51

Hasar Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hasar Danışmanı cancel
Gürses Grup
Hasar Danışmanı
Gürses Grup
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TUNALAR OTOMOTİV TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Hasar Danışmanı
TUNALAR OTOMOTİV TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ordu +2 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
YÜCE AUTO YETKİLİ SATICI
Hasar Danışmanı (Asal Otomotiv - Samsun)
YÜCE AUTO YETKİLİ SATICI
Samsun İş Yerinde
Tam zamanlı
26 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Hasar Danışmanı İş İlanları

Hasar danışmanı iş ilanları vasıtasıyla; hasar danışmanlığı, ekspertiz, sigortacılık ve aracılık gibi daha birçok alanda faaliyet gösteren işletmelerde iş fırsatlarını yakalaman söz konusudur. İlgili alanlarda faaliyet gösteren firmaların; sahada araç, ev, değerli eşya, çeşitli yapılar ve sigorta kapsamına giren birçok varlık neticesinde hasar danışmanı arayışı içerisinde olduklarını söylemek söz konusudur. Tarım alanında dahi hasar danışmanlarına ihtiyaç duyulur. Sen de üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsan veyahut mesleğe dair özel eğitimler aldıysan, güncel hasar danışmanı iş ilanları vasıtasıyla mesleğini icra etmeye başlayabilirsin. Özellikle otomotiv alanında eğitimlerin ve uzmanlıkların varsa, bu alana dair birçok iş ilanına anında başvurunu iletebilirsin. 

Hasar Danışmanı Ne İş Yapar?

Hasar danışmanı arayan firmalar, bu iş pozisyonunda bünyelerine katmış oldukları personellerden farklı beklentiler içerisinde olabilirler ancak hasar danışmanlarının belirli görev tanımları vardır. Hasar danışmanları; otomobillerin, iş makinelerinin, evlerin, iş yerlerinin, tarım alanlarının, değerli eşyaların ve daha birçok varlığın, güncel piyasa değerleri özelinde tahmini hasarlarını belirleyerek, rapor oluşturmakla görevli olan kişilerdir. Öte yandan söz konusu hasarları karşılayan firmalar ve müşteriler arasında da köprü rolü üstlendiklerini söylemek de mümkündür. Gerek mülk sahiplerine gerekse bağlı oldukları işletmelere varlıklara dair hasarları açıklamak da önemli olan görev tanımlarından bir diğeridir. Tüm bunların yanı sıra hangi alana dair hasar danışmanlığı yapıyorlarsa, o alana dair güncel gelişmeleri ve ekonomik gelişmeleri de takip etmekle yükümlüdürler.

Hasar Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Hasar danışmanı iş ilanları yeni tarihli ve eski tarihli olarak birçok şekilde karşına çıkabilir. Haliyle bu ilanlar özelinde dikkat etmen gereken bazı detaylar vardır ve bu detaylar şu şekildedir:

  • Çalışmak istediğin veya ilanını incelediğin işletmenin hangi alanda hasar danışmanlığı hizmet verdiğini irdeleyerek, o alana dair uzmanlıklarının olup olmadığına dikkat etmelisin.
  • Hasar danışmanı iş ilanları İstanbul ve daha birçok ile dair bir şekilde karşına çıkabilir. Bu nedenle lokasyon detayı mutlaka göz önünde olmalıdır.
  • İş ilanlarında deneyim, eğitim, dil, uzmanlıklar ve kullanman gereken programlara dair bilgi sahibi olman gibi detaylara da dikkat etmen büyük önem taşır. 

Hasar danışmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Hasar danışmanı iş ilanlarına ulaşabilmen adına kariyer.net önemli bir kaynaktır. Örneğin; Ankara’da ikamet ediyor veya bu ilde çalışmak istiyorsan, hasar danışmanı iş ilanları Ankara araması yaparak, bölge genelindeki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Bunun yanı sıra oluşturduğun profil ile işletmelerin yeteneklerin ve deneyimlerinle sana ulaşmalarını da yine kariyer.net ile sağlayabilirsin. 

Hasar danışmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Hasar danışmanı iş ilanlarına başvurularını iletebilmen adına öncelikle kariyer.net’te profilini oluşturmalısın. Profilini oluştururken, bu alana dair uzmanlıklarını, yeteneklerini, eğitimlerini ve deneyimlerini özgeçmiş bölümüne eklemelisin. Ardından bir önyazı oluşturarak, hasar danışmanı iş ilanları taraması yaptıktan sonra, sana uygun olduğunu düşündüğün iş ilanlarına anında başvurunu iletebilirsin. 

Hasar danışmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Hasar danışmanı iş ilanlarına başvurunu iletebilmen adına işletmelerin ilanlar vasıtasıyla duyurmuş oldukları kriterleri karşılaman gerekir. İlanlara başvuru yapabilmek için üniversitelerin Otomotiv Teknolojisi bölümünden mezun olman gerekir. Ayrıca hasar danışmanı olarak çalışmak istiyorsan takım çalışmasına uyumlu, titiz bir çalışma şekline sahip olman gerekir. Hemen kariyer.net’te, yaşadığın bölgeye veya çalışmak istediğin bölgeye dair hasar danışmanı iş ilanlarına ulaşabilir, ardından ilanlarda bulunan değerlendirebilir ve uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurunu iletebilirsin. 

Hasar danışmanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Hasar danışmanı iş ilanlarında öncelikle aranan kriterlerden biri eğitimdir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman ya da bu mesleğe dair sertifikalı eğitim programlarına katılmış olman istenir. Ayrıca hasar danışmanlığı yapan şirketin faaliyet gösterdiği alan veya alanlara dair uzmanlıklarının olması, çeşitli bilgisayar programlarını kullanabilmen, iyi iletişim becerilerinin olması, rapor hazırlama konusunda bilgi sahibi olman gibi birçok kriter, ilanlar vasıtasıyla aranan kriterler olarak karşına çıkar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Hasar danışmanlık şirketleri nasıl kurulur?

Hasar danışmanlık şirketleri birçok alanda farklı kişilere yardımcı olmak için kurulur. Hasar danışmanlık şirketlerinin nasıl kurulduğunu merak ediyorsan bu alandaki iş tanımlarına göz atabilirsin. Hasar danışmanlık şirketlerinde görev alan hasar danışmanları kaza yapan kişilerin tamir sürecinde rol oynar. Hasar danışmanlık şirketleri kaza yapan kişilerin yanı sıra araçlarında herhangi bir arıza bulunan kullanıcıların arabalarını teslim alıp tamirlerini koordine eder. Bu alanda çalışmayı amaçlıyorsan birçok farklı danışmanlık şirketinin yayınladığı iş ilanlarına göz atabilirsin.

Hasar danışmanlıkta hasar yönetimi ne demek?

Hasar danışmanlığı yapan şirketler hasar yönetimi yapmakla görevlidir. Hasar danışmanlıkta hasar yönetiminin tanımını merak ediyor olabilirsin. Hasar danışmanları denetim altında hizmet verir. Bu pozisyondaki kişiler hasar dosyası açıp arabalarda kontrol yapar. Arabaların gördüğü hasarları ve ardından ne yapılabileceğinin yönetimi yapılır. Hasar danışmanlık firmalarında çalışmak istersen bu alanda yapılan işlere göz atıp sana uygun olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsin. Kariyer.net üzerinden bu alanda yayınlanan iş ilanlarına göz atıp başvuru yapmak mümkündür.

Kimler hasar danışmanı olabilir?

Hasar danışmanı olarak hasar danışmanlığı şirketlerinde çalışmak istiyorsan bu işi yapmak için gerekenleri merak edebilirsin. Hasar danışmanı olmak için bu alanda belirli bir lisans bölümü yer almaz. Bununla birlikte meslek liselerinin ya da meslek yüksekokullarının belirli bölümlerinden mezun olduğun takdirde bu meslekte ilerleyebilirsin. Otomotiv Teknolojisi ya da Makine bölümlerinden başarıyla mezun olduğunda hasar danışmanı olarak çalışman mümkündür. Bu meslek için yayınlanan iş ilanlarına güncel olarak göz atarak sana uygun bir iş ilanına başvurabilirsin.

Hasar danışmanı ne iş yapar?

Hasar danışmanı olarak çalışıp kariyerinde bu yönde ilerlemek istiyorsan bu alanda çalışan kişilerin iş tanımını merak edebilirsin. Hasar danışmanlarının görev ve sorumluluklarına göz atarak bu meslek hakkında bilgi edinebilirsin. Hasar danışmanları firma adına karşılama yapar. Aynı zamanda çeşitli soruları cevaplayıp bilgilendirme yapar. Hasar danışmanları sigorta eksperi ile görüşüp hasar dosyası açar ve kontroller yapar. Araba üzerinde kontrol yaptıktan sonra servis çizelgelerini inceleyen hasar danışmanları hasar yaşandığı zaman bunun çözülmesi için pek çok kişiye yardımcı olur.

notifications İş Alarmı kur