30

Servis Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Servis Müdürü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Servis Müdürü İş İlanları

Servis müdürü; birçok sektörde çalışma imkanı bulunan, firmaların servis hizmetlerinin organizasyonlarından ve müşteri ile iletişiminden sorumlu olan kişilerdir. Servis müdürleri; otomotiv, otel ya da makine gibi birçok sektörde çalışabilir. Servis müdürü olmak için ilgili departmanlarda tecrübe gerekir. Çalışmakta olduğun firmanın ürünlerinin bakım ve onarımları konusunda detaylı bilgi sahibi olman gerekir. Servis müdürleri; atölye kontrollerinin yapılması, servis hizmetlerinin takibinin yapılması ve müdüre raporlarının verilmesi gibi görevlerden sorumlu olur. Servis müdürünün bir diğer iş tanımına teknik servis müdürü iş ilanlarından ulaşabilirsin. Teknik servis müdürleri, ürünlerin kurulum, bakım ve onarımlarını takip eder ve olası aksaklıkların hızlı şekilde giderilmesini sağlar. Servis müdürü arayan firmalar, ilan detaylarında adaylarda aradığı kriterleri belirtir. İşverenlerin aradığı özelliklere uygun olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’ten iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Servis Müdürleri Ne İş Yapar?

Servis müdürleri farklı sektörlerde çalışma imkanına sahiptirler. Bu pozisyonda çalışanların belirli görevleri bulunur.

  • Servis müdürleri, çalıştıkları firmalarda müşterilerle birebir iletişimde bulunur. 
  • Teknik şikayetlerin çözümünde yer alır. 
  • Kullanılan makinelerin ve ürünlerin bakım ve onarımlarını kontrol etmek ve gerekli eksiklerin maliyetleri göz önünde bulundurarak tamamlanmasını sağlamak gibi görevleri bulunur. 
  • Sektörde ve departmanda tecrübeli kişiler arasından seçilir. 
  • Müşteri şikayetlerinin veya atölyede oluşan durumlar, makine arızaları, malzeme eksikleri gibi tüm sistemin kontrolünü müdürlere raporlamak ve düzenin sağlanması da servis müdürünün görevleri arasındadır. 

Servis müdürü iş ilanları detaylarını incelerken adaylarda aranan kriterleri ve iş tanımlarını öğrenebilirsin.

Servis Müdürü Çalışma Koşulları ve Ortamı Nasıldır?

Servis müdürleri, görev tanımlarından dolayı genellikle firmaların atölyelerinde çalışırlar. Gerekli durumlarda sahada müşteriler ile görüşerek teknik şikayetler ve eksiklerin giderilmesini de sağlar. Servis müdürleri tecrübe sahibi kişilerden oluştuğu için çalışma koşulları kademeli olarak hem rahatlamakta hem de yönetim noktasına erişir. Servis müdürü çalışma saatleri bağlı bulunan firmanın mesai saatlerine ve iş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Servis müdürleri tam zamanlı çalışma sistemi ile çalışırlar. Yoğunluk  durumuna göre firmalar servis müdürlerinin hafta sonu da çalışmasını bekleyebilir. Güncel servis müdürü iş ilanları detaylarında iş tanımlarıyla birlikte çalışma ortamı ve koşulları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsin. Firmaların adaylarda aradığı kriterleri öğrenerek başvurularını bu doğrultuda yapabilirsin. Kariyer.net’te ilanları filtreleyerek servis müdürü iş ilanları yeni yayınlanan seçenekleri görebilirsin.

Servis müdürü olmak için hangi eğitimi almak gerekir?

Servis müdürü olmak için belirli bir eğitim almış olma zorunluluğu yoktur. Bazı firmalar bu alanda eğitim şartı aramasa da bazıları ilanlarında lise veya üniversite mezuniyet şartı olduğunu belirtir. Çalışmak istediğin alana göre alman gereken eğitim seviyesi değişiklik gösterebilir. Elektrik elektronik alanında çalışmak istiyorsan Mühendislik Fakültesinden mezun olman avantaj sağlar. Turizm alanında servis müdürlüğü yapmak istiyorsan İşletme Bölümünden mezun olman gerekebilir. Kariyer.net’ten iş ilanlarını inceleyerek deneyim ya da eğitimine uygun seçeneklere ulaşıp başvurunu birkaç basit adımda gerçekleştirebilirsin.

Servis müdürü ne kadar maaş alır?

Servis müdürleri, çalıştıkları firmaların politikalarına ve çalışma saatlerine göre maaş alırlar. Servis müdürlerinin maaşları eğitim, tecrübe ve kariyerde boyunca edinilen donanımlara göre değişiklik gösterir. Ortalama servis müdürü maaşları hakkında bilgileri servis müdür iş ilanları detaylarında bulabilirsin.

Servis müdürü işe alımı var mıdır?

Servis müdürü işe alımları, nüfusu yüksek şehirlerde daha yaygındır fakat Türkiye’nin birçok ilinde servis müdürü işe alımları yapılır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde servis müdürü olarak çalışma imkanı daha yüksektir. Bu şehirlerde otomotiv firmalarında veya otellerde çalışma şansı bulabilirsin. Servis müdürü olmak istiyorsan ve bu sektörde tecrüben varsa kariyer.net’ten başvurunu yapabilirsin.

Servis müdürü olmak için tecrübe gerekir mi?

Servis müdürü olmak için üniversite eğitimi her firmada şart olmasa da tecrübe sahibi olmak gerekir. Çalıştığın firmalarda atölye kontrolleri, müşteri kontrolleri ve makine bakım onarımları gibi konularla ilgilendiğin için sektörde belli bir süre tecrübe kazanmış olman gerekir. Firmalar adaylarda aradığı kriterleri iş ilanları detaylarında belirtir. Bu detayları inceleyerek başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis müdürünün görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Otomotiv galerileri ve mağazalarında yer alan servislerin denetlenmesi servis müdürlerinin sorumluluğundadır. Servis müdürleri tüm departmanları denetleyerek karşılaşılan sorunları gidermeye çalışırlar. Çalışanların işe alınması, eğitilmesi ve gereken durumlarda işten çıkarılmaları gibi önemli konular servis müdürlerinin görevleridir. İlgili birimlerin diğer fabrika şubeleri ile iletişime geçilmesi, gerekli durumlarda toplantılar düzenlenmesi ve dönütlerde bulunulması gerekebilir. Servis müdürü, tüm bu işleyişi sağlayarak çalışmaları kontrol altında tutmayı amaçlar.

Servis müdürü olarak hangi alanlarda çalışılabilir?

Servis müdürleri, otomobil galerilerinde ya da otomotiv mağazalarında çalışabilirler. Bu kurumlarda, servis müdüründen teknik bilgi ve deneyim sahibi olması beklenir. Bununla birlikte kişinin, profesyonel çalışma anlayışına sahip olması da oldukça önemlidir.

Servis müdürü hangi bilgisayar programlarına hâkim olmalıdır?

Öncelikle pazarlama ve muhasebe gibi alanlarda yetkin olunmasının yanında kişilerle sağlıklı iletişim kurulabilmesi de önemlidir. Aynı zamanda belirli bilgisayar programlarına hâkim olman daha verimli ve kaliteli çalışmalar ortaya koymanı sağlar. Herhangi bir şirkette bu alanda çalışmak istiyorsan mutlaka Microsoft Office programlarını bilmelisin. Özellikle Word, Excel, Access ve Outlook programlarını kullanabilmen iletişim ve muhasebe alanında seni daha başarılı kılar.

Bir servis müdüründe olması gereken özellikler nelerdir?

Üst yönetim, tedarikçi ve müşteri gibi iletişim halinde olman gereken kişilerle sağlıklı iletişim kurman oldukça önemlidir. Bu nedenle gelişmiş bir iletişim becerisine sahip olman gerekir. Gelişmiş muhasebe becerilerinde etkili olman daha verimli çalışmanı sağlar, bu bağlamda muhasebe alanında bilgili olman gerekir. Pazarlama alanında başarılı ve ikna edici olman ise daha geniş kitleye ulaşmana yardımcı olacağından bu beceriyi edinmek de önemlidir. Bunun yanı sıra yürüttüğü işlerin kontrolünü sağlayabilmek için bir servis müdürünün mutlaka teknik bilgiye de sahip olması gerekir.

notifications İş Alarmı kur