602

Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi cancel
QNB FİNANSBANK
Çağrı Merkezi Görüntülü İşlemler Müşteri Danışmanı
QNB FİNANSBANK
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
MEDİAWİRT MÜŞTERİ HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Çağrı Merkezi Takım Lideri
MEDİAWİRT MÜŞTERİ HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 12 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Müşteri Hizmetleri - Çağrı Merkezi İş İlanları

Hizmet sektörünün ülke çapında hizmet veren firmaları, çağrı merkezleri kurarak müşteri memnuniyetini tek bir çatı altından sağlamayı hedefler. Bu şekilde müşteri hizmetleri kalitesi için bir standart oluşturur ve tüm operasyonlarını tek bir yerden yürütürler. Çağrı merkezi iş ilanları İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde olabileceği gibi daha küçük ve uzak lokasyonlarda da bulunabilir. Eğer çağrı merkezlerinde çalışıp halkla ilişkiler ve insan kaynakları gibi konularda kendini geliştirmek istiyorsan çağrı merkezi iş ilanları incelemen gereken olanaklar arasında. Müşteri hizmetleri alanında en yeni ilanlardan haberdar olmak için Kariyer.net’i sıklıkla ziyaret etmen faydalı olacaktır. Alternatif olarak alarm kurup bilgilendirilmeyi de tercih edebilirsin. Bu şekilde güncel çağrı merkezi iş ilanları haberlerini ilk alanlar arasına girip ilk başvuru yapan adaylar arasına girebilirsin. 

Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Çağrı merkezi çalışanları hizmet sektörünün halkla ilişkilerle harmanlandığı bir çalışma alanı olarak söylenebilir. Müşteri temsilcisi arayan firmalar çalışma arkadaşlarının müşteri memnuniyetine önem veren kişiler olmasını tercih eder. Profesyonel imajını bu yönde yansıtabilirsen çağrı merkezlerinde işe girme olasılığın gözle görülür şekilde artar. Müşteri hizmetleri alanında sözel iletişim becerileri en önemli kriter olarak en başa yazılır. Çağrı merkezlerinde soruları ve hizmetle ilgili sorunları olan insanlara yardımcı olman gerekir. Bu nedenle sözlü iletişiminin kuvvetli olması ve diksiyonunun düzgün olması önemli. Aynı zamanda, ikna kabiliyetinin yüksek olması ve işverenin ihtiyaçlarına göre konuştuğun müşterileri satışa yönlendirebilmen önem taşır. Bu nedenle satış tecrüben varsa bunu belirtmen gerekebilir. Müşteri hizmetleri eleman arayan firmalar faaliyet gösterdikleri alana göre değişik eğitim seviyeleri tercih edebilirler. Genellikle en az lise mezunu şartı aranır ancak ön lisans ve lisans sahibi adayların tercih sebebi olacağı bildirilir. Firma ithalat veya ihracatla uğraşıyorsa alanına  göre İngilizce, Almanca ve Rusça gibi yaygın diller bilen personellere ihtiyaç duyabilir. Çağrı merkezlerinde bir ekip halinde hareket edildiği için takım çalışmasına yatkın olman gerekir. Çoğu çağrı merkezi 24 saat hizmet verdiği için ilanlardaki vardiya bilgilerini inceleyip saatleri sana uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin. Güncel müşteri hizmetleri iş ilanları ve açılan pozisyonları takip ederek istenen özelliklerin tamamını görebilir ve sana uygun olanları takibe alabilirsin. 

Çağrı Merkezlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çağrı merkezleri yoğun çalışma temposuna sahip yerler. Bu yoğunluk şirketin hacmine ve faaliyetlerinin ne kadarının telefon desteği ile sürdürüldüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Çağrı merkezi iş ilanları İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde adayın stres altında çalışmaya ve yoğun tempoya ayak uydurabilmesinin önemli olduğunu belirtir. Vardiya usulü çalışman gerekebileceği için servis ve yol için sağlanan koşulları öğrenmende fayda var. Eğer belirtilmemişse, Kariyer.net’in firmaya soru sorma özelliğini kullanarak çalışma saatlerini netleştirebilirsin. Çağrı merkezi iş ilanları ofis ortamında tam zamanlı çalışma imkanı sunabilir. Ancak müşteri hizmetleri temsilcisi olarak yarı zamanlı ve serbest çalışma imkanı da bulunabilir. Çağrı merkezi iş ilanları evden müşteri temsilcisi olmak isteyen kişiler için esnek zamanlı iş imkanları sağlar. Bu işlerde yarı zamanlı ya da sana uygun saatlerde çalışabilirsin. Eğer bu tip çalışma ilgini çekiyorsa Kariyer.net’te  yarı zamanlı seçeneğini işaretleyip listenen ilanlara bakabilirsin.

Çağrı Merkezi Çalışanları Ne İş Yapar?

Çağrı merkezi çalışanları işverenlerin faaliyet alanına göre değişik işler yapabilir. Müşteri hizmetleri iş ilanı çalışma arkadaşlarından bekledikleri görev ve sorumlulukları ilanlarda detaylı olarak listeler. Bu nedenle başarılı bir çalışma hayatı sağlamak için ilanda verilen bilgileri detaylı şekilde inceleyip düşünmen önem taşır. Çağrı merkezi çalışanlarından beklenen görev ve sorumluluklar şunlar: 

  • Danışmanlık hizmetleri
  • Soruları cevaplama
  • Sipariş takibi
  • Satış yönlendirmeleri

Eğer şirket belirli bir bilgisayar sistemi ya da yazılımı kullanıyorsa, müşteri bilgilerini yazılımların arayüzünden tarayıp takip yapman gerekir. Home office müşteri hizmetleri iş ilanları da benzer görev ve yetkiler tanımlayabilir. Her halükarda yapılacak temel iş kibar ve profesyonel bir şekilde müşterilere hizmet vermek ve yönlendirmek olacak. Bu nedenle insanlarla profesyonel ve ikna edici bir tonla konuşma potansiyeline sahip olman gerekebilir. Çağrı merkezi iş ilanları yeni başlayanlar için bu minvalde eğitim verir. 

Çağrı merkezi iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Çağrı merkezi iş ilanları Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde çeşitli ilçelere dağılmış halde olabilir. Çağrı merkezi iş ilanları başvurusunu yapmadan önce tercih ettiğin şehir ve varsa ilçeyi işaretlemelisin. Daha sonra Kariyer.net üzerinden müşteri temsilcisi olmaya uygun olduğunu gösteren bir profil yaratmalısın. Beğendiğin ilanlara bu profil üzerinden kolayca başvurabilirsin. 

Çağrı merkezi iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Çağrı merkezi iş ilanlarına başvurmadan önce istenen saatlerde uzun vadeli çalışıp çalışamayacağını değerlendirebilirsin. Müşteri hizmetleri iş ilanları ve açık pozisyonlar bu konuda bilgi verir. Genel alımlarda ise firmaya soru sorarak çalışma bilgilerine ulaşabilirsin. Çağrı merkezinin ikametine yakın olması da senin için avantajlı olur. Son olarak firmayla ilgili temel bilgileri gözden geçirmen istenen çalışan profilini anlaman açısından önemli.

Çağrı merkezinde nasıl iş bulunur?

Çağrı merkezi iş ilanlarına ulaşmak için uygun sektör ve departman kriterlerini işaretlemen gerekir. Arama kısmına çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri gibi kelimeler yazarak arama yapabilir, ya da arama filtrelerinden uygun olanları kullanabilirsin. Online müşteri hizmetleri iş ilanları listelendikten sonra sana uygun olanlara başvurunu yaparak çalışma imkanına sahip olabilirsin.

Çağrı merkezi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Çağrı merkezi iş ilanları için aranan kriterler genel hatlarıyla en az lise mezunu olmak,18 yaşını doldurmuş olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, daha önce çağrı merkezi veya satış alanında deneyime sahip olmak şeklinde sıralanabilir. Çağrı merkezi iş ilanları home office ve ofis çalışanlarında farklı kriterler arayabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Müşteri hizmetleri çağrı merkezi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Sitemize üye olarak bir profil oluşturmalısın. Profiline yüklediğin ya da sitemiz üzerinden oluşturduğun özgeçmişini iş başvuruların için hazır olarak bulundurmalısın. Bu alana yönelik iş arayışı içerisindeysen arama bölümüne aradığın işe dair bilgiyi girerek birçok iş ilanına ulaşabilirsin. Özgeçmişin ve kişisel yeterliliklerine uygun aday kriteri oluşturan tüm firmaların ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvuru yapabilirsin. Aynı zamanda ilgili ilanı ilanı kaydedebilir, dilersen paylaşabilir ya da firmayı takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsin.

Müşteri hizmetleri çağrı merkezi iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi ilanları öncelikle büyük şehirlerde olmak üzere her şehirde açılabilen aktif ilanlardır. İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Çorum, Gaziantep, vb. daha birçok şehirde bu iş alanına yönelik ilan açan firmalara Kariyer.net üzerinden özgeçmişini gönderebilirsin.

Popüler müşteri hizmetleri çağrı merkezi iş ilanları nelerdir?

İş ilanlarının içerikleri genel olarak pozisyon seviyesi ve aday kriterleri bazında değişim gösterir. Yönetici seviyesinden destek elemanlarına değin iletişime dair her pozisyon seviyesine uygun nitelikte adayların işe alımları aktif bir şekilde gerçekleştirilir.

Müşteri hizmetleri çağrı merkezi iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Sitemizde yer alan ''İş Bul'' ve ''Detaylı Ara'' bölümlerinden müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi iş ilanlarından haberdar olabilirsin. Bu alana yönelik kaydettiğin ya da başvuru yaptığın diğer ilanları gözeten sistemimiz senin kişisel ilgi alanı tercihlerine göre benzer iş önerilerini sunarak fayda sağlar.

notifications İş Alarmı kur