176

Servis Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Servis Danışmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Servis Danışmanı İş İlanları

Servis danışmanı iş ilanlarına başvurmanın birçok yolu vardır. kariyer.net üzerinden bu iş ilanlarına başvurmak oldukça kolay ve konforludur. İş arayanlar, kariyer.net’ten firmaların yayınladıkları aktif iş ilanlarını inceleyebilirler. kariyer.net üzerinden servis danışmanı iş ilanlarına rahatlıkla erişim sağladıktan sonra, filtreleme seçeneklerini kullanarak yaşadığın şehirde bulunan servis danışmanı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Arama sonucu elde ettiğin iş ilanlarından sana uygun olduğunu düşündüğün ilanları belirleyip iş başvurunu gerçekleştirebilirsin. Başvurunu yapmadan önce senin kriterlerinle  firmanın beklentilerini karşılaştırman senin yararına olacaktır. Bu sayede iş başvurusu yaptığın iş yerinden geri dönüş alman kolaylaşacak ve hızlanacaktır.

Servis Danışmanı Ne İş Yapar?

Servis danışmanı; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak müşteri ve servise en uygun gün ve saati belirleyerek randevu verir. Gerektiğinde aracı alıp istenilen yere teslim eder. Servise gelen müşterileri güler yüzle karşılayarak aracın servise kabulünü yapar. Yapılacak işlemler hakkında müşteriyi bilgilendirir. Onarımı tamamlanan araçları kontrol eder ve temizliğini yaptırır. Onarımla ilgili faturanın hazırlanmasını sağlar, müşteriyi muhasebe birimine davet eder ve kayıtlara göre araç bakım zamanı müşterinin servis hizmetleri hakkındaki düşüncelerini ve onarımla ilgili şikâyetlerini alır. Bu görevleri yerine getireceğini düşünüyorsan servis danışmanı iş ilanları İstanbul ve diğer illerde yayınlananlara başvurabilirsin.

Servis Danışmanı Hangi Sektörlerde İş Bulur?

Servis danışmanı olarak çalışmak isteyen adayların çalışma alanları oldukça geniştir.

  • Servis danışmanı olarak çalışmak isteyen bireyler, otomotiv sektöründe iş bulabilirler.
  • Gelen müşterilerle ilgilenmek, güler yüzlü olmak, müşterilerin taleplerini yerine getirmek ve siparişlerini özenle hazırlamak gibi işler yaparlar.
  • Aynı zamanda servis danışmaları beyaz eşya yetkili servislerinde de çalışabilirler.
  • Otomotiv mağazalarında da servis danışmanları iş imkânına sahiptir. 

Sen de servis danışmanı olarak çalışmak için gerekli şartları yerine getirebileceğini düşünüyorsan kariyer.net'teki servis danışmanı iş ilanları Ankara veya diğer iller özelinde filtreleme yapabilirsin. Uygun olduğunu düşündüğün iş ilanlarına başvuruda bulunarak iş sahibi olabilirsin.

Servis danışmanının çalışma saatleri nasıldır?

Servis danışmanlarının çalışma saatleri esnek olabilir. Servis danışmanları bulundukları sektördeki işverenler tarafından belirlenen saat aralıklarında çalışırlar. Çalışma saatleri firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bu sektörde parti-time veya tam zamanlı çalışma imkânına sahip olabilirsin. İstediğin çalışma şekline sahip iş ilanlarını güncel servis danışmanı iş ilanları kategorisinden inceleyebilirsin.

Servis danışmanında aranan özellikler nelerdir?

Servis  danışmanında aranılan birçok özellik vardır. Öncelikle servis danışmanının diksiyonu çok önemlidir. Sözlü ve yazılı iletişim becerilerine sahip olması beklenir. Servis danışmanlarının çözüm odaklı tavır sergilemesi oldukça önemlidir. Gelen müşterileri güler yüzle karşılamalı ve takım çalışmalarına uyum göstermelidir. Aranılan diğer nitelikleri öğrenmek için servis danışmanı arayan firmaların yayınladığı iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Servis danışmanı iş ilanlarına başvururken hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Servis danışmanı olarak başvuru yapacak olan kişiler, okudukları okullara ve aldıkları belgelere uygun, kendi kriterleriyle uyuşan iş ilanlarına başvuruda bulunmalıdırlar. İlanlarda çalışma saatleri ve çalışma koşulları bulunmaktadır. Başvuru yapacak kişiler, ilanın içeriğine ve detaylarına dikkat etmelidirler. Sen de daha fazla bilgi için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Servis danışmanına günümüzde ne kadar ihtiyaç vardır?

Günümüzde servis danışmanı iş imkânları her sektörde yer almakta ve servis danışmanına ihtiyaç duyulmaktadır. kariyer.net’teki ilan sayfası içerisinde yer alan ‘aradığın iş’ filtre kutusuna ‘servis danışmanı’ yazabilir ve yalnızca servis danışmanı ilanlarının yer aldığı ilan listesine ulaşabilirsin. İlan sayfasında yer alan çalışma türü filtrele menüsünü kullanarak çalışma şeklini seçebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis danışmanı pozisyonu için hangi illerde istihdam sağlanır?

Servis danışmanı pozisyonunda çalışmak istiyorsan bu pozisyonun yaygın olarak yayınlandığı bölgelere göz atabilirsin. Birçok farklı bölgede bulunan firmalarda servis danışmanlarına ihtiyaç duyulur. Servis danışmanı pozisyonunun sık sık yayınlandığı bölgeler arasında İstanbul, Ankara ve İzmir yer alır. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar servis danışmanlığı yapan kişilere ihtiyaç duyduğundan iş ilanları yayınlayabilir. Bu bölgelerden sana en uygun olanlara göz atarak servis danışmanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bu sayede servis danışmanı kariyerinde ilerleme kaydedebilirsin.

Servis danışmanının görev ve sorumlulukları nelerdir?

Servis danışmanı olarak kariyer yapmak istersen servis danışmanlarının görev ve sorumluluklarını inceleyebilirsin. Birçok firmada çalışabilen servis danışmanlarının çeşitli görevleri yer alır. Müşteri ve servise uygun saatlerde ve günlerde randevu vermekle görevli olan servis danışmanları, gereken durumlarda araçların teslimini yapar. Bununla birlikte müşterilerin memnun kalması için çeşitli analizler yapması gereken servis danışmanları, maksimum verim alınması için farklı uygulamalar yapabilir. Ayrıca serviste yer alıp müşteri ihtiyaçlarını inceleyen servis danışmanları iyileştirme planları yapmakla görevlidir.

Bir servis danışmanı nasıl olmalıdır?

Servis danışmanı olarak otomobil şirketlerinde çalışan elemanların bazı özelliklere sahip olması gerekir. Otomobillerin ihtiyaçlarını ve müşterilerin isteklerini göz önünde bulundurması gereken servis danışmanlarının düzenli olarak analizler yapması beklenir. Bununla beraber analiz yaptıktan sonra eksiklerin bulunduğu alanlarda geliştirmeler yapan ve bu konularla ilgili raporlamalar hazırlayan servis danışmanlarının ihtiyaçları karşılamaya özen göstermesi gerekir. Aynı zamanda araç sahipleri ile iyi iletişim kuran servis danışmanları kişilerin servislere devamlılığını sağlamaya çalışmalıdır. Servis danışmanlığı alanında sana uygun iş ilanlarına göz atıp başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Servis danışmanı olarak çalışmak için üniversitede hangi bölüm okunmalıdır?

Servis danışmanı olarak kariyer yapmayı amaçlarsan bu alanda bazı eğitimleri tamamlaman beklenir. Firmalar bu alanda çalışacak kişiler için eğitim kriterleri belirleyebilir. Otomobil şirketlerinde servis danışmanı pozisyonunda çalışmak istiyorsan üniversitelerde yer alan ilgili bölümlerden mezun olman beklenir. Servis danışmanı olmak için meslek yüksekokulu ya da lisans bölümlerinden mezun olabilirsin. Aynı zamanda firmalar bu alanda sahip olduğun iş tecrübesine de büyük önem gösterir. Farklı bölgelerde yer alan otomobil şirketlerinden sana uygun olanlara başvurunu bulunduğun yerden gerçekleştirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur