252

İstanbul(Avr.) Konaklama ve Otelcilik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Konaklama ve Otelcilik cancel
İstanbul(Avr.) cancel
İLBAK HOLDİNG A.Ş.
Garson
İLBAK HOLDİNG A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

B

Servis Komisi
BÜYÜKYALI DANIŞMANLIK
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
St. Regis Istanbul-NISANTASI KONAKLAMAVE OTEL HIZMETLERI A.S.
Steward
St. Regis Istanbul-NISANTASI KONAKLAMAVE OTEL HIZMETLERI A.S.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

The St. Regis Istanbul
Spago Hostess
The St. Regis Istanbul
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ö

Yönetici Asistanı
öztan inşaat sanayi ve turizm tic a.ş
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Konaklama ve Otelcilik Sektörü İş İlanları

Marmara Bölgesi’nin gözde şehri İstanbul; kültürel ve tarihî yapıları ile sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en önemli megakentlerinden bir tanesi olarak dikkat çeker. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bir köprü ile bağlayan bu kent, aynı zamanda çok fazla iş alanına ev sahipliği yapar. Bu sayede de iş arayışında olan pek çok kişinin ilk seçimlerinden bir tanesi bu kent olur. Hem Avrupa hem de Anadolu yakalarında, hemen hemen bütün iş kollarından fazla sayıda iş olanağı yer alır. İstanbul iş ilanları, Avrupa Yakası’nda farklı iş kollarından adaylar için değişik seçenekler sunar. Avrupa Yakası’nın sürekli aktif olan turistik yönü sayesinde konaklama ve otelcilik sektörüne ait iş ilanları, en sık karşılaşılan alternatifler arasında yer alır. İstanbul Avrupa Yakası iş ilanlarında bu sektör özelinde birbirinden farklı pozisyondan adaylar için geniş bir skala bulunur. Eğer sen de kariyer.net’te bu ilanları inceliyorsan; eğitimin, gelecek planlaman ve firmaların senden talepleri doğrultusunda başvurunu yapabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Konaklama ve Otelcilik Sektöründe Çalışanların Görevleri Nelerdir?

Konaklama ve otelcilik sektörü ile ilgili iş ilanlarına göz atıldığı zaman iş tanımlarının her departman için değiştiği görülür. Sektördeki iş ilanlarında genel olarak otel misafirlerine güler yüzlü hizmet vermek, istekli olmak, işinde tecrübeli olmak ve müşterilerle güçlü iletişim kurmak gibi tanımlar karşına çıkar. Talep edilen görev ve sorumlulukları yerine getirmek, çalışan ve işverene arasındaki güveni de sağlar. Konaklama ve otelcilik sektöründe yer alan iş ilanların hemen hemen hepsi otellerde ve farklı konaklama tesislerinde görevlendirilecek çalışanlar içindir. Bu iş ilanları arasında garsondan endüstri mühendisine kadar pek çok seçenek yer alır. İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları arasında kat hizmetleri müdürü, resepsiyonist, aşçı, temizlik personeli gibi daha pek çok alternatife ulaşabilir, senin kriterlerine uygun olan için başvurunu gerçekleştirebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki Konaklama ve Otelcilik Sektörü İş İlanlarına Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş başvurusunda önem vermen gereken bazı hususlar vardır. Başvuru yaptığın firmanın çalışan için talep ettiği donanımlar ve iş deneyimi bilgileri detaylı bir şekilde incelenmelidir. Firmaların talep ettikleri eğitim seviyesi de pozisyondan pozisyona farklılık gösterir. Ancak İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü eleman arayan firmalar genellikle üniversitelerin turizm işletmeciliği ve otelcilik bölümünden ya da liselerin turizm otelcilik ile ilgili bölümlerin mezun olunması şartı koyar. Bazı firmaların aradıkları bir diğer kriter de yabancı dil seviyesidir. Turistlerin akın ettiği İstanbul’da, otelde kalan kişilerin pek çoğu yabancılardan oluşur. Bundan dolayı da firmalar çalışanlarının yabancı dil seviyelerine önem verir. CV’nizin ön plana çıkmasını sağlamak için sektörle alakalı eğitimine, yabancı dil bilgine ve donanımlarına önem vermelisiniz. İş ilanlarını incelerken başvuru yapacak aday, ulaşım şartlarına, ilanı kriterlerine uygunluğuna ve çalışacağı ortama da dikkat etmelidir.

İstanbul Avrupa Yakası Konaklama ve Otelcilik Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Donanımlara Sahip Olmak Gerekir?

İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü eleman arayanlar, adaylara bazı kriterler sunar. Konaklama ve otelcilik sektöründeki iş ilanı kriterlerinde departmanlara göre talep edilen eğitim düzeyleri ve donanımlar da değişir. Kat hizmetleri müdürü, insan kaynakları görevlisi, resepsiyonist gibi pozisyonlar için önlisans ya da üniversite mezunu çalışan aranırken; garson, komi, temizlik personeli ve kat görevlisi gibi pozisyonlar içinse lise mezunu adaylar da tercih edilebilir. Ancak genellikle turizm ve otelcilik konusunda eğitimini almış, tecrübeli adaylar aranır. İş disiplinine ve sorumluluk bilincine sahibi olmak da en önemli kriterlerden bir tanesidir. İşin gerektirdiği ciddiyetle sorumluluğu üstlenmek başarılı olmanı sağlar. Aynı zamanda şirketlerin talep ettikleri bazı nitelikler şu şekildedir;

  • Dış görünümüne özen göstermek,
  • Yoğun iş temposuna ayak uydurmak,
  • Güler yüzlü olmak,
  • İyi derecede İngilizce bilmek,
  • İletişim becerisi yüksek ve öğrenmeye istekli olmak,
  • Hijyen kurallarına uygun çalışmak.

Tüm bu niteliklere uygun olduğunu düşünüyorsan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konaklama ve otelcilik sektöründe faaliyet gösteren firmalara özgeçmişini gönderebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Turizm ve otelcilik konusunda gerekli eğitimi almış herkes bu sektörde çalışabilir. Konaklama ve otelcilik sektöründe garsondan resepsiyoniste kadar pek çok iş koluyla karşılaşılır. Bundan dolayı uygun şartları sağlayan adaylar gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra bu sektörde çalışabilir. İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları yeni yayınlananlara göz atarak kendine uygun olan ilana kariyer.net’ten hemen başvuru yapabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda konaklama ve otelcilik sektöründe nasıl iş bulunur?

Bu sektörde çalışmak için bazı şartlara uygun olmak gerekir. Bu koşulları sağladığınızda İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları bugün yayınlananlarına kariyer.net’ten ulaşarak ilgilendiğin sektöre yönelik olanları listeleyebilirsin. Bu şekilde tam zamanlı ve part-time iş ilanların erişmen mümkün olur. Kariyer.net’te yer alan filtreleri kullanarak İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları bay, kadın, şehir, çalışma koşulları, pozisyon gibi kriterleri seçerek sana en uygun ilanı bulabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda konaklama ve otelcilik sektöründe çalışanların sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Otelcilik sektöründe çalışan kişi, görevini yerine getirmesinin yanı sıra müşterilere güler yüzlü davranmalı ve onları memnun etmeye odaklanmalıdır. Bu nedenle konaklama ve otelcilik sektöründe çalışmak, bilginin yanı sıra samimi olmayı, iletişim becerisinin yüksek olmasını, ekip çalışmasına uyumlu olmayı da gerektirir. Sen de bu özelliklere sahipsen güncel İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda konaklama ve otelcilik sektöründe çalışma alanları nerelerdir?

İstanbul Avr konaklama ve otelcilik sektörü iş ilanları bayan ve bay adaylar için yayınlanan ilanlarda çoğunlukla oteller ve konaklama şirketleri ön plana çıkar. Aynı zamanda bu firmaların yönetim ofislerinde veya açık havada faaliyet gösteren bölümlerinde de çalışabilirsin. Sen de bu sektörde bir eğitime sahipsen ve belirtilen çalışma alanları senin için uygunsa vakit kaybetmeden başvurunu yaparak kariyerine devam edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Avrupa konaklama ve otelcilik iş ilanları hangi meslekleri kapsar?

İstanbul şehri, tarihi dokusu ve gelişmişliğiyle herkese uygun olabilecek çeşitli konaklama imkânları sunar. Avrupa Yakası'nda misafirlerin, hizmetten memnun kalmalarını sağlamak adına konaklanacak yerlerde farklı meslek gruplarından birçok kişinin çalışmasına ihtiyaç duyulur ve buna yönelik iş ilanları yayınlanır. Konaklama ve otelcilik sektöründe; housekeeper, muhasebe müdürü, mutfak şefi, güvenlik müdürü, elektrik teknikeri, yiyecek ve içecek müdürü, aşçı, servis personeli, sosyal medya yöneticisi ve kat şefi bu alanda istihdamı sağlanan mesleklerden sadece bazılarıdır.

İstanbul Avrupa konaklama ve otelcilik iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Turistik açıdan oldukça fazla ziyaret edilen İstanbul, konaklama için de çoğu zaman tercih edilir. Sunduğu imkânlar ve güzelliklerle turistlere eşsiz saatler yaşatan şehrin özellikle Avrupa Yakası ziyaretçilerin tercihidir. Bu bölgelerde konaklama hizmeti veren işletmeler fazla olduğundan bu alanda çalışacak personele de ihtiyaç vardır. Avrupa Yakası'nda; Arnavutköy, Başakşehir, Bağcılar, Bakırköy, Bayrampaşa ve Avcılar gibi ilçeler konaklama ve otelcilik iş ilanlarının en yoğun olduğu ilçelerdir.

İstanbul Avrupa konaklama ve otelcilik iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

İstanbul Avrupa Yakası konaklama ve otelcilik alanında oldukça gelişmiştir. İstanbul Avrupa Yakası'nda konaklama hizmeti sunan birçok işletme yoğun olarak çalışır. Bu sektörde çalışanların çalışma alanı çoğunlukla işletmelerin iç alanıdır. Farklı departmanlarda çeşitli pozisyonlarda da iş ilanları açılır. Her bir pozisyonun çalışma alanı farklılık gösterebilir. Muhasebe uzmanı, proje uzmanı ve satış müdürü gibi pozisyonlarda çalışanların çalışma ortamı daha çok ofis gibi alanlardır. Resepsiyonist, barmen, garson gibi pozisyonlarda çalışanlar ise müşteri ile birebir iletişim hâlinde olunan işlek alanlarda görev alırlar.

İstanbul Avrupa konaklama ve otelcilik iş ilanlarında hangi pozisyonlar bulunur?

İstanbul Avrupa’da otel ve konaklama sektörü iş ilanlarında farklı departmanlarda ve çeşitli pozisyonlarda iş ilanları yayınlanır. Ön büro elemanı, satın alma elemanı, muhasebe uzmanı, satış ve pazarlama müdürü, yiyecek içecek departmanı elemanı, teknik servis elemanı, housekeeper, barmen, garson, proje uzmanı, resepsiyonist ve insan kaynakları uzmanı bu sektörde yayınlanan iş ilanlarından sadece bazılarıdır. Daha fazla iş ilanına ulaşmak ve sana uygun iş ilanlarına başvuruda bulunmak istersen Kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur