15

Filo Operasyon Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Filo Operasyon Sorumlusu cancel
Sendeo Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi
Ulaşım ve Filo Uzmanı
Sendeo Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
Filo Saha Operasyon Elemanı
Gizli Firma
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
17 gün

Filo Operasyon Sorumlusu İş İlanları

Filo operasyon sorumlusu, firmaya ait araç parkında yer alan motorlu kara araçların yasal koşullara uygunluğunu sağlayan, sigorta ve garanti hizmetlerinden faydalanmasını takip eden, filo parkının kullanımı ve yönetimini sağlayan meslek çalışanlarıdır.  Filo operasyon sorumluları aynı zamanda kiralama öncesinde rezervasyon sürecini yürütmek, operasyon işlemlerinin devam ettirilmesi ve müşteri isteklerini hızlı bir şekilde karşılamak, araç teslimatı, iade işlemlerini sistem üzerinde yürütmek, bakım servisleri ile anlaşmalar yapmak, filo ile ilgili raporları düzenli olarak yapmak gibi daha pek çok görev ve sorumlukları da yerine getirir. Sen de filo operasyon sorumlusu iş ilanları başvuru yapacaksan başvuru sırasında senden talep edilen tecrübe ve donanımlara sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Filo Operasyon Sorumlusu Olmak İçin Hangi Şartları Karşılamak Gerekir?

Filo operasyon sorumlusu olabilmek için genellikle üniversite mezunu olmak ve belli donanımlara sahip olmak gibi özellikler aranır. Ancak genel olarak filo operasyon sorumlusu arayan firmalar ve şirketlerin filo operasyon sorumlusu olarak çalışacak kişilerde aradığı bazı önemli nitelikler yer almaktadır. Bu özellikler:

  • Üniversite mezunu olmak,
  • Kurumsal filo kiralama ya da otomotiv alanında deneyimli olmak,
  • Sigorta mevzuatıyla ilgili bilgi sahibi olmak,
  • Office programlarına hakim olmak,
  • Sürücü belgesine sahip olmak ve aktif araba kullanmak,
  • Takım çalışmasına yatkın olmak,
  • Müşteri ilişkileri kuvvetli olmak,
  • Düzgün bir diksiyona sahip olmak

olarak sıralanabilir.

Filo Operasyon Sorumlusu Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Filo operasyon sorumlusu, firmaya ait araç parkındaki motorlu kara araçların yasal kurallara uygunluğunu sağlayan, sigorta ile garanti hizmetlerinden yararlanmasının takibini yapan, filo parkının kullanımı ile yönetimini sağlamakla görevli olan personeldir. Ayrıca filo operasyon sorumlusu; araç zimmet operasyonlarını aktif yönetmek, filoyla ilgili gelen faturaları kontrol ederek, belgeleri sınıflandırmak, araçların bakım servisleriyle anlaşma işlerini yürütmek, araç kullanıcılarını sorunlarının danışmanlığı yapmak ve onları doğru yönlendirmek, araçların teknik kontrollerini yapmak, firmanın araçlarının filo ile alakalı raporlarını düzenli yapmak gibi görev ve sorumluluklara da sahiptir. Güncel filo operasyon sorumlusu iş ilanları seçeneklerine göz atarak iş tanımlarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsin.

Filo operasyon sorumlusu maaşı ne kadar?

Filo operasyon sorumlusu aldığı maaşlar departmana göre farklılık gösterir. Özellikle işe başlanmasından bu yana geçen zaman ve çalıştığı firma da kişinin aldığı maaş üzerinde etkilidir. Kişinin deneyimi ne kadar çoksa ve artmaya devam ediyorsa aldığı maaş da artışını sürdürmeye de aynı şekilde devam eder. Sen de filo operasyon sorumlusu maaşlarına göz atmak istiyorsan Kariyer.net aracılığıyla filo operasyon sorumlusu iş ilanları bay ve bayan adaylar için yayınlananları inceleyebilirsin.

Filo operasyon sorumlusu iş ilanına kimler başvuruda bulunabilir?

Birçok yerde filo operasyon sorumlusu olarak çalışma imkânı bulabilirsin. Kategorilere ayırarak dilediğiniz her işe dair ilan bulabilir, inceleyebilir ve çalışmak istediğiniz işi seçip başvuru yaparak firmalarla ve şirketlerle iletişime geçebilirsin. Sen de istediğin iş ilanına Kariyer.net aracılığıyla başvurunu çok rahat ve kolay bir şekilde hemen gerçekleştirip kısa süre içerisinde sana en uygun işte çalışmaya başlayabilirsin.

Filo operasyon sorumlusu iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Platform üzerinde filo operasyon sorumlusu iş ilanları bayan, bay, yarı zamanlı, tam zamanlı gibi kriterlere ayırarak iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin. Sen de istediğin iş ilanına Kariyer.net aracılığıyla başvurunu çok rahat ve kolay bir şekilde hemen gerçekleştirip kısa süre içerisinde sana en uygun işte çalışmaya başlayabilirsin. Dileyen herkes bu iş ilanları arasında kendisinin eğitimine, donanımına en uygun ilana başvurusunu yapabilir.

Filo operasyon sorumlusu iş ilanlarının en yoğun olduğu yer neresidir?

Filo operasyon sorumlusu olarak çalışabilecek en yoğun konumlar genel olarak büyük ve yoğun nüfuslu olan bölgelerdir. Diğer bölgelerde de birçok iş ilanına ulaşabilirsin. Buna ek olarak filo operasyon sorumlusu için en yoğun iş noktaları arasında metropol ve büyük şehirler öncelikli sıradadır. Bu gibi noktalarda iş bulma olanağı diğer konumlara göre oldukça yüksektir. Bu bölgelerde yaşamasan da Kariyer.net’i ziyaret ederek konum fark etmeksizin iş ilanlarını görüntüleyebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Filo operasyon sorumlusu olmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların araçlarına dair pek çok detayla ilgilenen filo sorumluları, işveren taleplerine göre değişen vazife tanımlarına göre çalışırlar. Bu bağlamda adaylardan istenen okul veya bölüm koşulları arasında da farklılıklar yaşanır. Dolayısıyla yeterli teknik bilgi ve tecrübe koşulunu taşıyan lise mezunu adaylar, Kariyer.net filo operasyon sorumlusu ilan sayfasında pek çok iş fırsatına erişebilirler. Öte yandan teknik detaylarda daha fazla hakimiyet gerektiren bazı iş dallarında lise, yüksek okul, ön lisans veya lisans düzeyinde teknik diploma koşulu ile karşılaşabilirsin. Bazı işverenler ise filoların yasal düzenlemelerinde yararlanmak istedikleri adaylardan işletme, iktisat, taşımacılık, lojistik gibi farklı bölüm diplomaları talep edebilirler.

Filo operasyon sorumlusu ne tür işlemler yapar?

İş tanımı olarak filo sorumlusu, kuruluşlara ait araçların takibi, envanteri, kaydı gibi gibi bir dizi görevden sorumludur. Buna göre araçların yasal prosüdür işlemleri, otopark düzenleri ile çalışma usülleri ile bakım ve onarım işlemlerinin takibini yapar. Sigorta ve poliçeler, trafik cezaları, yakıt masrafı gibi detaylar da ayrıca takip alanları arasında yer alır. Beraberinde araçların ilgili departmanlarda gerçekleşecek kayıt ve faturalandırma işlemlerinden sorumludur. Öte yandan sektörler ve kuruluşlara ait iş düzenekleri arasında değişmek üzere kiralama, satış gibi işlemlerde aktif rol alabilir. Filo çalışmalarının iyileştirilmesi adına gerekli proje ve fikir süreçlerine katkı sunması talep edilebilir.

Filo operasyon sorumlusunun çalışma ortamı nasıldır?

Çeşitli tanımlarla anılan filo operasyon sorumluları kuruluşlar arasında değişen pozisyonlarda görev alırlar. Buna göre üst düzey yönetici olarak çalışabilecekleri gibi depo ve saha çalışanları arasında da yer alabilirler. Kuruluşlar bünyesinde üst düzey yetkili olarak var olan filo operasyon sorumlularının çalışma alanları içerisine ofis ortamları yahut çeşitli seyahat ortamları dahil olabilir. Benzer şekilde holding, lojistik, sanayi gibi farklı iş dallarına dahil kuruluşların sunduğu çalışma ortamları arasında da farklılıklar doğabilir. Öte yandan tüm filo operasyon sorumlularının yaygın mesai koşullarının depo, otopark sahası ve gerekli işlemler için gerekli saha koşulları oluşturur.

Filo operasyon sorumlusunun çalışma alanları nelerdir?

Çok sayıda araca sahip olan tüm kuruluşlar, gerekli düzenin sağlanabilmesi ve iş veriminin nitelikli olabilmesi adına filo operasyon sorumlularına ihtiyaç duyarlar. Lojistik, nakliyat, kurye ve depolama sektörleri, bu bağlamda pek çok çalışan adayının ilgisini çekmeyi başaran filo operasyon sorumlusu iş tanımına sıklıkla rastlayacağın sektörler olarak öne çıkar. Öte yandan bu sektörlerle yarış halinde olan otomotiv sektörü de iş fırsatları sunmak konusunda zenginlik içeren sektör olarak öne çıkar. Sektör içerisinde satış ve kiralama hizmetleri sunan farklı kuruluş ilanlarına erişebilirsin. Bünyesinde sevkiyat departmanı bulunan sanayi ve endüstri kuruluşları ise çeşitli olanaklar yakalayabileceğin diğer iş alanını oluşturur.

notifications İş Alarmı kur