Pideci İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pideci cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?
Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:
  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"

Pideci İş İlanları

Pideciler, farklı çeşitlerdeki pideleri; hazırlama ve pişirme becerisine sahip olan kişiler olarak adlandırılır. Yeme-içme sektöründe istihdam edilen pideciler, çeşitli işletmelerin bünyesinde kıymalı, kaşarlı, sucuklu, pastırmalı gibi pide çeşitlerini müşterilerin beğenisine sunarlar. Türkiye’de pideci olmak için il bazında spesifik bir lokasyon aranmaz. Pide ustası arayanlar, ülkenin her yerinden ilan çıkabilir. Pideci ustası iş ilanları da firmalar tarafından zaman zaman Kariyer.net üzerinden yayınlanır. Mesleğini bu alanda icra ediyorsan ya da icra etmeyi düşünüyorsan Kariyer.net’te bu ilanlar üzerinden iş alarmı kurabilir ve yeni yayınlanan pideci iş ilanlarından anında haberdar olabilirsin. Bu şekilde en güncel pideci iş ilanları arasından sana uygun olana başvurabilir ve çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Pideciler Ne İş Yapar?

‘Pideci aranıyor’ şeklinde ilan yayınlayan firmalar, ilanlarında bünyelerine katacakları kişilerin ne yapacakları konusunda görev tanımlamaları yaparlar. Genel olarak iş ilanları pideciler özelinde incelendiğinde bu kişilerin;

  • Hijyen kurallarına uygun bir şekilde çalışma ortamını hazırlamak,
  • Pide hamurunu yoğurarak birim gramaja uygun bölmek,
  • Kıymalı, kaşarlı, pastırmalı gibi harçları hazırlamak,
  • Fırını yakarak kullanıma hazır hale getirmek,
  • Uygun sıcaklıkta ve sürede pişirme işlemini yaparak servise sunmak 

gibi görevlerinin olduğu görülür. Özetle pideci iş ilanları yeni çalışmaya başlayacak olan kişiler için bu şekilde görev tanımlamaları yapar. Pideci ustası arayanlar da bu iş süreçlerini yerine getirecek kişileri bünyelerine katarlar.

Pideci İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yalnızca pideci olarak değil; hangi pozisyonda hangi firmanın ilanına başvuracaksan başvur, dikkat etmen gereken önemli detaylar bulunur. Bunlardan ilki iş yerinin evine olan yakınlığının değerlendirilmesi. İlanları aratırken eğer İstanbul’da çalışmayı düşünüyorsan İstanbul pideci iş ilanlarını listelemelisin. İlanlara tıkladıktan sonra pideci arayan firmaların aradığı kriterleri ve görev tanımlamalarını iyi değerlendirmelisin. Çalışma şekli başlığı altında, pideci arayanlar; tam zamanlı, yarı zamanlı gibi hangi sistemde çalışacağın konusunu aydınlatırlar. Ayrıca mutlaka çalışma şartları konusunda bilgi verirler. Tüm bu detayları iyice değerlendirdikten sonra ilanlara başvuru yapabilir ve iş bulma fırsatı yakalayabilirsin.

Pideci iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net üzerinden pideci iş ilanlarını, çalışmayı düşündüğün il özelinde pideci iş ilanları İzmir ya da pideci iş ilanları Ankara şeklinde listeleyebilirsin. Eğer Ankara’da yaşıyorsan pideci iş ilanları Ankara şeklinde listelemen sana avantaj kazandırır. Bunun için ana sayfada yer alan arama çubuğunun “şehir” kısmından ilanları listelemek istediğin şehri seçerek “pozisyon” kısmına pideci yazmalısın. Pideci iş ilanları bugün yayınlananlar da dahil olmak üzere önünde listelendiğinde istediğin ilana başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsin.

Pideci iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Pideci iş ilanlarına başvuru yapmak oldukça kolay. Kariyer.net üzerinden gerekli filtrelemeleri yapıp sana uygun olan ilanları listeledikten sonra herhangi bir ilana tıkladığında “başvur” seçeneği karşına çıkar. Bu seçeneğe tıklamadan önce özgeçmişin yoksa eklemeli ya da varsa güncel olduğundan emin olmalısın. “Başvur” butonuna tıkladığın zaman belirli adımları tamamladıktan sonra firmanın ilanına yaptığın başvurun tamamlanmış olur.

Pideci pozisyonu için en güncel iş ilanları görüntülenebilir mi?

Pideci pozisyonu için en güncel ilanları görüntülemek mümkün. Kariyer.net üzerinden pideci ilanlarını listeledikten sonra sayfanın sol tarafında yer alan “tarih” başlığı altından “son 3 saat” ve “son 15 gün” olmak üzere dilediğin güncellikteki ilanlara göz atabilir ve sana uygun olana başvuruyu yapabilirsin.

Pideci iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kimlerin başvuru yapabileceği firmadan firmaya değişiklik gösterse de güncel pideci ilanlarına genel olarak; alanında tecrübeli ya da tecrübesiz, en az ilköğretim mezunu, güler yüzlü ve ekip çalışmasına yatkın olan her kişi başvuru yapabilir. İlanlarda firmanın belirttiği görev tanımlamalarını karşılaman gerekir. Bunları karşılayabildiğini düşünüyorsan ilanlara başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Pideci iş ilanlarında çalışma koşulları nasıldır?

Pide, yaygın olarak tüketilen gıdalar arasında yer alır. Pideci olarak çalışmak istiyorsan çeşitli yerlerde çalışma imkânı bulabilirsin. Fırınlarda ya da çeşitli restoranlarda pideci olarak çalışma imkanı bulabilirsin. Pideci iş ilanlarına göz atarken çalışma koşullarını inceleyebilirsin. Pideci olarak çalışan kişilerin çalışma saatleri fırının ya da restoranın açılış kapanış saatlerine göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle 20.00'ye ya da 22.00'ye kadar çalışan çeşitli işletmelerde pideci olarak çalışacak birçok elemana ihtiyaç duyulur.

Pideci iş ilanlarında aranan nitelikler nelerdir?

Restoran sektöründe yaygın olarak pideci olarak çalışacak kişiler aranır. Pideci iş ilanı yayınlayan işletmelerin aradığı çeşitli kabiliyetler bulunabilir. Pideci olarak çalışacak kişilerin bu alanda yetenekli ve deneyimli olmaları gerekir. Pide hazırlama ve pişirme aşamalarında ustalaşmış, gerekli el becerilerine sahip pideciler bu alanda yaygın olarak tercih edilir. Bununla birlikte iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin ilköğretim ya da ortaöğretim mezunu olması beklenebilir.

Pideci iş ilanlarında kaç yıllık tecrübe aranır?

Pideci iş ilanlarını incelerken bu alanda deneyimin büyük önem taşıdığını göz önünde bulundurmalısın. Pideciler uzun yıllar boyu fırınlarda ya da restoranlarda çalışarak deneyim elde edebilirler. İşverenler, pideci olarak çalışacak elemanları ararken iş ilanlarında aradıkları kriterleri belirtir. Genellikle işverenlerin aradığı kriterler arasında tecrübeli olmak yer alır. Pideci iş ilanlarında yer alan tecrübe kriteri, genellikle iki ila beş sene arasında değişir.

Pideci iş ilanlarında belirtilen çalışma ortamları nerelerdir?

Birçok farklı bölgede pideci olarak çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Pideci olarak çalışıp bu alanda ilerlemek istiyorsan pideci iş ilanlarının çalışma ortamlarına göz atabilirsin. Alışveriş merkezlerinde yer alan pastanelerde ve restoranlarda pidecilere ihtiyaç duyulabilir. Bununla birlikte yaygın olarak fırınlarda çalışacak pideciler için iş ilanı verilir. Fırınların yayınlamış olduğu pideci iş ilanlarını Kariyer.net üzerinden inceleyerek sana uygun iilanlara başvuru gerçekleştirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur