154

Gıda Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gıda Teknikeri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Gıda Teknikeri İş İlanları

Küreselleşen dünyayla beraber tüketim kültürü de oldukça yaygınlık kazanmıştır. Tüketim kültüründe yaşanan bu durum gıda sektörünün gelişmesine de olanak sağlamıştır. Gıda sektörünün gelişmesi, gıda sektöründe çalışmak isteyen kişiler için de büyük bir istihdam alanı oluşturur. Gıda sektörü; sebze meyve üreticiliğinden, ürünlerin fabrikalarda işlenmesine kadar birçok alanda faaliyet gösterir. Gıda sektöründe çalışmak isteyen kişiler birçok şehirde, çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışma imkanına sahip olur. Gıda sektöründe gıda mühendisliği ve gıda teknikerliği başta olmak üzere birçok pozisyon mevcuttur. Kişiler, gıda mühendisi iş ilanları ve gıda teknikeri iş ilanları sayfasından çeşitli iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Gıda sektörü her şehirde mevcuttur. Gıda sektöründe çalışmak isteyen kişiler her şehirde kolaylıkla iş bulabilir.

Gıda Teknikeri Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalıdır?

Her meslek dalında olduğu gibi gıda teknikeri olmak isteyen kişilerin de belli başlı özelliklere sahip olması gerekir. Gıda teknikerleri, gıda ürünlerinin hijyenik bir ortamda, sağlık şartlarına uygun şekilde üretilmesini ve bu ürünlerin ambalajlanmasını sağlar. Ürünlerin tüketiciye ulaştırılmasında da aktif rol oynayan gıda teknikerleri, ürünlerin kimyasal ve mikrobiyolojik analizini yapar. Gıda teknikerlerinin analiz yapabilmeleri için özellikle kimya ve biyoloji alanları ile ilgili olması beklenir. Dikkat gücünün ve analiz yeteneğinin yüksek olması beklenir. İyi bir gözlemci olması, gıda teknikerlerinin sahip olması gereken özelliklerden birisi olur. Gıda teknikerleri laboratuvar, fabrika ve depo gibi alanlarda çalışmalarını yürütür. Gıda teknikerlerinin birçok kişiyle eş zamanlı çalıştığından dolayı takım çalışmalarına yatkın olmaları ve kişilerarası iletişimde zorluk çekmemeleri beklenir. Raporlama ve sunum becerisinin gelişmiş olması kişiden beklenir. Ülke sınırları içerisinde çalışacak gıda teknikerlerinden Türk Gıda Kodeksi mevzuatına hakim olması da beklenir. Gıda üretimine dair mevzuat bilgisi açısından teknikerlerin kendilerini geliştirmiş olmaları beklenir. Gıda teknikeri olmak isteyen kişiler bu kriterlere sahip ise güncel gıda teknikeri iş ilanları sayfasından iş başvurusunda bulunabilir.

Gıda Teknikeri Ne İş Yapar?

Gıda teknikerleri, her çeşit gıda maddesinin işlenmesinde çeşitli yöntemler kullanır. Gıdaların sağlığa uygun olup olmadığının kontrolünü yapmak için gıdalardan ve gıdalarda kullanılan katkı maddelerinden örnekler alır. Laboratuvarda, farklı teknikler kullanarak fiziksel, mikrobiyolojik ve kimyasal analizler yapar. Yaptıkları analizlerin sonuçlarını yorumlar. Yorumların raporlarını düzenler ve çıkan sonuçları ilgili kişilere ulaştırır. Gıda teknikerleri, çalıştıkları kurum ve işletmelerin hijyenik olmasına dikkat eder. İşletmelerde hijyenin sağlanması için temizlik kurallarının uygulanmasını sağlar. Gıda ürünlerinin uygun bir şekilde paketlenmesinden ve korunmasından sorumlu olur. Gıda teknikerleri aynı zamanda sağlıksız bir ürünün tespit edilmesi veya sağlık ihlallerinin yaşanması durumunda ilgili birimlere rapor sunar. Çalışmak istedikleri kurum ve işletmelerin farklı görevlendirmeleri de olabilir. Mesleki tecrübesi olan ya da yeni mezun gıda teknikerleri çeşitli iş başvurularında bulunabilir. Bazı kurumlar için tecrübe önemli olduğundan yeni mezun kişiler iş ilanlarında bulunurken yeni mezun gıda teknikeri iş ilanları sayfasından firmaların iş ilanlarını inceleyebilirler.

Gıda Teknikeri Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Gıda teknikeri olmak isteyen kişiler, iki yıllık ön lisans eğitimi veren meslek yüksekokullarının Gıda Teknolojisi Bölümü mezunu olmalıdır. Her firmanın yöneldiği çalışma alanı farklıdır. Gıda teknikeri olmak isteyen kişilerin iş başvurusunda bulundukları firmalar, çalışma sahasına göre süt ürünleri, Kimya Teknolojisi gibi bölümlerden mezun olma şartı talep edebilir. Her kurum ve kuruluşun çalışma misyonu ve ilgilendikleri sektör dolayısıyla gıda teknikeri olarak çalışmak isteyen kişilerden beklentileri farklı olabilir. Kişiler, iş başvurusunda kurumların talep ettikleri belgelere dikkat etmelidir. Firmalar, gıda sektörüyle alakalı kişilerden çeşitli sertifikalar talep edebilir. Çeşitli kurumlar gıda sektörüyle alakalı çeşitli eğitim programları ve seminerler düzenler. Kişiler çalışma alanlarına göre başvurup çeşitli eğitimlere katılabilir. Alınan sertifikalar ve eğitimler kişileri rakipleri arasından bir adım öne çıkarır. Kişiler gerekli eğitimleri tamamladıkları zaman gıda teknikeri iş gibi çeşitli sayfaları inceleyerek iş başvurusunda bulunabilir.

Gıda Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır?

Gıda teknikerlerinin alacağı maaş, çalışılan kurum ve kuruluşa göre farklılık gösterir. Kişinin mesleki yeterliliği, iş performansı ve mesleki tecrübesi de maaşları etkileyen unsurlar arasında yer alır. Kişinin deneyim sahibi olması ve iş performansının yüksek olması daha iyi bir maaş almasını sağlar.  

Gıda Teknikeri Nerede Çalışabilir?

Gıda teknikerleri, gıda ile ilgili sektörlerin kurum ve kuruluşları başta olmak üzere gıda üretim endüstrilerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda, belediyelerde, sağlık müdürlüklerinde, yemek şirketlerinde ve gıda laboratuvarlarında çalışabilirler. Gıda teknikerleri hastanelerde de çalışma imkanına sahip olur. Özellikle hastanede çalışmak isteyen gıda teknikerleri, hastane gıda teknikeri iş ilanları sayfasında yer alan hastanelere başvuruda bulunabilir.

Gıda Teknikerinin Çalışma Alanları Nelerdir?

Tarım Orman Bakanlığı bünyesinde ilgili departmanlarda çalışabilir. Belediyelerde, sağlık müdürlüklerinde, gıda ile ilgili birimlerde görev alabilirler. Gıda teknikeri olmak isteyen kişiler için özellikle büyükşehirlerde iş imkânı daha fazladır. İzmir gibi büyük şehirlerde çalışmak isteyen kişiler, gıda teknikeri iş ilanları İzmir sayfasından iş başvurusunda bulunabilir.

Gıda Teknikeri Olmanın Avantajları Nelerdir?

Gıda teknikerleri sadece gıda endüstrisiyle ilgilenen firmalarla sınırlı kalmaz. Bunun yanı sıra yemek sektöründe, sağlık müdürlüklerinde ve belediyelerde de çalışma imkânı bulur. Büyükşehirlerde gelişmişliğin de fazla olmasıyla kişilerin iş bulmaları çok daha kolaydır. Kişiler gıda teknikeri iş ilanları Ankara ve İstanbul gibi sayfalarda yer alan ilanları inceleyebilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Gıda Teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Gıda Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Gıda Teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Gıda Teknikeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Gıda Teknikeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Gıda Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Gıda Teknikeri iş ilanlarına erişebilirsin.

Gıda Teknikeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Gıda Teknikeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur