Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1121

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı cancel
Pratik Aday Servisi

İnsan Kaynakları Uzmanı

Pratik Aday Servisi
Manisa
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 23 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı görevleri nelerdir?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı görevleri çalışılan firmaya ve sektöre göre değişkenlik gösterir. İnsan kaynakları uzman yardımcısı insan kaynakları departmanı bünyesinde görev alır. Bununla birlikte görev aldığı kurumun personel alım süreçlerine yardımcı olan, adaylarla iletişimi yürüten ve şirket personelinin kayıtlarını tutmakla sorumlu olan kişidir. Personelin yasal süreçlerinden sorumlu olacak işlemleri gerçekleştirmek ve kurum içi ihtiyaçlar doğrultusunda çalışanların eğitim ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve yıl içerisinde planlanan eğitimlerin gerçekleştirilmesi gibi görevleri yerine getiren kişidir.

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı iş ilanlarında kaç yıllık deneyim aranır?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarında aranan deneyim süresi firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Bu sebeple iş ilanlarının detaylarını inceleyerek işverenlerin aradığı deneyim süresini öğrenebilirsin. İnsan kaynakları departmanında uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan en az 2 ya da 3 yıl süreyle aynı pozisyonda deneyime sahip olman istenebilir. İstenen bu bilgiler işverenin çalışma prensibine ve hizmet alanına göre değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra insan kaynakları alanında tecrübesi bulunmayan adaylar için de iş ilanı açan firmalar bulunabilir.

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarına başvurman için sahip olman gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterlerden en önemlisi eğitim seviyesidir. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren insan kaynakları yönetimi bölümünden mezun olman gerekir. İktisadi ve idari bilimler fakültelerine bağlı herhangi bir bölümden mezun olan adaylar da bu pozisyondaki iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Bunun yanı sıra bazı durumlarda işletme, iktisat, sosyoloji, çalışma ekonomisi gibi bölümlerden mezun olman da insan kaynakları uzman yardımcısı olarak çalışabilmene imkân sunar.

İnsan kaynakları uzmanı yardımcısı iş ilanlarınn en yoğun olduğu sektörler hangileridir?

İnsan kaynakları uzman yardımcıları birçok farklı sektörde iş imkanına sahiptir. Özel kurumların yanı sıra devlet kurumlarında da çalışabilirler. Personel alımı yapan tüm firmalarda insan kaynakları departmanı bulunur. Bu nedenle uzman yardımcısı olarak çalışmak için de geniş bir yelpaze sunar. Kamu kurumlarında bakanlık, büyükelçilik ve konsolosluklarda çalışabilirsin. İnsan kaynakları uzman yardımcısı iş ilanlarının yoğun olduğu alanlardan bazıları gıda, turizm, hizmet sektörleri, çeşitli üretim ve imalat yapan fabrikalardır.