Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
2

Döner Ustası İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Döner Ustası cancel

Döner Ustası İş İlanları

Kültürümüzün önemli yemeklerinden biri olan döner hem ülkemizde hem de yurtdışında oldukça sevilen bir üründür. Döner ustaları, çalışma ortamının hijyenik olarak hazırlanması, etleri döner yapımına uygun şekilde satın almak, döneri, usulüne uygun şekilde pişirmek ve keserek servise hazır hale getirmek gibi işlerden sorumlu olurlar. Siz de döner ustası olarak iş arıyorsanız, Kariyer.net döner ustası ilanları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dönerin tarihçesi ve yurtdışında döner ustası olmak

Kimilerine göre, Kırım’dan Anadolu’ya gelmiş, kimilerine göre Bursa’da icat edilmiş, kimilerine göre ise ilk döner Kastamonu’da yapılmıştır. Dönerin tarihçesi ile ilgili kesin ve net bir bilgi olmasa da neredeyse tüm dünyada bilinen ve sevilerek tüketilen bir yemektir. Günümüzde pek çok döner ustası, ülkemizden yurt dışına çalışmaya gitmektedir. Ayrıca pek çok yerli döner firması da yurt dışındaki talebi karşılamak üzere çeşitli ülkelerde restaurantlar açmaktadır. Yurt dışı döner ustası arayanlar, genellikle çeşitli ilan siteleri aracılığıyla ilanlarını duyurur ve gelen başvuruları değerlendirirler. Dönerci arayanlar, yatılı ilanlar verdikleri gibi, tam zamanlı veya part time ilanlar da verirler. Bu tamamen işin gerekliliği ve çalışma düzeni ile ilgilidir. Yurt dışı ilanları, yatılı olduğunda, döner ustasının kalacak yeri de genellikle şe alım yapan firma tarafından karşılanır.

Özellikle dönerin başkenti olarak bilinen Bursa’da pek çok irili ufaklı döner restaurantı bulunmaktadır. Bursa’da döner ustası arayanlar ile adaylar, genellikle online ilanlar üzerinden iletişime geçerler.

Siz de ‘’iş arıyorum.’’ Diyor ve döner ustası iş ilanları ile ilgileniyorsanız, Kariyer.net üzerinden profesyonel öz geçmişinizi oluşturup, ilgili ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Kariyer.net, iş arayan ve iş verenleri bir araya getiren online bir ilan platformudur.