43

Yiyecek İçecek Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yiyecek İçecek Müdürü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Yiyecek İçecek Müdürü İş İlanları

Büyük ölçekli restoranlarda veya otellerin restoranlarında müşterilerin tercih ve isteklerini hedef alarak yiyecek ve içecekle ilgili her türlü karardan sorumlu olan kişilere yiyecek ve içecek müdürü denir. Bu görevi yapanlar, misafirlerini dikkate alarak çalışır. İş imkânlarının oldukça geniş olduğu bu meslek grubunda, yöneticilik vasıfları ve mesleki tecrübeler ön plana çıkar. Çalışmış olduğun kuruma göre yapılan işlerde de farklılıklar ortaya çıkabilir. Üniversitelerin turizm ve otelcilik ön lisans bölümlerinden mezun olduysan veya üniversitelerin işletme, gıda mühendisliği gibi lisans bölümlerinden mezun olduysan birçok şehirde çalışma olanağı bulabilirsin. Yiyecek içecek müdürü arayan firmaları araştırarak iş ilanlarında belirtilen kriterleri incelebilir, senin için uygun olan ilanlara başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin. İlanlarda belirtilen genel niteliklere, ilanların aday kriterleri ve pozisyon bilgileri kısımlarından ulaşarak gerekli araştırmaları yapabilirsin. Farklı şehirlerde hizmet veren otellerin restoranları veya büyük ölçekli restoranlar için açılan ilanları kariyer.net’te inceleyerek başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Yiyecek İçecek Müdürünün İş Olanakları

Pek çok şehirde hizmet veren otellerde veya büyük ölçekli restoranlarda yiyecek içecek müdürü olarak çalışmak istiyorsan bazı kriterlere sahip olman beklenir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve bu şirketlerin senden istemiş olduğu gereklilikleri sağlıyorsan bu işletmelerde çalışma imkânı bulabilirsin. Yiyecek içecek müdürü iş ilanlarına bakarak senin için uygun olanlarını seçmen kolay olur. Gıda fabrikalarında veya içecek sektöründe, yiyecek içecek müdürü olarak çalışmak için belirli eğitimleri tamamlamış olman beklenir. Meslek liselerinin turizm alanından eğitim aldıysan veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan aranılan nitelikler doğrultusunda yiyecek içecek müdür arayanların yayınladığı ilanlara başvurarak kariyerine yön verebilirsin. 

Yiyecek İçecek Müdürünün Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Bir otele ait restoran veya işletmelerde yiyecek içecek müdürü olarak çalışmayı düşünüyorsan sahip olman gereken birtakım özellikler bulunur: 

  • İşletmelerde veya restoranlarda yiyecek içecek müdürü olarak çalışıyorsan, gıda sektörüne ilgili ve ekip yönetimi konusunda tecrübeli olman beklenir.
  • Liderlik vasıflarının ön plana çıktığı bu meslek grubunda iş bulmak için güncel yiyecek içecek müdürü iş ilanlarına göz atabilirsin. 
  • Disiplinli ve sorumluluk sahibi olması beklenen yiyecek içecek müdürünün genel çalışma prensipleri doğrultusunda görevlerini yerine getirmesi beklenir. Müşteri memnuniyetini göz önüne alarak ekibini yönetmesi ve planlamalarını yürütmesi gerekir.
  • Ayrıca çalıştığın kuruma bağlı olarak senden istenilen yabancı dil sertifikalarına da sahip olman beklenir.

Başvurmayı düşündüğün ilanların detay kısımlarında belirtilen niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan pek çok şehir için açılmış olan yiyecek içecek müdürü iş ilanını araştırarak başvurunu tamamlayabilirsin.

Yiyecek İçecek Müdürünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Restoranların veya işletmelerin yiyecek içecek müdürlüğü pozisyonunda çalışanların çalışma ortamı ve koşulları genel olarak faaliyet gösterdiği kuruma göre farklılık taşır. Çalışma saatlerin de yine kuruma göre değişkenlik gösterir. Yiyecek içecek müdürü iş ilanları yeni yayınlananları araştırarak güncel seçeneklerin senin için uygunluğunu test edebilirsin. Aynı zamanda pek çok farklı şehirde çalışma imkânı olan bu meslekte farklı ortamlara ve koşullara sahip firmalarda görev alma şansı elde etmen mümkündür. Genellikle büyük otellerin restoranlarında veya büyük ölçekli restoranlarda görev alan yiyecek içecek müdürü, mutfak ekibini ve bağlı olduğu ekibi yönlendirir. Yiyecek içecek müdürü maaşları; sektöre, senin tecrübelerine ve eğitim düzeyine göre farklılık gösterir. kariyer.net’te yer alan ilanlarda gerekli kısımları inceleyerek, bu işletmelerin senden beklemiş olduğu nitelikleri öğrenebilir, firmaların çalışma koşulları hakkında bilgiler edinebilirsin. 

Yiyecek içecek müdürü iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Birçok şehirde çalışma imkânı sunan yiyecek içecek müdürlüğü için olan ilanlara başvuru yaparken, pozisyon bilgileri ve aday kriterleri kısımlarını dikkatli incelemen önemli bir detaydır. Bu kurumların senden beklemiş olduğu yabancı dil yeterliliği, eğitim sertifikaları ve sahip olman gereken mesleki bilgi birikimlerin mevcutsa, bunları başvuru yapacağın şirkete özgeçmişinle sunarak çalışma imkânı bulabilirsin. Yiyecek içecek müdürü arayan firmaların senden beklentilerini karşılıyorsan ve başvurduğun şehir için ulaşım imkânının mümkün olduğunu düşünüyorsan bu meslekte yer edinebilirsin.

Yiyecek içecek müdürü olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Çalışmak istediğin şirketlerin yayınlamış olduğu ilanları araştırarak senin için uygun olan şehirler için açılmış olanlarına başvuru yapabilirsin. Ankara yiyecek içecek müdürü iş ilanlarını araştırabilir ya da farklı şehirlerdeki iş olanaklarına göz gezdirebilirsin. kariyer.net’in gelişmiş filtreleme fonksiyonunu kullanıp, il bazında aramalar yaparak en doğru ilana ulaşman mümkündür. 

Yiyecek içecek müdürünün görev ve sorumlulukları nelerdir?

Çalıştığı kuruma ve çalışma prensiplerine bağlı olarak işletmenin hedefleri doğrultusunda kontrolleri sağlayan yiyecek içecek müdürünün bir takım görev ve sorumlulukları bulunur. Kendisiyle bağlantılı çalışan departmanların bütçelerini denetlemesi beklenir. Müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlayarak bu konuda gerekli çalışmalarını yürütür. Sen de üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan Antalya yiyecek içecek müdürü iş ilanları araştırabilir ve senin beklentilerine uygunluğu doğrultusunda başvurunu tamamlayabilirsin. İş planlarını oluşturarak üst yönetime raporlayan yiyecek içecek müdürünün verimliliği ve müşteri memnuniyetini maksimize etmesi beklenir.

Yiyecek içecek müdürü olmak için hangi eğitimleri almam gerekir?

Yiyecek ve içecek müdürü iş ilanlarını araştırırken, pozisyon bilgileri ve aday kriterleri gibi kısımlarını inceleyerek firmaların senden beklentilerini öğrenebilirsin. Yiyecek içecek müdürünün, üniversitenin turizm ve otelcilik önlisans bölümlerinden ya da üniversitelerin işletme, gıda mühendisliği gibi bölümlerinden mezun olması beklenir. Bu kurumlar senden yabancı dil sahibi olmanı da talep edebilir. Başvurduğun ilanın belirtmiş olduğu eğitim niteliklerini araştırarak senin için uygun olması durumunda yiyecek içecek müdürü iş ilanları İzmir gibi yerlere başvurunu tamamlayarak hemen çalışmaya başlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yiyecek içecek müdürü görevleri nelerdir?

Yiyecek içecek müdürü olarak çeşitli görevlere sahip olabilirsin. İş yerin için etkili ve verimli olacak kararların verilmesini sağlamalısın. Hem çalışan hem de müşteri memnuniyeti sağlamak konusunda çalışmalar yürütmelisin. Bir finansal hedef belirleyip bu hedef doğrultusunda planlar oluşturmalısın. Şefle birlikte çalışarak menü planlamasına yardımcı olmalısın. İş akışı planlamaları yapmak ve çalışanların öneri ve şikayetlerini dinlemek adına toplantılar düzenlemelisin. Envanter ve muhasebe kayıtlarını tutmak da senin görevlerin arasında yer alır.

Yiyecek içecek müdürü iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Yiyecek ve içecek müdürüne restoran, lokanta, kafelerde ihtiyaç duyulur. Kariyer.net ile bu iş ilanlarına ulaşabilir, filtreleme özelliği sayesinde sana en uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin. İş ilanlarında çeşitli kriterler belirtebilir. Belirtilen bu kriterler işverenler arasında farklılık gösterir. Konum, çalışma ortamı, çalışma saatleri gibi şartları göz önünde bulundurarak iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Yiyecek ve içecek müdürü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Yiyecek ve içecek müdürü olarak çalışmak için bazı kriterlere sahip olman gerekir. Öncelikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarıyla mezun olmalısın. Gıda Mühendisliği ve İşletme bu bölümler arasında yer alır. Aynı zamanda ön lisans programları arasında yer alan Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olarak da bu pozisyonda çalışabilirsin. Ek olarak bu alanda edindiğin farklı tecrübeler ve sertifikalar da işe alım sürecinde avantaj sağlayacaktır.

Yiyecek ve içecek müdürü çalışma ortamları nasıldır?

Yiyecek ve içecek müdürü çalışma ortamları arasında restoran, lokanta, kafe ve otel gibi alanlar bulunmaktadır. Çalışma ortamları farklılaşsa da iş tanımları benzerlik göstermektedir. Çalışma ortamının yoğunluğu bölgenin nüfusu ile yakından ilişkilidir. Yiyecek ve içeceklerin çeşitliliği, işletmenin yoğunluğunu belirleyen unsurlar arasında yer alabilir. Yiyecek ve içecek müdürleri çalışma sürelerini sahada geçirebilirken belirli zamanlarda ofis ortamında da çalışabilirler.

notifications İş Alarmı kur