32

Tele-Satış Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tele-satış Uzmanı cancel
LOGOMASTER YAZILIM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Tele-Satış Uzmanı
LOGOMASTER YAZILIM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Endeksa
Tele-Satış Uzmanı
Endeksa
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Kurumsal Destek ve Danışmanlık
Tele-Satış Sorumlusu
Kurumsal Destek ve Danışmanlık
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Tele-Satış Uzmanı İş İlanları

Türkiye, bünyesinde birçok sektörde istihdam alanı bulundurur.  Ülkemiz geniş nüfusa sahip olduğundan dolayı çeşitli iş  imkanlarına ulaşmak da oldukça mümkün. Bu sektörlerden birisi de tele satış uzmanlığı. Tele satış uzmanları ürün veya hizmetle ilgili gelen telefonları cevaplayan ve müşteri aramalarını yapan kişiler. Şirketler için telefonda satış yapan ekibin liderliğini yapan kişi tele satış uzmanı olarak adlandırılır. Bu sektördeki elemanlar şirketlerin satış hedeflerini gerçekleştirmek amacı ile çalışırlar. Şirketlerin hizmet aldıkları çağrı merkezi içerisinde ya da kendi bünyelerinde oluşturdukları telefonla satış kanalı, zorlu hedefleri olan bir ekip olur. Sen de bulunduğun bölgede tele satış uzmanı olarak çalışmak istersen Kariyer.net'ten tele satış uzmanı iş ilanları sayfasını ziyaret ederek sana uygun kriterlerdeki iş ilanlarına ulaşabilirsin. 

Tele Satış Uzmanının Görev ve Sorumlulukları

Türkiye'nin her bölgesinde tele satış uzmanı olarak çalışan adaylara geniş ölçüde rastlanır.  Bu sektörde çalışan adayların belirli görev ve sorumlulukları bulunur.  Bunlardan şu şekilde bahsedilebilir; 

  • Şirketin sektörüne bağlı olarak ürünü takip etmek ve ürünlerin özelliklerine hakim olmak gerekir. 
  • Rakip ürünleri öğrenmek ve satışından sorumlu olunan ürünler ile farklarını belirlemek adaylarda bulunması gereken görev ve sorumluluklar arasında yer alır. 
  • Aynı zamanda adayların müşterilerden gelen ihtiyaçları,  sorunları düzenli olarak takip etmeleri ve tele satış kanalı sorumlusu ile paylaşmaları gerekir.

Sen de bulunduğun bölgede tele satış uzmanı olarak çalışmak istersen Kariyer.net'ten tele satış iş ilanları sayfasından iş imkanı bulabilirsin. 

Tele Satış Uzmanlarının Almaları Gereken Eğitimler

Türkiye'de tele satış uzmanı olarak çalışan adayların firmalar tarafından  belirlenen eğitimlere sahip olmaları gerekir.  Bu sektörde mesleğini icra etmek isteyen adayların üniversitelerin belirli bölümünden mezun olmaları gerekir. Fakat bu durum firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir.  Bazı firmalar adaylarda eğitim şartı ararken bazı firmalarda bu durum tam tersi olabilir.  Aynı zamanda bu alanda belirli kurslara katılarak sertifika alan adaylarda iş imkanı daha geniş olabilir. Sen de bu sektörde çalışmak istersen güncel tele satış uzmanı iş ilanları sayfasını ziyaret edebilirsin. 

Tele satış uzmanlarının özellikleri nelerdir?

Türkiye'de bulunduğun bölgede tele satış uzmanı olarak çalışmak mümkün.  Bu alanda çalışan adayların bazı özelliklere sahip olması gerekir. Öncelikle adayların telefonda satış ve ikna kabiliyetine sahip olması gerekir. Adayların iletişim tekniklerini aktif şekilde kullanması gerekir.  Aynı zamanda insan ilişkilerinin kuvvetli olması da adayların özellikleri arasında sayılabilir. Bu alanda çalışmak isteyen adaylar Kariyer.net'ten tele satış uzmanı arayan firmalar sayfasından uygun iş imkanı elde edebilirler. 

Tele satış uzmanı ne iş yapar?

Tele satış uzmanı olarak çalışan adaylar telefon ile satış yapılmak istenen hedef kitlenin ihtiyaçlarını belirler ve kendisine bağlı olan tele satış temsilcileri ile paylaşır. Adaylar, ekibi için çağrı verimlilik analizleri yapar ve rapor sunar. Sen de bu sektörde çalışmak istersen tele satış uzmanı arayan firmalar sayfasından uygun iş imkanı bulabilirsin. 

Tele satış uzmanı ne kadar maaş alır?

Türkiye'de tele satış uzmanı olarak çalışan adayların aldıkları maaş konusunda net bir bilgiye ulaşmak mümkün değil.  Adaylar için belirlenen maaş firmaların ilan sayfasında belirtilir. Bu durum firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Sen de bu sektörde çalışmak istersen Kariyer.net'ten tele satış uzmanı iş ilanları yeni olarak yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

Tele satış uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Tele satış uzmanı iş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net’ten sana uygun pozisyonlardaki iş ilanlarına hızlıca ulaşabilirsin. Sitede ilgili alana çalışmak istediğin pozisyonu ve şehri yazarak is bulabilir, kolayca başvurabilirsin. Kariyer hedefin doğrultusunda emin adımlar atabilirsin. Sen de bulunduğun bölgede tele satış uzmanı olarak çalışmak istersen Kariyer.net'i ziyaret ederek iş imkanına sahip olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tele-satış uzmanı hangi sektörlerde çalışabilir?

Tele-satış uzmanı özellikle telekomünikasyon sektörü içinde çalışma imkânı bulabiliyor. Telekomünikasyon sektörü içinde müşteri temsilcisi olarak istihdam edilen tele-satış uzmanları telefon üzerinden satış yapan tele-satış firmalarında, yemek satışı yapan firmalarda, telefon üzerinden sipariş verilen firmaların müşteri temsilciliklerinde istihdam ediliyor. Özellikle telefon üzerinden yardım ev danışma veren çağrı merkezi firmalarında tele-atış uzmanı istihdamı çok yoğun bir şekilde yapılıyor. Çağrı merkezleri tele-satış uzmanlarının çalışma imkânı bulabildikleri sektörler içinde başı çekiyor.

Tele-satış uzmanı ne iş yapar?

Tele-satış uzmanı genel olarak mesleğin isminden de anlaşıldığı üzere telefon üzerinden müşterilere danışma, yardım ve satış konuları hakkında destek sağlama görevini yerine getiriyor. Bu görevlerde çalışmak için işe alınan tele-satış uzmanları özellikle çağrı merkezlerinde farklı firmaların hizmetlerinin doğru gitmediği ya da müşterilerin yardıma ihtiyaç duydukları anlarda telefon üzerinden işlemler yaparak süreci müşteriler için hızlandırmakla görevlendiriliyor. Tele-satış uzmanları verilen hizmet ve ürüne dair gelen telefonları cevaplamak, müşterileri aramak, satışları gerçekleştirmek ile görevlendirilen kişiler oluyor.

Tele-satış uzmanı olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Tele-satış uzmanı olmak için özellikle sahip olmanız gereken belirli özellikler bulunuyor. Tele-satış uzmanı olarak çalışmak isteyen kişiler genel olarak karakteristik seslere sahip olan, düzgün konuşma ve diksiyon yeteneklerine sahip olan kişiler içinden seçiliyor. Düzgün konuşma yeteneği tele-satış uzmanının sahip olması gereken yeterlilikler içinde yer alıyor. İkna kabiliyeti güçlü ve diyalog yani iletişim becerileri yüksek olan kişiler tele-satış uzmanı olarak çalışabilecek yeterliliğe sahip oluyor. Müşterilerle iletişim kurma aşamasında tele-satış uzmanlarının sabırlı bir kişilik karakterine sahip olması da bu uzmanlardan beklenenler arasında yer alıyor. Karşısındaki müşterinin sorunlarını sabırla dinleyip çözmeye çalışmak bu uzmanların yeterlilikleri içinde bulunuyor. Tele-satış uzmanı olabilmek için pratik ve hızlı çözümler üretebilen kişiler olunması da bekleniyor.

Tele-satış uzmanı için maaş kriteri nasıldır?

Tele-satış uzmanı için maaş kriteri genellikle iş yerlerinden iş yerine değişen bir özelliğe sahip oluyor. Tele-satış uzmanlarının aldıkları maaşalar genel olarak uzmanların yaptıkları işe, yapılan işin kapsamına, çalışma koşullarına ve çalışma süresine bağlı olarak belirleniyor. Bu koşulların yoğun olması maaşın artmasına ya da düşmesine neden oluyor. Çalışma koşulları ve çalışma saati artıkça yapılan iş karşılığında alınan maaş yani ücret de artış gösterebiliyor. Maaşın belirlenmesinde birçok değişken ve etken bulunuyor.

notifications İş Alarmı kur