12

Hasta Hakları Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hasta Hakları Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Hasta Hakları Sorumlusu İş İlanları

Hasta hakları sorumlusu iş ilanları, eğitimini sağlık alanında tamamlamış olan ve özellikle hasta hakları sorumlusu departmanı özelinde deneyim ya da mesleki teorik bilgileri olan adaylara hitap eden ilanlardır. Hasta hakları sorumluları, hastanelerde bulunan hastalar ve yakınları adına önem taşıyan kişilerdir. Hasta hakları sorumlusu olarak hastaların ve yakınlarının hastanede doğru birimlere yönlendirilmeleri ya da genel hastane prosedürlerindeki işleyişlere dair doğru bilgiler edinmeleri önem taşıyan bir konudur. Özel hastaneler, klinikler, sağlık danışmanlık kurumları ve özel göz hastaneleri gibi birçok kurum hasta hakları sorumlusu arayan firmalar olarak karşına çıkarlar. Bu firmalar tarafından yayınlanan ilgili iş pozisyonuna dair iş ilanlarını değerlendirmenin hemen ardından başvurunu iletmende herhangi bir sakınca yoktur. 

Hasta Hakları Sorumlusu Ne İş Yapar?

Hasta hakları sorumlusu iş ilanları bay ve bayan adayların ne iş yapacakları hakkında detaylı bilgiler içerir. Bu iş pozisyonunda işletmelerde görev alan bireylerin yapacakları işler arasında şunları saymak mümkündür:

 • Hastaların kaydının alınması,
 • Hasta ve hasta yakınlarının sağlık kurumu içerisinde yönlendirilmesi,
 • Hastaların başvuru ve iletişim bilgilerinin alınması,
 • Hastaların operasyonlar ve diğer sağlık süreçleri hakkında her türlü konuda bilgi alınmasının sağlanması,
 • Hastalar veya yakınlarıyla çeşitli araçlar vasıtasıyla bağlantı kurulması,
 • Hastaneye yatışı kararlaştırılan hastaların yatış işlemlerinin yapılması,
 • Hasta ve doktorlar arasındaki her türlü bağlantının kurulması, genel manada hasta hakları sorumlularının yaptıkları işlerdir. 

Hasta Hakları Sorumlusu İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel hasta hakları sorumlusu iş ilanları için araştırma yapıyorsan, ilanlarda şu detaylara dikkat etmelisin:

 • Her anlamda kendine uygun görmüş olduğun bir hastanenin hangi konumda olduğunu göz önünde bulundurmalısın.
 • İlanlarda işletmelerin kriterleri ve iş tanımları gibi alanlarda ne gibi beklentilerinin olduğu veya iş tanımlarına olan uygunluğun konularına detaylı bir şekilde göz atmalısın.
 • Hasta hakları sorumlusu iş ilanları bayan veya bay adaylara dair kesin cinsiyet kriterleri içerebilir. Bu kriterlere uygunluk sağlaman durumunda başvurunu iletmelisin.
 • İlanlarda sahip olman gereken eğitim gerekliliklerinin neler olduğuna, kullanman gereken bilgisayar programlarına veya sahip olman gereken bilgisayar becerilerine göz gezdirmelisin.

Hasta hakları sorumlusu iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Hasta hakları sorumlusu iş ilanlarında en çok aranan kriterlerden biri eğitim kriteridir. Özel sağlık işletmeleri, adayların bu iş pozisyonuna uygun eğitim bölümlerinden mezun olmalarını isterler. Ayrıca cinsiyet, askerlik durumu, bilgisayar becerileri, ekip çalışmasına ve esnek mesai saatlerine yatkınlık gibi kriterler de söz konusu iş pozisyonuna dair karşılaşacağın kriterler olarak bilinirler. 

Hasta hakları sorumlusu iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Hasta hakları sorumlusu iş ilanlarına en kolay şekilde ulaşmak adına kariyer.net’i tercih edebilirsin. Öncelikle üye olup profilini oluşturarak yaşadığın yer ya da çalışmak istediğin bölgeye dair hasta hakları sorumlusu iş ilanlarına dair tarama yapabilirsin. Ardından senin için en uygun olan hasta hakları iş ilanlarını bulabilirsin. Ek olarak; profilindeki bilgiler sayesinde bu iş pozisyonuna dair işletmelerin de sana ulaşmalarını sağlayabilirsin. 

Hasta hakları sorumlusu iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Hasta hakları sorumlusu iş ilanlarına temel olarak kriterleri karşılayan her aday başvuru yapabilir. İşletmeler tarafından senden istenen eğitim, cinsiyet, mesleki deneyim ve beceriler, bilgisayar kullanım becerileri gibi daha birçok kriteri karşılaman durumunda başvurunu iletebilirsin. Ayrıca kariyer.net’te hasta hakları sorumlusu iş ilanlarında bulunan “Aday Kriterleri” ve “İş Tanımı” gibi bölümleri inceleyerek, işletmelerin yayınladıkları ilanlara her açıdan uygun olduğunu düşünüyorsan da başvurunu doğrudan iletebilirsin. 

Hasta hakları sorumlusu olmak için ne yapmak gerekir?

Hasta hakları sorumlusu olabilmek adına öncelikle lisans eğitimini tamamlaman gerekir. Üniversitelerin; Sağlık Yönetimi, Psikoloji, Halkla İlişkiler ve benzer nitelikler taşıyan bölümlerinden mezun olarak, elde ettiğin diploma belgesiyle bu mesleği icra edebilirsin. Ayrıca kariyer.net’te bulunan ilgili iş ilanlarına inceleyerek, eğitim kriteri dışında işletmelerin hangi mesleki beceriler istediklerini tespit ederek, diğer becerileri de elde etmek adına çalışmalara başlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hasta hakları sorumlusu hangi kalite standartlarını bilmelidirler?

Hasta hakları sorumlusu görevini icra ederken belli yönetmeliklere ve standartlara göre yapar. Bu standartlar çalışılan kurumun imajına, çalışma prensibine göre değişkenlik gösterebilir. Hasta hakları sorumlusu çalışmalarının etkin ve istikrarlı bir şekilde sürdürülmesi için bilmesi gereken standartlardan bir tanesi de kalite standartlarıdır. Kalite standartları bir işletmenin hizmet verdiği alanın gereklerine uygunluğunu sağlamak için izlediği kalite yönetiminin tümünü kapsar. ISO 9001 kalite yönetim sistemleri, ISO standartları hasta hakları sorumlusunun bilinmesi gereken standartlardandır.

Hasta hakları sorumlusu nasıl olunur?

Hasta hakları sorumlusu olmak için bazı adımları takip etmen gerekir. Bunun için öncelikle 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin sağlık yönetimi, psikoloji, halkla ilişkiler, sosyal hizmet ve ilgili sosyal bilimler dalından bir programdan lisans derecesi ile mezun olmak gerekir. Daha sonra alacağın eğitim ve kurslar ile alanda kendini geliştirip bu mesleği icra etmek için iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Bir hasta hakları sorumlusu nasıl olmalıdır?

Hasta hakları sorumlusu unvanını almak için üniversitede sosyal bilimler ana bilim dalından 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerden lisans derecesi ile mezun olunması gerekir. Gerekli mesleki eğitimden sonra hasta hakları sorumlusu, gelişmiş sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip olmak, kriz anlarında sakin kalıp etkili karar verebilmek, dış görünüşüne özen göstermek, raporlama yapabilmek, misafir memnuniyeti odaklı çalışabilmek gibi temel becerilere sahip olmak gerekir. Sen de bu kriterleri karşılıyor ve bu alanda çalışmak istiyorsa iş ilanlarına başvuru da bulunabilirsin.

Hasta hakları sorumlusu için iş tanımı nedir?

Farklı sağlık kuruluşlarında istihdamı sağlanan hasta hakları sorumlusunun iş tanımına bakıldığında; hasta, hasta yakını ve sağlık personeli arasındaki iletişimi koordine etmek, oluşan şikâyetleri belirtilen süre içerisinde inceleyerek mevzuata uygun sistem içerisinde çözüm üretebilmek gibi temel görevleri yerine getirir. Tüm şikâyet ve çözüm süreçlerini takip ederek, yönetime raporlamak, hastane kayıt ve kabulü ile ilgili problem yaşayan hastalara yardımcı olmak gibi iş tanımında verilebilecek diğer başlıklardır.

notifications İş Alarmı kur