241

Satış Destek Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Destek Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Destek Sorumlusu İş İlanları

Satış destek sorumluları, bağlı oldukları kurum ya da kuruluşların satış istatisliklerini yükselişe yöneltmek ve mevcut başarısını korumak için çalışan kişilerdir. Firmaların satış hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için dönemsel ya da uzun vadeli planlar oluşturup bunun uygulamaya geçebilmesi için stratejiler geliştirmekle yükümlüdürler. Pazarlama ve satışa dayalı çalışan firmalar mutlaka bu alanda deneyimli ve bilgili çalışanlara ihtiyaç duyar. Bu sayede uzun soluklu kazanç ve başarı elde edilmiş olur. Buna bağlı olarak satış destek sorumlularının çalışabilecekleri çok fazla iş kolu vardır. Bu yüzden de iş bulabilme ihtimalleri birçok meslek grubuna oranla daha fazladır. Alanında eğitim almış deneyim sahibi kişiler satış destek sorumlusu iş ilanları kategorisinde yer alan ilanları değerlendirmeye alıp kendileri için uygun olan işi rahatlıkla bulabilirler. 

Satış Destek Sorumlusu Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Firmalar mevcut ürünlerini potansiyel alıcılarına ulaştırmak ve sonrasında memnuniyeti sürekli kılmak için bir takım stratejiler geliştirir. Satış destek sorumluları bu noktada etkin bir role sahiptir. Ürünlerin müşteriye doğru ve etkin bir şekilde ulaşmasını sağlamak, satış sonrasında yardımcı olmak, veri girişlerini yapmak ve mevcut satış prosedürlerinin doğru bir şekilde çalışabilmesini sağlamak ile yükümlüdürler. İş takibini doğru yapabilmek, düzenli ve ikili ilişkilerinde başarılı olmak bu meslek grubunun temel görevleridir. Özellikle müşteri memnuniyetini üst seviyede tutabilmek için satış destek sorumlularının iletişim yeteneğinin gelişmiş olması da son derece önemlidir. Bu özelliklere sahip olan kişiler, satış destek sorumlusu iş ilanları bay ve bayan kategorileri altında yayınlanmış olan ilanları değerlendirmeye alabilirler.

Satış Destek Sorumlusu Ne İş Yapar?

Satış destek sorumlularının ne iş yaptığını birçok kişi merak eder. Kurum ve kuruluşların başarısında etkin bir rol oynayan bu meslek grubunda çalışan kişilerin sorumlulukları oldukça fazladır. Bunların ilki alınan sipariş ve taleplerin, doğru ve hızlı bir şekilde oluşturulmasıdır. Satış işleminden sonra sürecin takibini yapmak da satış destek sorumluların görevlerinden biridir. Satılan ürünün tanıtılması ve daha geniş kitlelerce bilinmesini sağlamak yine bu meslek grubunda çalışan kişilerin görevleri arasında yer alır. Sevkiyatın doğru adreslere ulaşması ve güncel stok bilgilerinin arşivlenmesinden de sorumludurlar. Müşterilerin yanı sıra işyerinin çalıştığı diğer tedarikçiler ile de iletişim halinde olup koordinasyonu sağlamaları beklenir. Tüm bu görevlerin dışında müşteri memnuniyetini arttırmak için gerekli durumlarda destek vermek ile yükümlüdürler. Alanında uzman ve iş arayan kişiler, satış destek sorumlusu arayan firmalar başlığı altında yayınlanan iş ilanlarını değerlendirmeye alabilirler. 

Satış destek sorumluları nasıl bir çalışma ortamına sahiptir?

Satış destek sorumlusu olarak kariyerini planlamayı düşünüyorsan öncelikle interaktif bir çalışma ortamına sahip olacağını bilmen gerekir. Görev yerleri çoğunlukla mağaza ve tanıtım ofisleridir. Bunun yanı sıra çalışma saatlerinin çoğunu ayakta ve hareketli bir şekilde sürdürmen gerektiğini bilmelisin. Kendin için en uygun alan ve kurumu karar vermek ve başvuruda bulunabilmek için mutlaka güncel satış destek sorumlusu iş ilanları kategorisine göz atman gerekir.

Satış destek sorumluları part time iş olanaklarına sahip midir?

Neredeyse her meslek grubunda olduğu gibi satış destek sorumluları da part time çalışma imkanına sahiptir. Her kurumun kendine ait bir çalışma şekli ve kuralları olduğundan ilanları gözden geçirirken mutlaka bu durumu dikkate almalısın. Firma sahiplerinin çoğu yeni ürünlerinin tanıtımı ve promosyon dönemlerinde part time çalışanlara ihtiyaç duyarlar. Sende yeterliliklerine uygun olarak satış destek sorumlusu iş ilanları bayan ve bay kategorisinde yer alan part time iş ilanlarını değerlendirmeye alabilirsin.

Satış destek sorumluları ne kadar maaş alır?

Satış destek sorumlusu olarak çalışmayı düşünüyor ve kazancını merak ediyorsan bu konuda net bir rakam söylemek mümkün olmayabilir. Çalışmayı planladığın sektör, çalışma şeklin, bağlı olduğun kurum ve çalışma saatlerin maaş aralığını belirleyen faktörlerin başlıcalarıdır. Bunun yanı sıra bazı firmalar asgari maaş üzerinden ücretlendirme yapıp prim usulü ile de çalışanlarına artı kazanç şansı sunabilir.

Satış destek sorumlusu nasıl olmalı?

Satış destek sorumlusu olan kişilerin öncelikle pratik zekalarının son derece gelişmiş olması gerekir. İletişim yeteneğin kuvvetli, çözüm odaklı ve sabırlı bir kişiysen bu alanda başarıya ulaşman mümkündür. Zamanı verimli kullanman ve programlama yeteneğinin gelişmiş olması da son derece önemlidir. Çoğunlukla ikili ilişkiler üzerinden mesleğini icra edeceğin için güler yüzlü olman da son derece önemlidir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Satış destek sorumlusu pozisyonunda dönemsel iş imkanları nerelerde var?

Satış destek sorumlusu pozisyonunda farklı çalışma şekilleri ile çalışma olanağın bulunur. Sürekli/tam zamanlı, yarı zamanlı/part-time, serbest zamanlı, stajyer ve dönemsel çalışma şekli ile satış destek sorumlusu pozisyonunda çalışılabilir. Dönemsel işler değişik biçimlerde isimlendirilir. Mevsimlik iş, sezonluk iş, geçici iş olarak da adlandırılır. Üniversite öğrencileri ve lise öğrencilerinin daha çok yaz dönemlerinde istihdam sağlandığı bu çalışma şekli ile yaz boyunca öğrencilere çalışma imkânı sağlanır.

Satış destek sorumlusu ne iş yapar?

Satış destek sorumlusu farklı hizmet sektörlerinde istihdam edilen bir meslektir. Çalışılan firmanın, işletmenin ya da bankanın satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacı ile çalışılan firmanın ürün veya hizmet tanıtımını yapan, potansiyel müşteri ile buluşturan meslek elemanıdır. Aynı zamanda satış destek elemanı müşteri randevularını organize etmek ve satış ekibinin haftalık ziyaret planlarını oluşturmak, teklif, sözleşme ve sipariş evraklarını hazırlamak, alınan siparişlerin sistem girişlerini yapmak ve takip etmek gibi ve daha birçok işlem ve işleri yaparlar.

Satış destek sorumlusu hangi programlara hakim olmalıdır?

Satış destek sorumlusu iki yıllık ön lisans eğitim ya da dört yıllık lisans eğitim veren işletme, pazarlama, uluslararası ilişkiler, iktisat ve çalışma ekonomisi gibi bölümlerinden mezun olan adaylar bu pozisyonda istihdam edilir. Satış destek sorumlusu görevini icra ederken farklı bilgisayar programlarına hâkim olman iş verenler tarafından tercih nedeni sayılır. SAP, Microsoft Office programları satış destek sorumlularının kullandığı programlardandır. Aynı zamanda ERP, CRM sistemlerini çalıştırma konusunda deneyim sahibi olunması da yine tercih nedenlerindendir.

Satış destek sorumlusu hangi sektörlerde çalışabilir?

Satış destek sorumlusu farklı sektörlerde çalışma imkânı bulunan bir meslektir. Bu mesleği icra etmek istiyorsan tıbbi laboratuvar sektörü, bilişim sektörü, yapı malzemeleri sektörü, alkollü içecek sektörü, inşaat sektörü, makine ve ekipmanlar sektörü, bankacılık sektörü ve daha birçok sektörde çalışma imkânın bulunur. Bu sektörlerde açılan iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net adresini ziyaret edebilir. Detaylı bir CV hazırlayıp bu ilanlara başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur