314

Ofis Asistanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ofis Asistanı cancel
voestalpine High Performance Metal A. Ş.
Office Assistant
voestalpine High Performance Metal A. Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ANTALYA VİDANJÖR HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Ofis Asistanı
ANTALYA VİDANJÖR HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.
Ofis Asistanı
Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

PUDO TAŞIMA TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Ofis Asistanı
accessible
PUDO TAŞIMA TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Torkam İnş. ve Yat. A.Ş
Ofis Asistanı
Torkam İnş. ve Yat. A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
12 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ofis Asistanı İş İlanları

İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere pek çok şehirde ofis sayısı oldukça fazla. Her geçen gün artan ofis sayısına bağlı olarak ofis asistanlarına olan ihtiyaç da giderek artar. Ofisin düzenini sağlayan, günlük işleyişin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayan ve organizasyon işlemlerini gerçekleştiren kişilere ofis asistanı ismi verilir. Eğer sen de ofis asistanı olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev almak istiyorsan Kariyer.net üzerinden ofis asistanı iş ilanları inceleyebilir ve pek çok kurumda ofis asistanı olarak çalışabilirsin. İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de ofislerin sayısı daha fazla olduğu için bu şehirlerde ofis asistanı olarak çalışma şansın daha yüksek olur.  Ofis asistanı iş ilanları İstanbul başta olmak üzere pek çok iş ilanına bakarak senin için uygun olan iş ilanına başvuru gerçekleştirebilirsin. 

Ofis Asistanı Nitelikleri

Ofis asistanlığı da diğer meslekler gibi birtakım özelliklerin istendiği meslekler arasında yer almaktadır. Firmalar iş ilanlarını yayınlarken sahip olman gereken özellikleri ilan detaylarında verir. Eğer sen de ofis asistanı olarak çalışmak istiyorsan firmaların  güncel ofis asistanı iş ilanları içerisinde belirttiği kriterlere uyum sağlamalısın. Genel bir değerlendirme yaptığında ve ofis asistanı iş ilanları İzmir gibi iş ilanlarını incelediğinde aşağıdaki kriterlerin arandığını görebilirsin; 

 • Ofis asistanı olmak için planlı ve programlı olmalısın. 
 • Sorumluluk bilincin yüksek olmalı.
 • Ofisi idare edebilecek kapasiteye sahip olmalısın.
 • Pek çok işi aynı anda yürütme yeteneğine sahip olmalısın.
 • Ofis içerisindeki olan biteni kontrol edebilmelisin.
 • İletişim becerilerin yüksek olmalı.

Bu özelliklere sahip olman durumunda herhangi bir sorun yaşamadan ofis asistanı olarak çalışabilirsin.

Ofis Asistanı Görev ve Sorumlulukları

Ofis asistanlarının görev ve sorumlulukları çalışılan yere göre değişim gösterebilir. Ancak genel bir değerlendirme gerçekleştirdiğinde ve ofis asistanı arayan firmaların yayınladığı ilanlara baktığında ofis asistanlarının görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Aşağıda ofis asistanlarından beklenen görev ve sorumluluklar genel olarak belirtilir. Sen de bu sorumlulukları yerine getirebileceğini düşünüyorsan yayınlanmış olan ofis asistanı iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin. 

 • Ofisin gerçekleştireceği organizasyonları düzenlemek.
 • Telefonları cevaplamak ve maillere yanıt vermek.
 • Sosyal aktiviteleri gerçekleştirmek.
 • Ofis malzemelerinin tedarik edilmesini sağlamak.
 • Farklı departmanlar arasındaki iletişimi kurmak.
 • Promosyon organizasyonlarını düzenlemek.
 • Yöneticilerin taleplerini yerine getirmek.
 • Ajanda tutmak.

 Ofis asistanlarının görev ve sorumlulukları arasında en başta yer alır.

Ofis asistanı nasıl olunur?

Ofis asistanı olmak isteyenlerin merak ettiği konulardan bir diğeri de ofis asistanının nasıl olunacağı. Öncelikle firmalar ofis asistanı olabilmen için üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümü olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü’nden mezun olmanı isteyebilir. Bu bölümden mezun olman ve diplomanın olması durumunda ofis asistanı olarak çalışabilirsin. Bunun yanı sıra deneyim sahibi olman, daha önce asistanlık yapmış olman, planlı ve programlı olman gibi ekstra özelliklere de sahip olman talep edilebilir. Bu özelliklere sahipsen ve alanında deneyim kazandıysan ofis asistanı olabilirsin.

Ofis asistanları nerede çalışır?

Ofis asistanı olarak çalışabileceğin pek çok alan mevcut. Güncel olarak paylaşılan iş ilanlarına baktığında pek çok iş yerinin ofis asistanı arayışı içerisinde olduğunu görebilirsin. Plazalarda, hukuk bürolarında, şirketlerde ve daha pek çok yerlerde ofis asistanı olarak çalışabilirsin. Ofis asistanlarına tüm sektörlerde ihtiyaç duyulduğu için sağlık, ticaret, eğitim sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde iş bulma imkanın bulunur. 

Ofis asistanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Ofis asistanı iş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net’ten yararlanabilirsin. Her gün onlarca güncel ilanın paylaşıldığı Kariyer.net’e giriş yapman durumunda senin için uygun olan iş ilanlarını görüntüleyebilirsin. Görüntüleme işlemini gerçekleştirdikten sonra ilan detaylarına bakabilir ve sana uygun olan iş ilanını bulabilirsin. Tüm bu işlemleri güncel ilan paylaşımlarının gerçekleştirildiği Kariyer.net üzerinden yapman mümkün.

Ofis asistanı iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Ofis asistanı iş ilanlarına başvurmak için ilk olarak Kariyer.net’te profil oluşturmalısın. Kişisel bilgilerini kullanarak oluşturduğun profile giriş yaparak ofis asistanı iş ilanlarını görüntüleyebilirsin. Ofis asistanı iş ilanlarını görüntüledikten sonra senin için uygun olan iş ilanına ‘başvur’ butonuna tıklayarak başvurunu gerçekleştirebilirsin.  Bu sayede kısa süre içerisinde pek çok başvuruda bulunabilir, sana en uygun firmada ofis asistanı olarak çalışmaya başlayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ofis asistanı pozisyonu için part-time işler nelerdir?

Ofis asistanı, görev aldığı işletmelerde gelen telefonlara cevap vermek, misafirlerin karşılanması, evrakların çeşitli departmanlara ulaştırılması gibi işlerde görev alır. Bu alanda görev almak isteyen adaylardan işletmeler çeşitli yeteneklere sahip olmalarını ister. Ofis asistanı olarak tam zamanlı, yarı zamanlı ve serbest zamanlı olarak  görev alınabilir. Part time olarak işletmelerde belli sürelerde görev alarak, ek kazanç ve deneyim kazanabilirsin.

Ofis asistanı pozisyonunda hnagi sektörlerde çalışılabilir?

Ofis alanında çeşitli sorumluluklara sahip olan ofis asistanları pek çok sektörde iş olanaklarına sahiptir. Görev aldıkları kurumda gelen müşterilerin ağırlanması, işletmeye ait olan kargo ve evrakların takibi gibi çeşitli işlerle ilgilenen ofis asistanları için Kariyer.nette çeşitli iş ilanları yer alır. Bu alanda görev almak isteyen çeşitli bölümlerden mezun olmaları istenir. Gıda, elektrik, sanayi, tekstil, medya, sağlık, turizm gibi hizmet alanlarına sahip olan olan birçok sektörde ofis elemanı görev alabilir.  

Ofis asistanın bilmesi gereken bilgisayar programları nelerdir?

Ofis asistanları, görev aldıkları işletmelerin çalışma prensiplerine göre çeşitli işlerde görev alır. İşletmeler bünyelerinde görev alacak adayların MS Office Programlarını aktif bir şekilde kullanabilmelerini ister. Office programları hakkında yeterli bilgiye sahipsen ve iş arıyorsan ofis asistanı pozisyonunda yer alan iş ilanlarına Kariyer.net adresinden ulaşabilirsin. Pek çok farklı ilde yer alan işletmeler bünyelerinde görev alacak ofis asistanlarına ihtiyaç duyar.

Lise mezunları ofis asistanı pozisyonunda çalışabilir mi?

Ofis asistanı pozisyonunda görev almak isteyen adayların çeşitli eğitim seviyelerine sahip olmaları gerekir. İşveren kurumlar bünyelerinde ofis asistanı olarak görev alacak adayların lise veya üniversite mezunu olmalarını isteyebilir. Lise mezunuysan ve ofis asistanı olarak görev almak istiyorsan işveren kurumların oluşturduğu iş ilanlarına Kariyer.net adresinden ulaşabilirsin. İşveren kurumların adaylardan istediği niteliklere sahip olduğun iş ilanlarına başvuru yaparak iş olanağına sahip olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur