405

Yönetim İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yönetim cancel

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yönetim İş İlanları

Herhangi bir meslek alanının kontrolünü ve iş organizasyonunu sağlayan kişiye o mesleğin yöneticisi denir. Örneğin bir güzellik merkezindeki estetisyenleri yöneten, organize eden ve görevlendiren kişi yönetici estetisyendir. Yönetici estetisyen iş ilanları sayfasına bakıldığında bu pozisyonda birçok iş imkanı görmek mümkündür. Yani birçok meslek için yönetim bölümünde çalışmak mümkündür. Şirketlerde bulunan yönetim kısmı daha farklı olabilir. Bir şirkette bulunan alt düzey yönetici günlük hedeflerin tamamlanmasını ve personellerin işini doğru şekilde yapmasını sağlayan kişidir.  Şirketteki orta düzey yönetici personel ile üst düzey yönetici arasındaki köprüdür. Ayrıca üst düzey yönetimin izni ile belli bir seviyede bağımsız hareket etme özgürlüğüne de sahiptir. Orta düzey yönetici iş ilanları kısmına bakıldığında şirketlerin bu pozisyonda çalışacak birçok insan aradığı görülür. Üst düzey yönetici şirketin ilerlemek için uygulayacağı stratejiyi belirleyen, gözetim yapan kişidir Üst düzey yönetici iş ilanları kontrol edildiğinde bu alanda birçok iş imkanına erişmek mümkün olur. Yöneticiler zamanlarını ve sorumluluklarını programlayacak bir sekretere ihtiyaç duyarlar. Bu alanda çalışmak isteyen adaylar yönetici sekreteri iş ilanları sayfasına göz atabilir ya da Yönetim danışmanlığı iş ilanları sayfasına bakarak da başvuru gerçekleştirebilir.

Yönetim Bölümünde Çalışmak İçin Gereken Yetenekler Nelerdir?

Yönetim bölümünde çalışmak isteyen insanlar bazı yeteneklere sahip olmalıdır. Çalışanlarına gerçekten kulak veren bir yönetici çalışanlarını mutlu edebileceği için iş verimini arttırır. Eleştirel bir bakış açısına sahip olan bir yönetici aynı zamanda eleştiriye de açıktır. Bu da bütün konular hakkında doğru bir değerlendirme yapılmasına olanak sağlar. Bu yüzden iyi bir yönetici soru sormayı bilmeli, tüm fikirleri değerlendirmeli ve buna uygun olarak ortak karar alıp hareket etmelidir. İyi bir yönetici ekip ruhuna uyum sağlayıp herkesin fikirlerine saygı duymalıdır. Çalışanlarına geri bildirimde bulunması yöneticiler için çok önemlidir. Olumlu ve olumsuz durumları tüm dürüstlüğüyle çalışanlarına anlatmalıdır. Yönetici olan kişi, çalışanlarına cesaret verebilmelidir. Motive edici ve yol gösterici olabilmek adına çalışmalar yapmalıdır. Yönetici örnek davranışlarda bulunmalıdır. Çalışanlarından beklediği özveriyi önce kendisi göstermeyi bilmelidir. Temsilci olma özelliğine sahip olduğunu unutmamalıdır. İyi bir yönetici adildir. Her çalışana hak ettiği ölçüde davranmalı ve saygılı olmalıdır. Bu şartları sağlayan ve öğrenimini tamamlamış adaylar yönetici iş ilanlarına başvuru yapmaya uygundur. 

Yönetim Bölümü İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Yönetim iş ilanları kısmında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki ilanda bahsedilen özellikler konusundaki yeterliliktir. Örneğin ilan kriterlerinde, birden fazla yabancı dil, yüksek lisans gibi şartlar bulunabilir. Aday kendisine uygun olan ilanları tercih etmelidir. Diğer bir husus da işverenlerin hangi bölümden mezun çalışan aradıklarıdır. Bazı firmalar yönetici olarak İşletme Bölümü mezunu bireyler tercih ederken bazı firmalar çalıştıkları alana göre adaylar isteyebilir. Yani adayın eğitim aldığı sektörün yönetim iş ilanlarını tercih etmesi daha doğru olur. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta maaş konusudur. Yönetici maaşları şirketin inisiyatifine bağlı olarak değişim gösterir. Aday kendi maaş beklentisini karşılayacak bir ilana başvurmalıdır. Ayrıca bazı şirketler daha önce yönetici deneyimi kazanmış birini isteyebilir. Bu şarta uygun olmak önemlidir. Güncel yönetim iş ilanları sayfasında deneyimsiz yönetici ilanları görmek de mümkündür.  

Yönetim Ne İş Yapar?

Yönetim bölümünde çalışan birden çok meslek vardır. Alt düzey yönetici günlük faaliyetlerin başarılması için çalışanları yönetmekten sorumlu olan ilk kademe amirleridir. Şef, ustabaşı, usta gibi adlarla anılırlar. Orta düzey yönetici personellerle alakalı, işin gidişatı ile alakalı durumları üst düzey yönetici kadrosuna aktaran kişidir. Daha çok bir köprü görevindedir. Üst düzey yönetici ise bulundukları şirketi üst seviyede idare  eden kişidir. Firmanın stratejik amaçlarının belirlenmesi, kaynakların kullanımı, yatırımlar, ortaklıklar gibi çeşitli konular ile ilgili kararları verme yetki ve sorumluluğuna sahip yöneticidir. Yönetici asistanları da bu yöneticilerin programlarını düzenleyen, gerekli hatırlatmaları yapan yardımcı personellerdir. 

Yönetim İş Olanakları Nelerdir?

Her kurumun bir idare bölümüne ihtiyacı vardır. Bu bağlamda yöneticiden sekretere kadar birçok iş imkanı bulmak mümkündür. Şirketlerde, okullarda, fabrikalarda, işletmelerde, ofislerde, bürolarda yönetim bölümünde iş bulunabilir. Yönetici-müdür iş ilanları ya da yönetici sekreteri iş ilanları gibi ilanlara başvurma imkanı vardır. 

Yönetim Bölümünde Çalışmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Yönetici pozisyonunda iş bulabilmek için gerekli eğitimler tamamlandıktan sonra aday kendini geliştirmeye devam etmelidir. Örneğin birden fazla yabancı dil öğrenmek, yöneticilik kurslarına katılmak, ekonomi alanında eğitimler almak gibi şeyler adayın öne çıkmasına yardımcı olur. Buna ek olarak deneyim kazanmak için daha düşük kıdemli pozisyonlarda çalışmak yönetici olmak için iyi bir başlangıç olacaktır. 

Yönetim Maaşları Ne Kadardır?

Yönetim  bölümündeki maaşlar firmadan firmaya değişiklik gösterir fakat genel anlamda ortalama bir yönetici, asgari ücretin üç dört katına kadar maaş alabilme imkanına sahiptir. Yönetici asistanı maaşları çok değişkendir. Örneğin yönetici asistanı iş ilanlarında Bursa’da İstanbul’a kıyasla daha farklı maaşlar teklif edebilir. Bu yüzden kesin bir bilgi vermek doğru değildir. 

Yönetimde Çalışmak İçin Gereken Eğitimler Nelerdir?

Aday çalışacağı sektörle alakalı dört yıllık bölümden mezun olmalıdır. Örneğin İşletme, Endüstri Mühendisliği, Eczacılık ve Kimya Mühendisliği gibi bölümlerden mezun kişiler ilgili firmalarda yöneticilik yapabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Yönetim iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yönetim için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Yönetim iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Yönetim iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Yönetim iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Yönetim iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Yönetim iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Yönetim iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur