675

Konaklama ve Otelcilik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Konaklama ve Otelcilik cancel
Kardelen Otomotiv İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Satış Danışmanı
Kardelen Otomotiv İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Diyarbakır İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Four Points by Sheraton İzmir Otel
Resepsiyonist
Four Points by Sheraton İzmir Otel
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Sheraton Grand İstanbul Ataşehir
Aşçı
Sheraton Grand İstanbul Ataşehir
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Bomonti Arjaan by Rotana
Accounts Payable Supervisor
Bomonti Arjaan by Rotana
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
The St. Regis Istanbul
Reservation Agent
The St. Regis Istanbul
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 14 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Konaklama ve Otelcilik Sektörü İş İlanları

Konaklama sektörü, özellikle Türkiye’nin turizm bölgelerinde yer alan oteller ve bağlantılarıyla çeşitlenen bir alan. İstanbul, Antalya, İzmir, Muğla gibi bölgeler özellikle yaz turizmi döneminde bu sektörün gözde lokasyonları haline gelir. Ayrıca, Bursa ve Erzurum kış; Nevşehir, Gaziantep, Hatay gibi iller de gastronomi ve kültür turizminin önde gelen illerinden. Konaklama ve otelcilik sektörü eleman arayan firmalar da özellikle bu bölgelerde sıkça ilan yayınlar. Sektör oldukça geniş ve iş olanakları da bu çerçevede çeşitli. Sen de kariyerine bu alanda devam etmek ve kendini bu konuda geliştirmek istiyorsan Kariyer.net’te yayınlanan konaklama ve otelcilik sektörü ilanlarını inceleyebilirsin. Böylece sana uygun pozisyon ve bölgelerdeki ilanlara kolayca başvuru yapabilirsin.

Konaklama ve Otelcilik Sektöründe İş Olanakları

Türkiye, tarihi pek çok noktası ve yaz turizmine uygun coğrafyasıyla konaklama ve seyahat hizmetleri açısından gelişmiş bir ülke. Sektör baz alındığında farklı pek çok meslek kolunda iş olanaklarının olduğu görülür. Bir otelde;

  • Resepsiyonist,
  •  Kat hizmetleri görevlisi ya da şefi,
  • Mutfak komisi,
  • Aşçı,
  • Elektrik teknikeri ya da muhasebe uzmanı 

gibi geniş yelpazedeki pozisyon aralığında istihdam edilebilirsin. Kariyer.net üzerinden güncel konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları arasında dolaşarak farklı iş olanakları konusunda da fikir sahibi olabilir ve sana uygun pozisyonlardaki ilanlara başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsin.

Konaklama ve Otelcilik Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Konaklama ve otelcilik sektörü eleman arayanlar tarafından yayınlanan ilanlarda, pozisyon ve firmaya göre çalışma ortamı ve koşullarının farklılaştığı görülür. Ancak bu sektörde mesleğini idame etmeyi düşünüyorsan çalışma ortamın genellikle, çalışacağın otellerde, pozisyonuna uygun olan alanlar olarak şekillenir. Örneğin; mutfak komisi ya da şef olarak çalışacaksan çalışma ortamın otelin mutfak bölümü olacak. Kat hizmetleri görevlisi isen oteldeki tüm katlar senin sorumluluğunda olacağından çalışma ortamın daha geniş bir alan olacak. Söz konusu sektörde çalışma şekli ise genellikle tam zamanlı. Ancak firmanın ya da pozisyonun ihtiyacına uygun olarak yarı zamanlı ya da dönemsel olarak çalışma imkanı bulabilirsin.

Konaklama ve otelcilik sektöründe nasıl iş bulurum?

Konaklama ve otelcilik sektörü, özellikle turizmin önde gelen illerinde iş arayanlara çok çeşitli imkanlar sunar. Kariyer.net üzerindeki konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanlarına başvuru yaparak iş bulma sürecindeki en önemli adımlardan birini atabilirsin. Firmalarla bu şekilde bağlantı kurduktan sonra iş bulma ihtimalin büyük oranda artabilir.

Konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yaparım?

Kariyer.net’teki ilanlara başvuru yapmak oldukça basit birkaç adımdan oluşur. Başvuru yapmadan önce Kariyer.net üzerinden öz geçmiş oluşturmalı ya da var olan öz geçmişinin güncel olduğundan emin olmalısın. Ardından ilanlar arasında sana uygun olan pozisyon ve firmaları seçerek ilan üzerine tıkladığında “başvur” butonu karşına çıkar. Bu butona tıklayarak gerekli adımları izlediğinde başvurun tamamlanmış olur. 

Konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İlana başvuracak kişilerde aranan kriterler, pozisyona göre çeşitlenir. Ancak bu sektörde genel olarak; en az lise mezunu olman veya lise ya da üniversitelerin turizm ve otelcilik bölümlerinden mezun olman beklenir. Sektördeki çoğu pozisyonda insanlarla iletişimin fazla olacağından iyi iletişim becerilerine sahip ve güler yüzlü olman, takım çalışmasına yatkın olman ve tercihen en az bir yabancı dil bilmen beklenir.

Konaklama ve otelcilik sektörü için en güncel iş ilanları nasıl görüntülenir?

Sürekli olarak ilan sürelerini kontrol eden Kariyer.net üzerinden en güncel ilanları görüntülemen mümkün. Öncelikle sektörde iş arayacağın il özelinde filtreleme yapabilirsin. Örneğin; İstanbul konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları listeledin. Listelenen ilan sayfasının sol tarafındaki “tarih” başlığı altında son 3 günden, son 15 güne kadar seçeceğin aralıkta en güncel iş ilanlarına göz atabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Konaklama ve otelcilik alanında hangi meslekler yer alır?

Konaklama ve otelcilik alanında çeşitli pozisyonlarda görev alabilecek kişilere ihtiyaç duyulur. Konaklama ve otelcilik alanında; resepsiyonist, otel müdürü, insan kaynakları uzmanı gibi farklı pozisyonlarda çalışmak mümkündür. Aynı zamanda gıda sektörü de otelcilik ve konaklama alanında önemli rol oynayan sektörler arasındadır. Bu bağlamda garson ve aşçı gibi pozisyonlarda çalışabilecek kişiler de bu alanda istihdam edilir.

Konaklama ve otelcilik iş ilanlarında en çok hangi meslek grupları aranır?

Konaklama ve otelcilik sektöründe, birçok farklı meslek grubunun bir arada çalışması mümkündür. Konaklama ve otelcilik iş ilanlarına göz atarak sana uygun olan meslek grubu ilanlarına başvuru yapabilirsin. Otelcilik sektöründe; resepsiyonist, otel müdürü, müdür yardımcısı ve kat görevlisi gibi farklı pozisyonlarda çalışacak kişilere yaygın olarak ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte otellerin restoran bölümünde çalışabilecek; aşçıbaşı, aşçı ve aşçı yardımcılarına sık sık ihtiyaç duyulur. Bunun yanı sıra garson ve komi gibi meslek grupları da konaklama ve otelcilik alanında görev alabilir.

Konaklama ve otelcilik iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Konaklama ve otelcilik alanında çalışmayı istiyorsan birçok farklı firmadaki iş ilanlarına göz atabilirsin. Konaklama ve otelcilik alanının yoğun olduğu bazı bölgeler bulunur. Özellikle yaz sezonunda, birçok turistin ziyaret ettiği illerde, konaklama ve otelcilik iş ilanları yoğun olarak yayınlanır. İzmir ve Antalya gibi çeşitli turizm bölgelerinde konaklama ve otelcilik alanında çalışabilecek elemanlara yaygın olarak ihtiyaç duyulur. Bu bölgelerde yayınlanan iş ilanlarına göz atarak başvuru yapabilir ve sezonluk olarak çalışma imkânı bulabilirsin.

Konaklama ve otelcilik iş ilanlarında adaylardan hangi niteliklere sahip olmaları istenir?

Konaklama ve otelcilik sektöründe çalışmayı planlıyorsan birçok farklı iş ilanına göz atabilirsin. Sektördeki iş ilanlarına göz attığında firmaların, adaylardan bazı niteliklere sahip olmalarını beklediğini görebilirsin. Konaklama ve otelcilik alanında çalışmak isteyen kişilerin bu alanda deneyimli olmaları beklenebilir. Aynı zamanda işverenler, bu alanda ilerlemek ve kariyer yapmak isteyen kişileri daha çok tercih eder. Otel müdürü ya da resepsiyonist olarak çalışmak istiyorsan lisans mezunu olman ve İngilizce yetkinliğinin olması gerekir. Bununla birlikte garson, komi, temizlik görevlisi gibi çeşitli konaklama ve otelcilik pozisyonlarına başvuru yapmak için lise mezunu olman yeterli görülebilir.

notifications İş Alarmı kur