693

İnsan Kaynakları Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Elemanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 14 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları Elemanı İş İlanları

İşe alım ve işten ayrılma süreçlerinin prosedürlerini ve mevzuatlarını uygulamak başta olmak üzere personel verimliliği ile ilgili işleri yürütmekle sorumlu insan kaynakları elemanları, şirketlerin önemli ve değişmez çalışanlarıdır. Personellerin maaş ve izin süreçlerini takip ederek elde edilen verileri sisteme işlemek de insan kaynakları elemanlarının işlerinden biridir. Bağlı olduğu insan kaynakları yöneticisi tarafından kendisine atanan personeller ile ilgili diğer işleri de yerine getiren insan kaynakları elemanları verimlilik ve çalışanların düzeni açısından önemli bir role sahiptirler. İnsan kaynakları elemanı arayanlar genellikle çok sayıda personel çalıştıran, departmanları belirli sınırlarla bölünmüş kontrol edilmesi gerene bir personel genişliğine sahip firmalardır. Bu açıdan insan kaynakları elemanı arayan firmalar farklı sektörlerden olabilir ve çeşitli departmanlardaki personellerin verimliliğini ölçmek ve düzenlemek için ek bir kontrol mekanizmasına ihtiyaç duyabilir.

İnsan Kaynakları Elemanı Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları elemanı pazarlama stratejilerini esas odağı haline getirir ve şirket içindeki açıkların giderilmesi için önemli görevleri üstlenir. Departmanların personel temini, personellerin verimliliği, kurum kültürü çalışmaları, ücretler ve zamlar insan kaynakları departmanının ve elemanlarının yaptığı işlerin en başında gelir. İnsan kaynakları elemanı Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerdeki kurumsal firmalar tarafından sıklıkla iş ilanları yayınlanan bir pozisyondur. Pozisyonun görev kapsamındaki işler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Personellerin özlük dosyalarının düzenlenmesi, güncellenmesi gibi işlemleri yürütmek,
  • Şirket elemanlarının izinlerinin ve raporlarının personel yönetimi ile ilgili kullanılan sisteme kaydını gerçekleştirmek ve bunları ilgili yöneticisine raporlamak,
  • Tutanak, ihtar, savunma gibi personellerin davranışları ile ilgili dokümanları hazırlamak,
  • İşletme personellerinin çalışma saatlerine göre aylık maaş hesaplarını yapmak, maaş bordrolarını düzenlemek ve talep eden çalışanlara bunları ulaştırmak,
  • Personellerin kıdem ve ihbar tazminatı yükümlülükleri ile ilgili takipleri yapmak,
  • Personellerin günlük ve aylık puantajlarını hazırlayarak verimlilik ve performans ölçümü ile daha etkin personel çalışma sistemi sağlamak,
  • Kurumun personel ihtiyacını belirleyerek gereken yerlerde iş ilanlarının yayınlanmasını sağlamak,
  • İşe alımlarda ön elemeleri ve ön görüşmeleri yapmayı üstlenmek,
  • Yeni alınan personelin oryantasyon ve işbaşı sürecinde görev almak.

İnsan Kaynakları Elemanı Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İstanbul başta olmak üzere diğer kurumsal firmaların yoğunlukta olduğu illerden Ankara, Bursa insan kaynakları iş ilanları yayınlarına bakarsan bu pozisyonlar için çeşitli özelliklerin gerekli olduğunu görebilirsin. İnsan iletişimi konusunda iyi ve duygusal zekası yüksek olmak bu özelliklerden bazılarıdır. İnsan kaynakları elemanı olarak çalışmak istiyorsan üniversite veya meslek yüksekokullarının insan kaynakları yönetimi, işletme, çalışma ekonomisi, iktisat gibi ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir. İnsanların yönetimi ile ilgili teknik ve psikolojik süreçlere hakim olmak, çalıştığın şirketin personel verimliliğinin ve dolayısıyla da kalitesinin artmasına büyük katkı sağlar. Planlama ve organizasyon kabiliyeti, sözlü aynı zamanda yazılı iletişim kanallarını etkin şekilde kullanabilmek, mesleki gelişime ve öğrenmeye açık olmak önemli özellikler arasında sayılabilir. Ekip çalışmasına yatkınlık göstermek, problemler için hızlı ve aktif çözümler üretebilmek de insan yönetimi için önemlidir.

İnsan Kaynakları Elemanlarının Çalışma Ortamı Nasıldır?

İnsan kaynakları elemanı iş ilanları genellikle firmaların genel merkezlerinde çalışması için yayınlanır. Ofis, üretim veya saha çalışanlarının takibini yapmak, işe alım süreçlerini düzenlemek ve şirket politikalarına uygun şekilde gerçekleştirmek, şirket için terfi süreçlerini değerlendirmek, açık pozisyonlar için ihtiyaç analizi yaparak uygun çalışanları bulmak, personel verimliliklerini hesaplamak gibi önemli yürütme işlemleri ile görevli insan kaynakları elemanları ofis ortamında çalışırlar. İnsan kaynakları elemanı maaşları ise işin zorluğuna, pozisyona, şirket prensiplerine ve tecrübe yılına göre değişiklik gösterir. Sahip olduğun veya kazanacağın tecrübeye bağlı olarak maddi ve manevi kazancın da artış gösterir.

İnsan kaynakları elemanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Insan kaynakları elemanı iş ilanlarına başvururken istenen tecrübe yılına, çalışma şekline, şirketin ikamet ettiği yere dikkat etmen gerekir. Aranan kriterler iş başvurularına olumlu geri dönüşlerin oranını etkiler. Ayrıca insan kaynakları elemanı maaşları da dikkat etmen gereken kriterlerden biridir ve çalışma motivasyonunu etkiler. İlanlar hakkındaki detayları ilan açıklamalarında detaylı olarak görebilirsin.

İnsan kaynakları elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Güncel insan kaynakları elemanı iş ilanları için başvuru yapmak isteyenlerin üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olması ve MS Office programlarına hakim olması şartların en önemlileri arasında sayılabilir. Buna ek olarak başvurduğun yerin ikamet ettiğin yere yakın olması da insan kaynakları elemanı başvuruna olumlu dönüş alma şansını arttıran bir faktördür.

İnsan kaynakları elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İnsan kaynakları elemanı iş ilanları bay veya bayan olarak bir ayrım gözetmeksizin yayınlanır ve tüm bu ilanları şirketler çoğunlukla kariyer.net üzerinden yayınlar. Sen de burada bir profil oluşturduktan sonra tecrübelerin, eğitimlerin, yetkinliklerin, referansların gibi önemli bilgileri eklediğin özgeçmişini hazırlayıp ilanlara başvurabilirsin. Ayrıca çalışma şekli, bölge, pozisyon gibi filtrelemelerle aradığın iş fırsatına daha hızlı ulaşabilirsin.

İnsan kaynakları elemanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İnsan kaynakları elemanı iş ilanları bayan veya bay şartı aranmaksızın kriterlerin en başında üniversite mezunu olmak gelir. Ayrıca bazı firmalar en az 2 yıllık tecrübe isteyebilir ve bazı takip ve personel programlarını bilmen beklenir. İş disiplini yüksek, takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli, iş kanunu mevzuatlarına hakim kişiler insan kaynakları elemanı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları elemanı iş ilanları hangi illerde bulunur?

İnsan kaynakları iş ilanlarına başvururken birden fazla şehirde bu meslek grubuna ihtiyaç duyulduğunu görebilirsin. Genel anlamda firma veya şirkette işe alım durumunda veya çalışanların bazı mesleki durumlarını ilgilendiren faaliyetlerde insan kaynakları departmanı görev alır. Bu nedenle farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, insan kaynakları elemanına ihtiyaç duyar. Nüfusun yoğun olduğu İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa illerinde insan kaynakları elemanı pozisyonuna dair birçok iş ilanına rastlayabileceğin gibi nispeten nüfusun daha az yoğun olduğu Mersin, Eskişehir, Konya, Adana gibi illerde de bu pozisyona dair iş ilanlarına rastlayabilirsin.

İnsan kaynakları elemanı iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

İnsan kaynakları iş ilanlarında bazı koşulların arandığını görebilirsin. Bu koşulların ilki; üniversitelerin ilgili bölümlerden mezun olmandır. Bu poizsyonda çalışabilmek için İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine lisans programından mezun olman veya İktisat ve İşletme gibi bölümlerden mezun olman gerekir. Bu alanda kendini geliştirmek için farklı kurslara giderek çeşitli sertifikalar ve belgeler edinebilirsin. Eğitim şartının yanında teknolojik unsurları kullanabilmen ve iletişim süreçlerini doğru yönetebilecek kabiliyetlere sahip olman gereklidir.

İnsan kaynakları departmanında eleman alımlarında part-time iş ilanları var mı?

İnsan kaynakları iş ilanlarında farklı çalışma sürelerinin olduğunu görebilirsin. İş süreci genel olarak tam zamanlı çalışma sistemiyle ilerliyor olsa da bazı iş ilanlarında part time çalışma şekline rastlanabilir. İnsan kaynakları departmanında part time çalışma şekline sahip iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden göz atabilirsin.

İnsan kaynakları elemanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İnsan kaynakları iş ilanlarına başvuru yapmak için istenilen eğitim şartlarını sağlaman gereklidir. Üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi ya da İletişim gibi lisans programlarından mezun olmalısın. Mezuniyetinin ardından birçok ilanda yer verilen deneyim koşulunu sağlamalı ve MS Office programlarının kullanımına da hâkim olmalısın. Bu kriterleri sağlaman doğrultusunda istediğin insan kaynakları iş ilanına başvurabilirsin. Kariyer.net üzerinden sana uygun olan insan kaynakları iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur