görevlendirilmek üzere işe alınan yazılım programcılarından azami oranda teknik lise diploması beklenir. Yetiştirilmek üzere yazılım iş ilanları kategorisinde verilen ilanlara başvuru noktasında ayrıca lise dengi okulların bilgisayar bölümünden mezuniyet diploması veya kurslardan alınan sertifika belgeleri yeterli olabilir. İşveren kuruluşun sahip olduğu iş hacmi, proje departmanı kapsamı ve ihtiyaç duyulan pozisyonlar ölçüsünde değişen diploma ve eğitim koşulları, aynı zamanda uzman ve mühendis yazılımcılar için de değişkenlik gösterir. Yazılım uzmanlığı pozisyonuna başvuru yapacak olan adaylar için bilgisayar programcılığı veya bilişim derslerinin verildiği fakültelerden alınan diplomalar çoğu koşulda yeterli olur. Yazılım mühendisliği iş ilanları kategorisine başvuruda bulunan adayların ise Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları beklenir.

Yazılımcı Hangi Alanlarda Çalışır?

Tek bir iş tanımını içeriyor olsa da farklı işveren taleplerini karşılamak noktasında farklı alanlara ayrılan yazılımcılık mesleğine birçok alanda ihtiyaç duyulur. Kullanım usulü dijital usullere dayalı olan bilgisayar, telefon, beyaz eşya, otomotiv ve daha birçok aygıt, program ve uygulamanın kullanılabilir hale getirilmesi işlemleri, yazılımcıların çok çeşitli sektörlerde iş bulabilmelerini sağlar. Ayrıca kurumsal imaj, reklam ve pazarlama teknikleri kapsamında yazılımcı veya yazılım geliştirme uzmanı iş ilanları veren çok çeşitli kuruluşlarda da istihdam fırsatı elde edilebilir.

Yazılım Mesleğinde Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Modern devrin en geçerli ve yaygın mesleklerinden olan yazılımcılık, farklı koşullarda çalışma imkanı sunabilen iş kolları arasında gelir. Kişiler tam zamanlı veya part time çalışma yanında freelance veya home office yazılım iş ilanları kategorilerini de değerlendirebilir. İş yerine giderek hizmet sunmayı gerektiren part-time ve tam zamanlı yazılımcılıkta sahip olunabilecek koşullar işletmeler arasında farklılık gösterir. Yazılım departmanının bir parçası olarak çalışacak olan adayların maaşları da yine işletmeler ve çalışılacak pozisyon dahilinde farklılık gösterir.

Yazılım Mesleğinde İş ve Kariyer Olanakları Nelerdir?

Yazılımcılar, dijital cihazlarda kullanılabilir sistemler ve uygulamalarla web dünyasını var eden ve geliştiren unsurları oluştururlar. Bu kapsamda dijital cihazlarda kullanılabilir uygulamalar üreten şirketlerde iş bulabilirler. Web tabanlı faaliyetler yürüten tüm sektörler, reklam ajansları ve web tasarım firmalarında çalışma imkanı bulabilirler. Oyun sektörü, otomotiv, eğitim, sağlık ve birçok alanda tam zamanlı veya part time yazılım iş ilanları fırsatlarını değerlendirebilirler. Öte yandan gerekli eğitimlerin tamamlanmasıyla birlikte uzmanlık, mühendislik ve üst düzey yöneticilik konumlarına terfi fırsatlarını değerlendirebilirler.

Yazılımcı Ne Kadar Maaş Alır?

İşletme ve kuruluşlar arasında farklılık gösteren ücretlendirme ilkeleri çerçevesinde değişen yazılımcı maaşları, bir diğer değişimi tecrübe ve pozisyon düzeylerinde yaşar. Yazılım programcısı, uzman yazılımcı ve yazılım mühendislerinin maaşları arasında farklılıklar bulunur. Bu anlamda en yüksek maaşlara yazılım mühendisi iş ilanları kısmında rastlanır. Aynı şekilde yazılım sektöründe ulaşılan tecrübe düzeyini ifade eden iş öz geçmişi de maaş değerlerini belirleyen kriterler arasında yer alır.