23

Steward Şefi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Steward Şefi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Steward Şefi İş İlanları

Steward şefi, bir diğer tanımı ile bulaşıkhane şefidir. Bu meslek çalışanları, yiyecek, içecek hizmeti veren firmalarda servis için kullanılan tabak, çatal, kaşık, bıçak gibi ekipmanların temizliğini yapmakla sorumludurlar. Steward şefleri, işletmede bulaşıkların ve mutfak bölümünün temizliğinden de sorumlu olan çalışanlardır. Yani tam tanımıyla bulaşıkçılık yapan kişilere steward adı verilir. Aynı zamanda mutfağın her daim düzenli, tertipli ve temiz kalmasını sağlamak yine steward şeflerinin sorumluluğu altındadır. Bunların yanı sıra kullanılan makinelerin bakımını takip etmek, büyük malzemelerin temizliğini bir sonraki pişim uygulamasına dek temizlemek, mutfak kısmında çalışan diğer bulaşıkçıları yönetmek gibi daha pek çok iş tanımı steward şefleri için geçerlidir. steward şefi iş ilanlarına başvuru yaparken işletmenin senden istediği nitelik ve donanımlara sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Steward Şefi Nerelerde Çalışır?

Gıda sektörü geçmişte olduğu kadar günümüzde de en sık tercih edilen meslek grupları arasında yer almaya devam etmektedir. Aşçı ya da garsonun yanı sıra steward şefi de bu sektör içerisinde yer alan meslek çalışanlarından bir tanesidir. Hijyen ve temizliğin ön planda olmasına yardımcı olan bu meslek dalı her işletme için de son derece önemlidir. Türkiye’nin her şehri ve ilçesinde yer alan pek çok restoran, kafe, lokanta gibi işletmeler de bu bağlamda bu meslek dalına iş olanağı sağlar. Aynı zamanda catering firmaları, fabrikalar, okullar, üniversitelerin yemekhane bölümlerinde de görev yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu meslek grubu için çalışmaya uygunsan ve iş arıyorsan steward şefi arayanlar tarafından belirtilen ilgili departmana iş başvurusunda bulunabilirsin.

Steward Şefi Görevleri Nelerdir?

Steward şeflerinin, bulaşıkçı ya da bulaşıkhane elemanlarının görevleri diğer işlere göre standarttır. Sadece kirlenen bulaşıkları tekrar kullanılmak adına temizlerler. Fakat steward şefleri;

  • Bulaşıkhanede çalışan diğer elemanların organize edilmesi,
  • Mutfak temizliği ve çevre düzenlemesini sağlamak,
  • Yıkama işlemi sonlanan ekipmanları kontrol etmek,
  • Çıkmayan lekelerin temizlenmesini yapmak,
  • Ocak, fırın, bulaşık makinelerinin temizliğinin yapılmasını sağlamak,
  • Yapılan işlerin hijyen ve temizlik kurallarına uygun yapılması sağlamak gibi daha pek çok görev ve sorumlulukları yine steward şefleri yerine getirir.

Steward şefi iş ilanları en çok nerelerde yayınlanır?

Türkiye, hizmet ve yiyecek içecek sektörü olarak bakıldığında son derece gelişmiş ve gelişmeye de devam eden bir ülkedir. Birçok insan sadece yöresel lezzetler için bile ülkenin dört bir yanını ziyaret eder. Bu sebeple lokanta ve restoran gibi yerler beklenen ilgiyi görür. İşletmelerde steward şefine de aşçıya olduğu kadar ihtiyaç duyulur. Her ne kadar steward şefi ilanlarının yoğun olduğu yerler hakkında kesin konuşmak doğru olmasa da kısacası İstanbul, İzmir, Antalya steward şefi iş ilanlarının yoğunlukta olduğunu söylemek mümkündür.

Steward şefi nerelerde çalışma imkanı bulur?

Hijyen ve temizliğin ön planda olmasını sağlayan bu meslek grubu her işletme için de oldukça önemlidir. Türkiye’nin her şehrinde bulunan pek çok restoran, kafe, lokanta gibi işletmeler de bu noktada bu meslek grubuna iş olanağı sağlar. Aynı zamanda catering firmaları, fabrikalar, okullar, üniversitelerin yemekhane bölümlerinde de görev yapma imkanına sahip olabilirsin. Güncel steward şefi iş ilanları arasından istediğiniz çalışma ortamına ait ilana başvuruda bulunabilirsin.

Steward şefi olarak part time çalışma fırsatı bulunur mu?

Steward şefi iş ilanları yeni yayınlananlar arasında tam zamanlı ve part-time iş olanakları bulabilirsin. Faklı şehirlerde yer alan restoranlarda, kafelerde, lokantalarda, otel mutfaklarında part-time olarak çalışma imkanı bulabilirsin. Yaşadığın şehirdeki iş ilanlarına göz atarak part-time iş imkanlarına başvuru yapabilirsin. 

Steward şefi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Aranan kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’te yayınlanan steward şefi iş ilanlarını inceleyebilirsin. Kariyer.net üzerinden ilan detaylarına bakabilir, firmaların aradığı aday niteliklerini görüntüleyebilirsin. Kariyer.net’te profilini oluşturarak farklı firmaların yayınladığı iş ilanlarını sıralayabilir, kendine uygun olan ilana kolaylıkla başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Steward şefi ne iş yapar?

Steward şefi olarak çalışmak isteyen kişiler bu alanın iş tanımını merak edebilir. Steward şefleri birçok farklı işletmede yer alan mutfaklardan sorumludur. Restoran ve kafelerdeki mutfakların temizliğini ve malzemelerin yıkanmasını kontrol eden kişilere steward şefi unvanı verilir. Hijyen kurallarına uygun olarak temizlik yapılmasına önem gösteren steward şefleri, ocak ve fırın gibi mutfak ekipmanlarının temizliğini de sağlar. Aynı zamanda yıkama işlemleri bittikten sonra steward şefleri malzemeleri kontrol eder ve mutfakta düzeni sağlar.

Steward şefi nasıl olunur?

Eğer steward şefi olarak kariyer yapmak istersen bu alanda birçok farklı iş imkanı seni bekler. Steward şefi olmak için herhangi bir lisans bölümünden mezun olman beklenmeyebilir. Öte yandan uzun yıllar mutfakta çalışıp iş tecrübene sahip olman istenebilir. Steward şefi olarak çalışmak için yeme içme sektöründe firmaların aradığı iş tecrübesine sahip olman ve bu alanda kariyer yapmak istemen gerekir. Eğer gereken özelliklere sahipsen firmaların yayınladığı steward şefi iş ilanlarına göz atabilirsin.

Steward şefi hangi sektörlerde çalışabilir?

Steward şefi olarak çalışmayı amaçlıyorsan birçok farklı alanda çalışma imkanı yakalayabilirsin. Steward şefleri yeme içme sektöründe faaliyet gösteren firmalarda sık sık çalışma olanağı bulabilir. Turizmin geliştiği bölgelerde birçok farklı restoran ve kafede çalışabilecek steward şeflerine yaygın olarak ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda otellerde ve otellerin restoranlarında steward şefi olarak çalışacak elemanlar aranır. Birçok farklı firma bünyelerinde çalışabilecek steward şefleri bulabilmek için bu alanda iş ilanları yayınlar. Firmalar aradıkları kriterlere uygun olan kişileri steward şefi olarak tercih eder.

Otellerde steward şefi için iş imkanı var mı?

Steward şefi olarak çalışmak isteyen kişiler otellerde çalışma imkanı bulabilir. Steward şefleri birçok işletmede yer alan mutfaklarda görev alır ve mutfağın temizliğinden sorumludur. Hijyen kurallarına uygun olarak temizlik yapmakla görevli olan bu kişilerin belirli kriterleri karşılaması önem taşır. Özellikle otellerde sık sık bu pozisyonda çalışabilecek kişiler aranır ve firmalar adayların bu alanda deneyime sahip olmasını bekleyebilir. Aynı zamanda temizlik kurallarına hakim olan ve mutfak düzenini sağlayabilen kişiler steward şefi olarak birçok farklı otelde çalışma imkanı yakalar.

notifications İş Alarmı kur