569

İnsan Kaynakları Asistanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Asistanı cancel
SAMM TEKNOLOJİ İLETİŞİM SAN.VE TİC. A.Ş.
İnsan Kaynakları Asistanı
SAMM TEKNOLOJİ İLETİŞİM SAN.VE TİC. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kiperin İlaç Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
İnsan Kaynakları Asistanı
Kiperin İlaç Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
SARIMET ÇELİK İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ
İnsan Kaynakları ve İdari İşler Asistanı
SARIMET ÇELİK İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Bahçeci Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İnsan Kaynakları Stajyeri
Bahçeci Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Part Time
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YILDIRIM HOLDİNG A.Ş.
Human Resources - Training
YILDIRIM HOLDİNG A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 12 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları Asistanı İş İlanları

İş sektörlerinin içerisinde bulunan departmanların dışında bir de tüm sektörlere dahil olabilen departmanlar vardır. Bunlardan bir tanesi de insan kaynakları asistanlığı departmanıdır. İnsanlarla doğrudan iletişimde olan ve ve firmalar için büyük önem taşıyan insan kaynakları asistanı bir ekibin olmazsa olmazlarındandır. Çalıştığı kurum veya kuruluşta yeni çalışmaya başlayacak adayları bulmak, adaylarla firma arasındaki iletişimi sağlamak ve bunları raporlamaktan sorumludur. İşe alım, iş ilanı yayınlama, potansiyel adayların bilgilerini derleme, ve kabul veya ret durumları için geri dönüşler yapmak insan kaynaklarının görevidir. Sen de kendine uygun insan kaynakları asistanı iş ilanlarına başvurabilir ve kendine iş alanı yaratabilirsin.

İnsan Kaynakları Asistanı Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları asistanlarının en belirgin görevi şu anda çalışan, ileride çalışacak olan veya çalışmayı bırakan elemanların durum gelişmelerini idare ederek bunları raporlama işlemidir. Çalışanlarla doğrudan iletişime geçmelerinin yanında bir de gelen telefonlara yanıt vermek, mail cevaplamak ve kayıtları kontrol etmek gibi ofis sorumlulukları vardır. 

  • Çalıştığı kurumdaki boş olan pozisyonları doldurmak için potansiyel çalışanlar arar.
  • Herkese hitap edecek, açıklayıcı nitelikte bir ilan yayınlar.
  • İş ilanlarına gelen başvuruların olumlu ve olumsuz yanlarını değerlendirerek adayın bu işe uygun olup olmadığını inceler.
  • Uygun görülen adaylarla iletişime geçerek iş hakkında detaylı bilgi verir.
  • Gelen referansları kontrol ederek adaylar arasında bir dinamik kurar.
  • İşe alınan ya da işten ayrılan adayların sisteme girişini yapar.
  • Diğer kurumlarla olan etkileşimi sağlayarak kurum performansını artırır.
  • Çalışanların öz geçmiş dosyalarını düzenleyerek disiplinli bir iş planı oluşturur.
  • Ön görüşmelerde adaylarla konuşarak kurum için önemli olan sorular sorar.
  • Sigorta belgelerini hazırlar ve diğer departmanlara rapor sunar.

İnsan kaynakları asistanı ilanları yeni başvurular için aktif durumdadır.

İnsan Kaynakları Asistanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İnsanlarla doğrudan iletişim gerektiren bu meslekte alınan eğitim ve öğrenilen teorik bilgilerin yanı sıra, çalışanın başarılı olabilmesi için sosyal yeteneklerinin ve iletişim becerilerinin yüksek olması gerekir. Bir insan kaynakları asistanı birçok belgeden sorumlu olacağı için aynı zamanda bu kişide organizasyon yeteneğinin de olması gerekir. Bu gibi özelliklerin yanında seni insan kaynakları asistanı iş ilanları yeni alımlarında öne çıkaracak unsurlar vardır. Örneğin; diksiyonunun düzgün olması, ekip çalışmasına yatkın olman ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanabilmen bu özelliklerden birkaçıdır. İyi bir dinleyici olan ve algılarını açık tutan çalışanlar arayan insan kaynakları asistanı iş ilanları güncel hayata uyum sağlayan bireyler için bir fırsattır. Sen de bu özellikleri taşıdığını düşünüyorsan kariyer.net’teki pek çok ilandan sana uygun olan insan kaynakları ilanlarına başvurabilirsin.

İnsan Kaynakları Asistanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olunmalıdır?

Firmadan firmaya değişen eğitim kriterlerini insan kaynakları asistanı iş başvurusu yaparken başvurduğun ilanın açıklamalar kısmından öğrenebilirsin. Örneğin; lisans veya önlisans programlarından mezun olmayı şart koşan kurumlar bulunur. Bunun yanı sıra bazı kurumlar da insan kaynakları asistanı olmak için lise diplomasını yeterli görür. İnsan kaynakları asistanı olmak için meslek yüksekokullarında işletme, bilgi ve belge yönetimi, insan kaynakları gibi programları tamamlayabilirsin. Kendini geliştirmeye bağlı olan bu meslek için ilanda bir eğitim şartı bulunmasa bile sosyal beceriler yönünden kendini geliştirmen beklenir. Bu nedenle sahip olduğun sertifika ya da mezuniyet belgelerinin yanı sıra sahip olduğun iletişim becerilerini de profiline eklemeyi unutmaman gerekir. Bu şekilde insan kaynakları asistanı ilanlarında öne çıkabilirsin. Ayrıca ilanlarda dikkat etmen gereken diğer bir unsur ise yabancı dil şartıdır. Bildiğin yabancı dilleri profiline ekleyerek insan kaynakları asistanı arayan şirketleri kendin hakkında daha çok bilgilendirebilirsin.

İnsan kaynakları asistanı işe alım var mı?

Her sektörde bulunması elzem olan bu birim için kariyer.net’te açılan pek çok ilan bulunmaktadır. Ankara insan kaynakları asistanı iş ilanları ve çalışan alımları açısından aktif bir şehirdir. Nüfusun fazlalığı ve sektör çeşitliliği insan kaynaklarına duyulan ihtiyacı da artırır.  İnsan kaynakları asistanı iş ilanları erkek ya da kadın fark etmeksizin, alanında nitelikli kişileri alarak boş pozisyonları doldurmayı amaçlar. Sen de gerekli eğitim belgelerine sahipsen ve kişilik özelliklerinin bu ilanlara uygun olduğunu düşünüyorsan başvurunu kolaylıkla yapabilirsin. İnsan kaynakları asistanı iş ilanları bugün fırsatlarını değerlendirebilirsin.

İnsan kaynakları asistanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Her sektörde olduğu gibi burada da firmaların aradığı kriterler farklılık gösterir. Eğitim şartı koşan bir ilana üniversitelerin meslek yüksekokullarında; işletme, insan kaynakları, belge yönetimi gibi birçok bölümden mezun olarak başvurabilirsin. Eğer eğitim şartı yoksa lise diploması başvuru belgen için yeterli olacaktır. Fakat işverenler sadece akademik özelliklere değil, sosyal becerilere de dikkat eder. Eğer bu özellikleri taşıdığını düşünüyorsan kariyer.net’ten insan kaynakları asistanı iş ilanları kadın ve erkek kategorilerinden ilerleyerek birçok ilana ulaşabilirsin.

İnsan kaynakları asistanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Firmaların ilan açıklamalarında detaylı bir şekilde çalışan adaylarına sunduğu kriterler çeşitli başlıklara ayrılır. Örneğin; yaş, eğitim düzeyi, bu sektördeki deneyim süresi, bilinen yabancı diller gibi pek çok unsur işe alımı etkiler. Ayrıca firmanın hangi şehirden ilanı açtığına bakarak sana uygun koşulları değerlendirmelisin. İzmir insan kaynakları asistanı iş ilanları gibi fırsatlar vardır ve Türkiye’nin her bir köşesindeki firmalar, bu tarz başlıklarla çalışan arayışındadır.

İnsan kaynakları asistanı part-time çalışma olanakları nelerdir?

Her alanda ihtiyaç duyulan bu meslek grubu, daha çok insan ilişkileri ve iletişim bazında görevlere sahip olduğu için çalışma saatleri esnektir. Özellikle büyükşehirlerin fırsat sunduğu Ankara, Bursa, İstanbul insan kaynakları asistanı iş ilanları şeklindeki başlıklar sana uygun çalışma seçenekleri sunar. Şehir olarak sana uygun olan ilanı seçtiyse bir diğer aşama mesai saatleri kontrolüdür. Eğer gün içinde çok zamanın yoksa, başka bir işte çalışıyorsan veya öğrenciysen part-time prensipli çalışan arayan birçok insan kaynakları asistanı eleman ilanlarını ve iş fırsatlarını inceleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları asistanı ne iş yapar?

Kurumsal firmaların artmasıyla firmalardaki istihdam da artış gösterir. Firmalar için önemli bir departman olan insan kaynakları departmanı, özlük işleri, işe alımlar veya çeşitli belgelendirme süreçleri ile ilgilenerek şirketteki çalışma şeklini düzenler. İnsan kaynakları asistanı ise tüm bu süreçlerin yürütülmesine yardımcı olur.

İnsan kaynakları asistanı hangi bölüm mezunudur?

İnsan kaynakları uzmanlığı, birçok eğitim alanıyla bağlantılı olarak geniş iş seçenekleri sunar. Özellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerindeki bölümlerden mezun olanlar insan kaynakları departmanında önemli görevler üstlenirler. Ayrıca insan kaynakları uzmanlığı, Çalışma Ekonomisi gibi birçok bölüm ile doğrudan ilişkilidir. İletişim Fakültesi mezunları da insan kaynakları departmanında görev alabilirler.

İnsan kaynakları asistanının part-time çalışma imkânı var mıdır?

İnsan kaynakları asistanlığı, part-time olarak da yapılabilir. Part-time çalışmak hem iş yerinde tecrübe kazanmanı hem de kendine daha çok zaman ayırabilmeni sağlar. Nasıl bir kariyer planladığına bağlı olarak sana uygun part time iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İnsan kaynakları departmanında part time olarak çalışırken kurum içindeki dinamikleri en iyi şekilde öğrenebilir, projelerde aktif bir şekilde yer alabilirsin.

İnsan kaynakları asistanı iş ilanlarında yeni mezunlar için alım var mı?

Üniversiteden yeni mezun adaylar için insan kaynakları asistanlığı uygun bir başlangıç seviyesi pozisyonu olabilir. Kurumlar, yeni mezun olan kişilerle birlikte çalışarak onları yetiştirmeyi hedefler. Sen de bu fırsatı değerlendirmek istiyorsan yeni mezunlar için yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. İnsan kaynakları asistanı, proje asistanı ya da özlük işleri yetkilisi gibi iş ilanları arasından sana en uygun alternatifi seçerek kariyer yolculuğunu başlatabilirsin.

notifications İş Alarmı kur