1100

İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 22 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanları

İnsan kaynakları her şirkette bulunan bir departmandır. Bu departmanda çalışan yetkili kişiler ise insan kaynakları sorumlularıdır. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları kısmını incelerken göreceğin insan kaynakları sorumlusu iş ilanları da bu departman tarafından açılır. Şirkette çalışan tüm personel insan kaynaklarının sorumluluğu altındadır. Şirketin verimi için personeli denetleyen sorumlular işe alımları da kontrol eder. Şirketin portföyüne uygun adayları seçen bu adaylarla tanışan, onların işe alım süreçleriyle ilgilenen ve işe alındıktan sonra şirket düzenine adapte eden de yine insan kaynakları sorumlusudur. Şirkette çalışan personelden sorumlu olan ve onların, dolayısıyla şirketin gelişiminde başrolü üstlenen sorumlular için insan kaynakları sorumlusu iş ilanları ve olanakları da oldukça fazladır. Neredeyse her şirkette en az bir tane insan kaynakları sorumlusu yer alır. Kısaca İK olarak bilinen meslek grubunun mensubu olabilmek için üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olman gerekir. Dört yıl lisans eğitimi alıp mezun olduktan sonra şirketlerin insan kaynakları sorumlusu iş ilanları için başvuru yapabilirsin. Gittikçe artmakta olan özel şirketlerin veya devlet kurumlarının güncel insan kaynakları sorumlusu iş ilanları bölümünü inceleyerek kendin için en uygun insan kaynakları sorumlusu iş ilanlarına CV'ini gönderebilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalısın?

İnsan kaynakları sorumlusu şirketin mihenk taşlarından biridir. Şirketin geleceğini belirleyen en önemli insanlardan biri şüphesiz insan kaynakları sorumlusudur. İnsan kaynakları sorumlusu eleman arayanlar belli başlı özelliklere ihtiyaç duyduklarını da belirtir. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları için aranan bazı özellikler şunlardır:

 

 1. İş yaşamı boyunca birçok kişi ve kurum ile iletişim kuracağı için iyi bir dinleyici ve anlayışlı bir insan olmalı.
 2. İletişim stratejilerini bilmeli ve iyi bir konuşmacı olmalı. İnsan kaynakları sorumluları kimi zaman şirket adına sunumlar gerçekleştiren elemanlardır. Bu yüzden sunum ve konuşma becerilerinin gelişmiş olması gerekir.
 3.  İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları tanımında aranan bir diğer kriter de yönetim ve organizasyon becerisinin yüksek olmasıdır. Tüm personelden sorumlu olduğu için liderlik vasfı da gelişmiş olmalıdır
 4. İnsan ilişkilerinde ve şirket yönetiminde krizlerle karşılaşabilir. Zor durumlarda kriz yönetimini iyi yapabilmeli ve beklenmedik durumları kontrol edebilmelidir.
 5. Günümüzde şirketler yurt dışı anlaşmalara da imza atabilmekte ve bu yüzden İngilizce bilen elemanlara yönelmektedir. İnsan kaynakları sorumlusu eleman arayan firmalar da bu pozisyon için İngilizce bilen kişilere yönelmektedir. Özellikle iş İngilizcesi bilmek insan kaynakları sorumlusu iş ilanları kriterlerinde ön plana çıkmaktadır.
 6. İşe alım süreçlerinde etkin rol oynayan sorumluların bir işin artılarını ve eksiklerini belirleyebilmesi gerekir. Örneğin bir işe alım sürecinde adayların artılarını ve eksilerini değerlendirerek olası sonuçları göz önünde bulundurmalıdır. Böylelikle doğru adayı seçebilir. Şirket için en doğru hamleleri yapabilmek için analitik düşünme becerilerinin ve muhakeme yeteneklerinin gelişmiş olması önemlidir. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları genellikle bu özellikleri kriter olarak verir.

İnsan Kaynakları Sorumlusu Neden Önemlidir?

Şirketlerin gelişimi çalışanların performansı ve mutluluğuyla doğru orantılıdır. Çalışanların gerektiği şekilde ve verimle çalışması şirketin geleceğini belirlerken çalışanlardan sorumlu olan insan kaynakları sorumlusu bu noktada önemli rol üstlenir. Çünkü insan kaynakları sorumlusu şirkette çoğu organizasyondan sorumludur ve bunların sıkıntısız yürütülmesini sağlar. Şirkete personel alım süreçlerinden alınan personellerin adaptasyonuna kadar her adımda insan kaynakları sorumluları görev yapar. Güncel iş yaşantısına, mülakat becerilerine, şirket içi yönetime ve daha birçok kıymetli beceriye sahip olması gereken insan kaynakları sorumluları şirketlerin ilerlemesinde etkilidir. Bu yüzden insan kaynakları sorumlusu iş ilanları insan ilişkilerine dayanan bazı yetenekleri de nitelik olarak belirtir. 

İnsan Kaynakları Sorumlusu İçin İş İmkanları Nelerdir?

Satış stratejilerinin gelişmesi ile birlikte yeniden yapılandırmaya giren şirketler iyi bir ekip oluşturmaya özen gösterir. Hal böyle olunca insan kaynakları sorumlularına duyulan ihtiyaç günden güne artar ve insan kaynakları sorumlusu iş ilanları artış gösterir. Oldukça fazla sorumluluk alan insan kaynakları sorumluları böylelikle birçok yerde kendilerine iş bulabilir. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları en yoğun şirketlerin insan kaynakları departmanlarında bulunur. Şirketler insan kaynakları departmanlarında birden fazla sorumlu çalıştırabilir. Şirketlerin yanı sıra insan kaynakları sorumlusu iş ilanları incelendiğinde sivil toplum kuruluşlarının, ulusal ya da global firmalarının, devlet kurum veya kuruluşlarının insan kaynakları bölümü de görülebilir. Büyükelçiliklerde ve konsolosluklarda da iş imkanı bulabilmen mümkündür.

İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları listesini incelerken farklı firmaların ilanlarına denk gelebilirsin. Kariyerini insan kaynakları sorumlusu ve ilerleyen süreçte uzmanı olarak inşa etmek istiyorsan kendin için doğru işi bulmalısın. Her firma, şirket veya kurum farklı kriterlerde eleman arar. Öncelikli olarak insan kaynakları sorumlusu iş ilanları listesindeki kriterleri incelemelisin. İngilizce dil seviyesi hemen hemen her şirket için önem arz etmektedir. Kendi İngilizce seviyenin farkında olarak senin seviyeni kriter olarak vermiş insan kaynakları sorumlusu iş ilanlarını değerlendirmeye almalısın. İngilizceni geliştirmek bu meslekte ön plana çıkmana yardımcı olur. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve benzeri büyük şehirlerde şirket yoğunluğu daha fazla iş ilanının olması demektir. Fakat her şehirde insan kaynakları sorumlusuna ihtiyaç duyan şirketlere ve kurumlara, böylelikle insan kaynakları sorumlusu iş ilanlarına rahatlıkla ulaşabilirsin. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları kategorisinde ilan veren firmalar çeşitli sertifikalar ve belgeler isteyebilir. Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun verdiği Mesleki Yeterlilik Belgesi bazı firmalar tarafından istenebilir. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları için başvuru yapmadan önce istenen belgelerin ve sertifikaların sende olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisin. Firmalar genellikle deneyimli eleman aramaktadır. Sektörde kaç yıl deneyim sahibi olmuş elemanların başvurabileceği insan kaynakları sorumlusu iş ilanları kriterler kısmında yer almaktadır. İlandaki her kriteri karşıladığından emin olduktan sonra insan kaynakları sorumlusu iş ilanları listesinde yer alan firmaların çalışma koşullarını göz önünde bulundurmalısın ve mutlaka incelemelisin. Her firmanın veya şirketin çalışma koşulları farklıdır. Kimi firma hafta içi 5 gün çalışmanı isterken kimi firma haftanın 7 günü çalışmanı isteyebilir. Bazı günler ise evde, online olarak çalışman istenebilir. Bu gibi kıstasları bilmen yoluna emin adımlarla ilerlemen için oldukça önemli. Eğer belirli saat diliminde çalışmak istiyorsanız bu kriterlere uygun insan kaynakları sorumlusu iş ilanları veren firmalara yönelmen gerekir. Sen firmanın beklentilerini firma da senin beklentilerini karşılıyorsa bu iş ilanına yönelebilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanları İçin Avantaj Sağlayacak Eğitimler Nelerdir?

İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları için başvuru yaparken CV belgenin doluluğu seni diğer adaylardan birkaç adım öne taşır. Bunun için hangi mesleğe yönelmek istiyorsan o mesleğe yönelik eğitimler alarak bilgilerini güncel tutmalı ve kendini sürekli geliştirmelisin. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları için başvuru yaptığında ön plana çıkmak, kendini geliştirmek ve öz geçmişine sertifikalar ekleyerek işe alım şansını artırmak için çeşitli eğitimler alabilirsin. İşte insan kaynakları sorumlusu iş ilanları için seni öne çıkaracak eğitimlerden bazıları:

 

 • Kariyer Yönetimi Eğitimi
 • Oryantasyon Hazırlama Eğitimi
 • Beden Dili Eğitimi
 • Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi
 • Uygulamalı Mülakat Teknikleri Eğitimi
 • Yetenek Yönetimi Eğitimi
 • Sosyal Güvenlik Eğitimi
 • Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Performans Değerlendirme Eğitimi
 • İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
 • İş Analizi ve Görev Tanıtımı Eğitimi
 • İnsan Kaynakları Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme
 • İnsan Kaynakları Asistanlığı
 • İngilizce Mülakata Hazırlık Eğitimi
 • Bordro Uygulamaları Eğitimi
 • Dijital İK Eğitimi
 • İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi
 • Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi

   

Bunlar ve bunlara benzer eğitimler aldığın, aldığın eğitimlerin sertifikalarını öz geçmişine eklediğin sürece insan kaynakları sorumlusu iş ilanları için diğer adaylardan birkaç adım öne geçebilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu İşe Alım İçin Gereken Nitelikler Nelerdir?

İnsan Kaynakları sorumlusu iş ilanları için aranan bazı nitelikler yer almaktadır. Bu niteliklerden ilki deneyim sahibi olmaktır. Şirketlerin çoğu başvuran adayların deneyim sahibi olmasını istemektedir. Tecrübesiz eleman isteyen şirketler de bulunmaktadır. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları göz önüne alındığında işe alım için gereken niteliklerin bazıları şunlardır:

 • İşe alım süreçlerinde deneyimli
 • Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun
 • Organizasyon, planlama, sunum-raporlama yetenekleri gelişmiş
 • Aktif araç kullanabilen
 • Yoğun ve dinamik çalışma temposuna uyum sağlayabilecek
 • İyi derecede İngilizce bilen
 • Seyahat engeli bulunmamak
 • İş takibi becerileri gelişmiş
 • Sözlü ve yazılı iletişim tekniklerine hakim
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • Yeniliklere ve gelişime açık, istekli ve meraklı
 • MS Office programlarını kullanabilmek
 • Analitik yönü kuvvetli
 • Gerekli kişilik testlerini yapabilmek ve bu testlerin sonuçlarını işe alım sürecinde değerlendirmek
 • İş takip becerisi yüksek olmak

İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanları Hangi Şehirlerde Bulunabilir?

İnsan Kaynakları sorumlusu iş ilanları hemen hemen her şehirde merkezlerinde bulunabilir. Özel ve kurumsal şirketlerde kendini geliştirebileceğin bir iş ilanını kolaylıkla bulabilirsin. Büyük şehirler daha avantajlı olsa da küçük şehirlerde de oldukça fazla iş ilanı yer alır. Çeşitli eğitimler alarak kendini geliştirebilir ve dilediğin şehirdeki ilana başvurarak hayallerindeki mesleğe kavuşabilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu Ne Kadar Maaş Alır?

İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları bugün dahi güncel ilanlara ev sahipliği yapmaktadır. Öz geçmişini hazırladıktan sonra kriterlerini karşıladığın ve koşulları sana uygun olan firmalara başvurabilirsin. Başvuru yaptıktan sonra aklında ne kadar maaş alacağına dair soru işaretleri oluşabilir. İnsan kaynakları sorumlusu iş ilanları veren firmaların bazıları iş ilanlarında maaş skalasından bahsetse de çoğu firma görüşme esnasında maaştan bahseder. Alacağın maaş deneyimine, çalışacağın firmaya, pozisyonuna, şirkette ne kadar süre çalıştığına, çalışma saatlerine göre değişkenlik gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

İnsan Kaynakları Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İnsan Kaynakları Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur