37

Restoran İşletme Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Restoran İşletme Müdürü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Restoran İşletme Müdürü İş İlanları

Restoran işletme müdürlüğü, restoranlarda çalışma sisteminin düzenlenmesi açısından oldukça önemli bir meslektir. Restoran yöneticisi iş ilanı sahipleri doğru strateji ile restoranı ileri götürecek kişileri arar. İşletme müdürleri restoranların kar etmesini ve doğru stratejik hareketlerde bulunması için çalışırlar. Her restoranda kesinlikle bir restoran işletme müdürü bulunur. Bu yüzden her şehirde bu pozisyon için iş imkanı bulunur ve restoran işletme müdürü iş ilanlarına rastlanır. Bu pozisyonda çalışan kişiler restoranların mali konularını yönetirken restoranda çalışan insanları da yönetir ve yönlendirir. Müşteri memnuniyetini artırıcı ve kalite standartlarını yükseltici hamlelerde bulunarak çalıştıkları kurumu iyi bir konuma getirmek için çabalayan kişilerdir. Restoran işletme müdürü ihtiyacı olan kurumlar bu işe eğilimli ve eğitimli kişileri bünyelerine almak için çalışırlar.

Restoran İşletme Müdürü Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Restoran işletme müdürü olarak restoranı her şekilde yönetmek için iş başvurusunda bulunan kişilerden restoran yöneticisi arayanlar belli başlı yetenekler bulundurmasını ister. Öncelikle adayların bir restoran yönetmek için misafirperver olmaları gerekir. Bu şekilde müşterileri memnun ederek çalıştıkları kurumu tercih etmelerini sağlar. Çalıştığı restoranda bulunan diğer işçileri de yönetip yönlendireceği için lider vasıflı kişiler bu işe daha uygun denilebilir. Asıl amaçlarından biri de restoranın finansal başarısını korumak olduğu için finans ve maliye konuları hakkında üst düzey bilgili olması ve bu bilgileri de doğru yerlerde kullanabilme yeteneğine sahip olmaları gerekir. Yiyecek içecek teminini sağlayacağı için bu ürünlerin kalitesinin neye göre belirlendiğini bilmesi ve buna göre temin gerçekleştirmesi gerekir. Aslında bu alanda yetenekten çok bilgi beklenir ve bu da tecrübeyle ilerleyecek bir unsurdur. Ayrıntılı düşünebilen kişiler olmaları gerekir çünkü atlayacakları en ufak detay bile çalıştığı kurumu itibarsızlaştırır. Kapsamlı ve hızlı düşünmeleri bu konuda oldukça önemlidir. Yüksek pazarlama ve iletişim yeteneğine sahip olmaları gerekir. Kurumun hizmet ve çalışma standartlarına hızlı alışması için restoran işletme yöneticisi olacak kişinin adaptasyon yeteneği yüksek olmalıdır. Çalıştığı kurumun izlediği yanlış ve zararlı politikaları düzeltip kar amaçlı yönlendirmek  için analiz yeteneğine sahip olmaları gerekir. Personel eğitme konusunda yetenekli olması da personelin çalışma hızını ve şeklini değiştirerek müşteri memnuniyetini artırabilir.

Restoran İşletme Müdürü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Restoran işletme müdürü iş ilanları içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Bazı kurumlar işletme müdürlerine çalıştığı süre içerisinde kullanabilmesi için araba gibi ulaşım araçları temin eder. İş başvurusu yapılacak restoranın bulunduğu yerlere ulaşımı zor ise kişi, işletme müdürüne araç verebilen kurumlara iş başvurusunda bulunmalıdır. Çalışanın işine saatinde gidebilmesini sağlar ve bu kurum için de işletme yöneticisi için de önem arz eder. Restoran işletme müdürlerinin çalışma saatleri diğer konumlara göre daha uzun olmakla birlikte bu işi gerçekten yapmak isteyen kişiler de hafta sonları ve resmi tatillerde çalışmaya hazırlıklı olmalıdır. Kurumdan kuruma değişse de yöneticilerin çalışma saatlerinde esneklik olabilir. Bu da iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan biridir.

Restoran İşletme Müdürü Ne İş Yapar?

Restoran işletme müdürlerinin yaptığı birçok iş bulunur. Restoranda gerçekleşen her hareketten sorumludur. Güncel restoran işletme müdürü ilanları içerisinde de belirtildiği gibi öncelikli görevi personelleri yönlendirmektir. Restoranın ihtiyacı olan her türlü malzemeyi temin eder. Bunu yaparken çalıştığı kurumun kar etmesi için uğraşır. Restoranda gerçekleşen faaliyetleri gözlemler ve deneyimsiz personeli geliştirmekle görevlidir. Restoranın hizmet standartlarına uymasını sağlar. Ortamın sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uygun olup olmadığını kontrol eder. Değil ise uygun hale getirmek için gerekli kişileri görevlendirir. Kurumun bütçesini planlayıp pazarlama yetenekleri ile belirli satış hedeflerini yerine getirir. Müşterilerin şikayetleri üzerinden yola çıkarak kurumun eksiklerini kapatma konusunda çalışır. Satış hedeflerine ulaşması için personelleri motive eder ve personellere birer rota çizer. Ayrıca üst yöneticiler ile yapılan toplantılarda sunmak için analizler yapar ve bunları tablo haline getirir.

Restoran İşletme Müdürü Ne Kadar Maaş Alır?

Restoran yöneticisi arayan firmalar restoran işletme müdürlerine tecrübelerine göre farklı farklı maaş tekliflerinde bulunur. Her meslekte olduğu gibi bu alanda da kurumdan kuruma göre maaş farkları ortaya çıkabilir. İşletme müdürlüğünde tam olarak belirli bir maaş bulunmaz. Kişi başlangıç maaşıyla işe başlar. Daha sonra tecrübelendikçe maaşı ve eğer varsa aldığı ek ücretleri artış gösterir. 

Restoran İşletme Müdürü Olmak İçin Hangi Eğitim Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Restoran müdürü iş ilanları sahipleri bu alanda çalışmak isteyen kişilere herhangi bir lise veya üniversiteden mezun olma şartı koymaz. Fakat yine de işletme, iktisat gibi bölümlerden mezun adaylara öncelik tanırlar. Bu bölümlerden mezun olmak kişiyi işinde daha donanımlı yapar. Bunların dışında restoran işletme müdürü olmak için gerekli yeteneklere sahip ve sorumluluk bilinci olan kişiler restoran yöneticisi iş ilanları sahipleri tarafından tercih edilir.

Restoran İşletme Müdürü İş Olanakları Nelerdir?

Her şehirde rahat iş bulunabilecek bir meslek olsa da büyük şehirlerde daha hızlı ve daha yüksek maaşlara iş olanaklarıyla karşılaşılır. Restoran müdürü iş ilanları İstanbul şehrinde çok fazla ve farklı imkanlarla adayların karşısına çıkar. Restoran müdürü iş ilanları Ankara şehrindekiler ise daha büyük firmalar olduğu için çalışana ihtiyaç artar. Bu şekilde çoğu şehirde iş imkanı olan bir meslektir.

Restoran İşletme Müdürü Çalışma Saatleri Nelerdir?

Restoran işletme müdürleri, diğer personellere göre daha uzun süre çalışırlar. Bunun sebebi görevlerinin ve sorumluluklarının diğer çalışanlara göre fazla olmasıdır. Restoran işletme müdürü olacak kişiler resmi tatillerini ve hafta sonu tatillerini işleri için feda etmeye hazır olmalıdır. Çoğu kurum restoran işletme müdürleri için bu tatiller içinde de çalışma saatleri bulundurur.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Restoran İşletme Müdürü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Restoran İşletme Müdürü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Restoran İşletme Müdürü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Restoran İşletme Müdürü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Restoran İşletme Müdürü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Restoran İşletme Müdürü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Restoran İşletme Müdürü iş ilanlarına erişebilirsin.

Restoran İşletme Müdürü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Restoran İşletme Müdürü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur