4540

Üniversite - Öğrenci İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üniversite - Öğrenci cancel
WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı
Saha Aktivite Temsilcisi
WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı
İzmir İş Yerinde
Part Time
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
POLİNER PLASTİK AMBALAJ GERİ DÖNÜŞÜM DERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.
Üretim Operatörü
play_circle_outline
POLİNER PLASTİK AMBALAJ GERİ DÖNÜŞÜM DERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
ebebek
Takım Lideri / Emaar Avm
ebebek
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

EVİDEA
Satış Danışmanı / Kocaeli 41 Burda Avm
EVİDEA
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 91 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Üniversite Öğrencisi İş İlanları

Farklı iş kollarında işe kabul edilen üniversite öğrencileri çalışma hayatına erkenden atılır ve ülke ekonomisine katkıda bulunur. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, bünyelerine kattıkları üniversite öğrencileri sayesinde sektöre nitelikli elemanlar yetiştirir. Nitelikli eleman yetiştirilmesi açısından  üniversite öğrenci iş ilanları oldukça önemlidir. Günümüzde pek çok işletme tam zamanlı ya da part time eleman çalıştırmak için iş ilanları yayınlar. Genellikle yoğun dersleri nedeniyle yarı zamanlı çalışmayı tercih eden üniversite öğrencileri part time üniversite öğrencisi iş ilanları sayfalarını ziyaret eder. Okula devam zorunluluğu olmayan üniversite öğrencileri tam zamanlı iş ilanlarına da başvurur. Türkiye’de üniversite öğrencisi genç nüfus oldukça fazladır. Üniversite öğrencisi gençlerin kendi ihtiyaçlarını karşılamaları ve eğitim gördükleri alanlarda uygulama yapmaları önemlidir. Bu nedenle çalışmaya istekli gençlerin istihdama kazandırılması için farklı çözümler üretilir. Birçok işletme, genç çalışanları yetiştirmek üzere bünyesine alarak üniversite öğrencilerine çalışma imkanı sunar. Eğitim gördüğü alanda uygulama yapmak ve cep harçlığını çıkarmak isteyen üniversite öğrencileri kendilerine uygun iş ilanlarına göz atabilirler. 

Üniversite Öğrencisi İçin İş Olanakları Nelerdir?

Türkiye’de üniversite öğrencisi nüfusu büyük kentlerde yoğunlaşmıştır. Birçok açıdan gelişmiş olan büyük kentler, üniversite öğrencisi istihdamı konusunda öne çıkar. Özellikle İstanbul, üniversite öğrencisi eleman aranan kentler arasında ön plana çıkar. Üniversite öğrencilerine yönelik olan üniversite iş ilanları Konya sayfalarında birçok sektör için üniversite öğrencisi eleman aranır. Firmalar verdikleri ilanlarda işe alacakları üniversite öğrencisi eleman hakkında çeşitli kriterler belirtir. Üniversite öğrencisi için yayınlanan ilanlarda genellikle işin yarı zamanlı veya tam zamanlı olup olmadığı hakkında bilgi verilir. Özellikle yarı zamanlı işler öğrencilerin dikkatini çeker. Öğrencilere  üniversite part time iş imkanlarının sunulması ile üniversite öğrencileri maddi açıdan rahatlayabilirler. Üniversite öğrencilerine uygun olan iş ilanlarında, kişilerden genellikle güçlü bir iletişim yeteneğine sahip ve enerjik olmaları istenir. Bu tür yetkinliklere sahip olan kişiler daha çok tercih edilir. İş başvurusunda bulunan öğrencilerden ekip çalışmalarına yatkın olmaları ve sektörde kariyer yapmayı hedeflemeleri beklenir. Çözüm odaklı bir çalışan olmak her sektör için önemli bir kriterdir. MS Office gibi belirli bilgisayar programları iş hayatında kolaylık sağlar. Mağazacılık sektöründe çalışmak isteyen üniversite öğrencilerinin ikna kabiliyeti de güçlü olmalıdır. 

Üniversite Öğrencisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Üniversite öğrencisi iş ilanlarına başvurmadan önce ilanlardaki detayları dikkatle incelemeniz gerekir. Böylece kendinize uygun olan işi bulmanız kolaylaşır.  Kimi ilanlarda çalışma saatleri vardiya sistemine uygundur. Bu ilanlara başvururken vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayıp sağlamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı işverenler ise sadece yüksek lisans öğrencilerini işe kabul eder. Yüksek lisans öğrenci iş ilanları arasında kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Üniversite öğrencisi olsanız da bazı firmalar en az bir yıl deneyim isteyebilir. Varsa üniversiteye başlamadan önce çalıştığınız iş yeri hakkında işvereninize bilgi vermeniz her zaman yararınıza olur. İşveren firmalar, verdikleri ilanlarda çalışana sunacağı ayrıcalıkları belirtir. İş ilanlarını ayrıcalıklarıyla birlikte değerlendirmek önemlidir. Bazı işverenler adaylardan birtakım cihazları kullanmayı bilmelerini ister. İşverenler, üniversite öğrencileri arasında bulunan kalifiye üniversite öğrencilerinin de iş başvurularını kabul eder. Üniversite öğrencisi kalifiye eleman iş ilanları öne çıkan ilanlar arasında yer alır. 

Üniversite Öğrencisi Olarak Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Günümüzde üniversite iş ilanları Ankara ve diğer kentlerde bulunan öğrencilerin dikkatini çeker. Birçok öğrenci, iş başvurularında herhangi bir eğitim belgesinin gerekli olup olmadığını merak eder. Üniversite öğrencilerine yönelik yayınlanan ilanlarda, genellikle kişinin üniversite öğrencisi olduğunu kanıtlayan öğrenim belgesi istenir. Bunun dışında üniversite öğrencilerinin farklı bir belgeye sahip olmalarına gerek yoktur. Ancak çalıştığı alanda kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri, birtakım kurslara katılarak sertifika alabilirler. Bazı kentlerde üniversite öğrencileri dönemsel projelerde veya geçici kadrolarda çalıştırılabilir. Üniversite öğrencisi iş ilanları İzmir için genellikle geçici veya dönemsel projeler olarak yayınlanır. Özellikle büyük kentlerde hizmet sektöründeki eleman açığı üniversite öğrencisi elemanlar istihdam edilerek kapatılır. İşverenler, büyük kentlerde semt belirterek iş ilanı yayınlar. Üniversite iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası ilanları, bu ilanlara örnek olarak gösterilebilir. Çalışmak isteyen üniversite öğrencileri, yarı zamanlı elemanlar için yayınlanan iş ilanlarını da araştırabilir. 

Üniversite Öğrencisinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Üniversite öğrencileri genellikle eğitim gördüğü alanla ilgili işlerde veya hizmet sektöründe çalışırlar. Öğrenciler, okula devam ettikleri için tam zamanlı işler yerine yarı zamanlı işleri tercih ederler. Bunun yanında öğrencilere yönelik olan iş ilanları genellikle  öğrenci part time başlığı altında yayınlanır. Yarı zamanlı işler, üniversite öğrencilerinin  okula devam etmelerine engel olmaz. Böylece öğrenciler okurken ek gelir elde edebilir. Birçok işletme eleman açığını yarı zamanlı çalışan üniversite öğrencileri sayesinde kapattığı gibi genç nüfusun istihdam edilmesini de sağlar. Öğrencilerin çalışma ortamı ve koşulları çalıştıkları sektöre ve kurumlara göre farklılık gösterir. Üniversite öğrencilerinin genellikle hizmet sektöründe görev aldığı düşünüldüğünde çalışma ortamında kendileriyle hemen hemen yaşıt olan meslektaşlarının yanında yöneticileri ve müşteriler bulunur. Üniversite öğrencisi iş ilanları sayesinde iş bulan üniversite öğrencileri, işletmelerin talep ettiği nitelikleri karşılarlar. Böylece hem eğitimlerini devam ettirirken hem de çalışma hayatına erkenden başlayabilirler. Siz de Güncel öğrenci iş ilanları sayfalarında gerekli incelemeleri yaparak niteliklerinize uygun iş bulabilirsiniz. 

Üniversite Öğrencisi Part Time İş İlanı Ne Anlama Gelir?

Part time iş ilanı, tam zamanlı çalışmaya göre gerek ücret açısından gerekse çalışma koşulları bakımından farklı nitelikler taşır. Part time işler sayesinde, tam zamanlı olarak çalışması mümkün olmayan kişiler de çalışabilir. Türkiye’de çok sayıda üniversite öğrencisi olduğu için  part time  iş ilanları sıkça yayınlanır. 

Üniversite Öğrencileri Hangi İşlerde Çalışır?

Üniversite öğrencilerinin çalışabileceği alanlar oldukça geniştir. Bununla birlikte üniversite öğrencileri daha çok kafe ve mağazacılık gibi hizmet sektörüne yönelik alanlarda çalışırlar. Üniversite öğrencilerinin, başvurdukları firmalara kendi niteliklerini ayrıntılı olarak sunmaları gerekebilir. Üniversite öğrencilerinin görev yapabileceği ortama karar vererek iş ilanlarına başvurmaları gerekir. Üniversite öğrencileri, iş ilanlarındaki detaylara dikkat ederek başvuru yaparlarsa başvurularının olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirler. 

Üniversite Öğrencileri Ne Kadar Maaş Alır?

Üniversite öğrencilerinin maaşları çalıştıkları sektöre ve kurumun ücret politikalarına  göre farklılık gösterir. Part time işler ile tam zamanlı işler arasında ücret farkı bulunur. Bunun yanında kurumun ücret politikası sayesinde öğrenciler, birçok sosyal yardım ödemesi alabilir. Üniversite öğrencileri için yayınlanan iş ilanlarını takip ederek kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. 

Üniversite Öğrencisi İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İş ilanının niteliğine bağlı olarak farklı başlıklar altında kendinize uygun bir ilan bulabilirsiniz. İşverenler, ihtiyaç halinde üniversite öğrencilerine uygun iş ilanları yayınlar. Siz de bu ilanlara başvurarak çalışmak istediğiniz alanı belirleyebilirsiniz. Üniversite öğrencileri için yayınlanan iş ilanlarına başvururken kendi kriterlerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite - Öğrenci iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Üniversite - Öğrenci için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Üniversite - Öğrenci iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Üniversite - Öğrenci iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Üniversite - Öğrenci iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Üniversite - Öğrenci iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Üniversite - Öğrenci iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Üniversite - Öğrenci iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur