928

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 19 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı İş İlanları

İnsan kaynakları personelleri, çalışanların iş başarısını artırmak veya işverenle uyum içinde çalışmalarını yönetmekle sorumludur. Ayrıca personel ile işveren arasında bir köprü görevi görürler. Tüm endüstriyel ve personel ilişkilerini yürütmekle sorumludurlar. İşverenler, insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanları ile şirketteki insan gücünün niteliğini geliştirmekle görevli personel alımını sağlar. Tüm şehirlerde yayınlanan insan kaynakları uzman yardımcısı ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilir ve gerekli incelemelerini yaptıktan sonra kendine uygun olanlarına başvurabilirsin. Ayrıca bu pozisyon için okul ve mezuniyet bilgilerinin dışında uzun bir sektör tecrübesi de aranan niteliklerden biridir. Eğer bu sektörde tecrüben varsa veya kendini geliştirmek istiyorsan insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanı için aranan kişi sen olabilirsin.

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı, personelin tüm sorunlarıyla birebir olarak ilgilenir.  İşletmenin tüm idari işlerini yürüten işleyişten sorumlu kişidir. İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanları bay ve kadınlar için yayınlanan seçenekleri bu açıdan değerlendirerek sektörde kendine yer edinebilirsin. İyi bir insan kaynakları uzmanı, bir şirketin vazgeçilmez yapı taşıdır. Bu sektörde ilerlemek istiyorsan insan kaynakları uzman yardımcısının ne iş yaptığını önceden araştırman şarttır. İnsan kaynakları uzman yardımcısının görev alanları şunlardır;

 • Personel işleri ve özlük hakları ile ilgilenmeli,
 • Şirketin endüstriyel ilişkilerini ve çalışan ilişkilerini geliştirmeli,
 • Personelin puantaj takibini yapmalı,
 • İşe alım sürecini düzenleyip yönetmeli,
 • Personelin eğitim işlerini ve geliştirme projelerini düzenlemeli,
 • İşe giriş için gerekli evrakların takibini yapmalı,
 • Personelin performans değerlendirmesini yapmalı,
 • Çözüm odaklı iş ilişkileri yürütmeli,
 • Personelin ücret ve yan haklarını belirlemeli,
 • Tüm raporlama ve planlamaları hazırlamalı,
 • Personelin kariyer planlamasını yapmalı,
 • Çalışanların motivasyonunu artırmaya yönelik etkinlikler düzenlemeli,
 • Personelin yıllık izinlerinin raporunu tutmalısın

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı olmak için pek çok farklı niteliğe sahip olman beklenir. En önemli özellikler arasında; sözlü ve yazılı iletişiminin kuvvetli olması, empati yeteneğinin yüksek olması, iş ilişkilerinde disiplinli ve titiz olman, insan ilişkilerinde kararlı ve adil olman ilk sıralarda gelir. Karşılıklı ilişkilerinde kuvvetli bir etkiye sahip olman da seni bu iş için seçilebilir kılar. İyi bir insan kaynakları uzman yardımcısı, şirket adına inisiyatif almaktan çekinmez. Ayrıca analitik düşünebilme, planlama ve organizasyon yeteneğin de olmalıdır. İnsan kaynakları uzman yardımcısı olmak için önemli özelliklerden biri de takım çalışması ruhunu içinde barındırmandır. Ayrıca yabancı dil biliyorsan insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanları bayan ya da erkek kategorisinde yer alan başvuru listelerinde öne çıkabilirsin. 

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Şirketler için önemli bir departman olan insan kaynakları alanında uzman olmak için belli başlı eğitimlere sahip olan şarttır. İnsan kaynakları uzman yardımcısı arayan firmalar, bünyelerinde istihdam etmek için üniversitelerin; insan kaynakları yönetimi, çalışma ekonomisi, iktisat, maliye, işletme, sosyoloji, endüstri mühendisliği gibi bölümlerden mezun olan adaylara öncelik tanır. Yine bu bölümler üzerine yapacağın yüksek lisans eğitimi de senin için bir artı olur. Ancak üniversite mezunu değilsen, son zamanlarda birçok kurum, bu sektör üzerine belli bir eğitim verdikten sonra mesleki yeterlilik belgesi takdim eder. Yani bir üniversite mezunu değilsen ancak insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarına başvurmak istiyorsan, bu kurumlardan birinin eğitimlerine katılıp bu belgeyi almaya hak kazanman gerekir. Eğitim bilgilerinin yanı sıra  meslekte edindiğin tecrübe de oldukça önemlidir.

İnsan kaynakları uzman yardımcısı hangi şehirlerde çalışabilir?

Pek çok kurum ve kuruluş insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanları İstanbul gibi şehir bazında ilanlar yayınlar. Ayrıca bu iş sahası, özel sektörde çok geniş olarak yer edinir. İnsan kaynakları uzman yardımcılığı pozisyonu için bazı kurumlar sınav açar. Sen de bu sınavlara hazırlanarak çeşitli firmalarda insan kaynakları uzman yardımcısı olarak görev alabilirsin. Dilersen Konya, İzmir, Antalya gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev alabilirsin. Ayrıca kariyer.net’te özgeçmişini doldurarak, sana uygun insan kaynakları uzman yardımcısı Ankara bünyesindeki fırsatlara başvurunu yöneltebilirsin.

İnsan kaynakları uzman yardımcıları için iş imkânları var mı?

Her sektörde olduğu gibi insan kaynakları uzman yardımcılığı alanında da çalışan açıkları bulunur. Bu pozisyonları doldurmak için şirketler, kariyer.net’ten çalışan alımları yapar. Farklı niteliklerdeki yüzlerce aktif ilan, gerekli koşulları sağlayan herkes için başvuruya açıktır. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan insan kaynakları uzman yardımcısı arayanların ilgili ilanlarını listeleyerek başvuruda bulabilirsin.

İnsan kaynakları uzman yardımcısının çalışma koşulları nelerdir?

Güncel insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanları kapsamında çalışanlar, yeniliklere her zaman hazırlıklı ve kendini geliştirmeye açık olmalıdır. Bu sayede her gün gelişme gösteren bir meslekte beceri edinebilirsin. Genellikle kurumlarda yani kapalı alanlarda ve bu kurum binalarının ön bürolarında çalışırlar. Mesailerini genellikle hafta içi yaparlar. Kimi zaman ek mesaiye kalman da gerekebilir. Sen de bu pozisyonda görev almak istiyorsan kariyer.net’ten ilanlardaki çalışma koşullarını inceleyebilirsin.

İnsan kaynakları uzman yardımcısı olmak için dil bilme şartı aranır mı?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı için aranan belli bir dil şartı yoktur. Ancak herhangi bir yabancı dil bilmen seni insan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanları yeni fırsatlara başvuran diğer kişiler içinde önlere taşır. Bir işletmenin tüm ikili ilişkilerini yöneten bu pozisyon için dil bilmen sana avantaj yaratır. Dil yeterliliği, bazı kurumlarca özellikle aranan bir kriter de olabilir. Bu sektörde ilerlemek istersen sektördeki firmaların kariyer.net’te yayınlanan ilanlarını inceleyerek yabancı dil ile ilgili taleplerini öğrenebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı görevleri nelerdir?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı görevleri çalışılan firmaya ve sektöre göre değişkenlik gösterir. İnsan kaynakları uzman yardımcısı insan kaynakları departmanı bünyesinde görev alır. Bununla birlikte görev aldığı kurumun personel alım süreçlerine yardımcı olan, adaylarla iletişimi yürüten ve şirket personelinin kayıtlarını tutmakla sorumlu olan kişidir. Personelin yasal süreçlerinden sorumlu olacak işlemleri gerçekleştirmek ve kurum içi ihtiyaçlar doğrultusunda çalışanların eğitim ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve yıl içerisinde planlanan eğitimlerin gerçekleştirilmesi gibi görevleri yerine getiren kişidir.

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı iş ilanlarında kaç yıllık deneyim aranır?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarında aranan deneyim süresi firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Bu sebeple iş ilanlarının detaylarını inceleyerek işverenlerin aradığı deneyim süresini öğrenebilirsin. İnsan kaynakları departmanında uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan en az 2 ya da 3 yıl süreyle aynı pozisyonda deneyime sahip olman istenebilir. İstenen bu bilgiler işverenin çalışma prensibine ve hizmet alanına göre değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra insan kaynakları alanında tecrübesi bulunmayan adaylar için de iş ilanı açan firmalar bulunabilir.

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarına başvurman için sahip olman gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterlerden en önemlisi eğitim seviyesidir. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren insan kaynakları yönetimi bölümünden mezun olman gerekir. İktisadi ve idari bilimler fakültelerine bağlı herhangi bir bölümden mezun olan adaylar da bu pozisyondaki iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Bunun yanı sıra bazı durumlarda işletme, iktisat, sosyoloji, çalışma ekonomisi gibi bölümlerden mezun olman da insan kaynakları uzman yardımcısı olarak çalışabilmene imkân sunar.

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı iş ilanlarınn en yoğun olduğu sektörler hangileridir?

İnsan kaynakları uzman yardımcıları birçok farklı sektörde iş imkanına sahiptir. Özel kurumların yanı sıra devlet kurumlarında da çalışabilirler. Personel alımı yapan tüm firmalarda insan kaynakları departmanı bulunur. Bu nedenle uzman yardımcısı olarak çalışmak için de geniş bir yelpaze sunar. Kamu kurumlarında bakanlık, büyükelçilik ve konsolosluklarda çalışabilirsin. İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarının yoğun olduğu alanlardan bazıları gıda, turizm, hizmet sektörleri, çeşitli üretim ve imalat yapan fabrikalardır.

notifications İş Alarmı kur