keyboard_arrow_down
427

Aşçı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aşçı cancel
Firma Bilgisi Gizli
Aşçı
Firma Bilgisi Gizli
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
APlus Hastane ve Otelcilik Hizmetleri A.Ş.
Aşçı
APlus Hastane ve Otelcilik Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
EAST ROASTING CO GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Aşçı
EAST ROASTING CO GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Aşçı
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Gaziantep İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Doors Fine Food GmbH
Aşçı
Doors Fine Food GmbH
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Aşçı İş İlanları

Aşçılık dünyanın her yerinde kabul gören ve devamlı çalışma olanağı bulabilen bir meslek. Aşçı arayanlar işletmeler şunlar:

  • Restoran
  • Kafe
  • Bar
  • Ofis
  • Catering
  • Otel

Dolayısıyla kendine çok değişik çalışma alanlarında yer bulabilirsin. Aşçılığın bir diğer avantajı meslekte özelleşme imkanı bulabilmesi denebilir. Aşçılar tencere yemeği, fırın ürünleri, kebap, fine dining, otel büfeleri ve kafe yemekleri gibi konularda uzmanlaşarak bu alanlarda çalışabilirsin. Böylece mesleklerini değişik sektörlerde yapma şansını yakalayabilirsin. Kariyer.net’le Güncel aşçı iş ilanları takip edilerek iş kolunda sunulan seçenekler görülebilir. Yeni ilanlardan anında haberdar olmak içinse alarm sisteminden faydalanabilirsin.  

Aşçıların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Aşçıların çalışma ortamı ve koşulları diğer pozisyondaki çalışanların iş ortamlarından farklı olabilir. Yemek servisi yapan lokanta ve kafeler gecenin ilerleyen saatlerine kadar mesaiyi sürdürür. Bu nedenle aşçıların çalışma günleri diğer meslek gruplarına göre daha geç başlar ve daha geç biter. Eğer bu tarz çalışmanın sana uygun olmadığını düşünüyorsan aşçı arayan iş yerleri aradığın çözüm olabilir. Bazı işyerleri ofis çalışanları için öğlen yemeği ve bazen kahvaltı çıkaracak aşçılar ararlar. Bu da daha düzenli çalışma saatlerini beraberinde getirir. Ofislerde aşçı olarak çalışmak, akşamları tek seferlik işler yapmak istersen daha uygun olur. Yemek üzerine faaliyet gösteren işletmeler ise aşçılardan malzeme alımı, malzeme hazırlığı ve aktif yemek pişirme gibi ek sorumluluklar yüklenmelerini isteyebilir. Aşçı eleman ilanları senden hangi işleri istediklerini açık şekilde belirtirler. Bu nedenle başvuru yapmadan önce ilanları dikkatlice incelemen önemli olabilir. Lüks ve fine dining gibi konseptlere sahip olan restoranlar aşçılardan menü üretmesini ya da konsept dahilinde oluşturulan menüyü öğrenmelerini isteyebilir. Aşçı maaşları işletmenin konumuna, müşteri profiline ve sunduğu yemeklere göre değişkenlik gösterir. Ancak özelleştiğin alanda deneyimin arttıkça daha yüksek maaş bekleyebilirsin. Son olarak, aşçı arayan firmalar yapılan işin bir gerekliliği olarak yüksek tempoda hijyenik standartlarının sürdürülmesini bekler. Bu nedenle stres altında çalışmaya ve dikkatini kaybetmemeye hazırlıklı olabilirsin. 

Aşçılar Ne İş Yapar?

Gastronomi skalasında özelleştikleri alana göre çeşitli işler yapabilirler. Aşçı iş ilanları İstanbul gibi büyük şehirlerde takım çalışması gerektiren pozisyonlar içerir. Birden çok aşçının çalıştığı mutfaklarda, malzeme hazırlama, sos hazırlama, garnitür ve et üzerine özelleşen diğer aşçılarla birlikte uyum içinde çalışman gerekir. Daha küçük işletmeler ve ofisler ise aşçıdan yemeklerin, sosların ve garnitürlerin tamamını hazırlamasını isteyebilir. Açık büfe stili çalışan oteller ise alçılardan bilfiil servis yapmalarını ya da kahvaltı servislerinde bizzat bulunarak omlet ve krep gibi kahvaltılıkları açık alanlarda hazırlamalarını isteyebilir. Aşçı iş ilanları tanımlarında bu tip bilgilere yer verir, ancak verilmediği durumlarda firmalarla iletişime geçerek tam görev tanımını öğrenmende fayda bulunur. Aşçı iş ilanları yeni mezun adaylar için aşçı yardımcısı gibi pozisyonlar açabilir. Bu durumda ne iş yapılacağın usta aşçının hangi konularda gelişmen gerektiğini düşündüğüne göre değişir.

Aşçı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Aşçılık hem alaylı hem de okullu olunabilen bir meslek dalı. Eğer hedefin gastronomi odaklı orta-üst sınıf işletmelerde çalışmaksa yüksek öğretim kurumlarının Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümlerini tercih edebilirsin. Aşçı iş ilanları bay ve bayan eleman alımlarında yüksek eğitimi büyük bir artı olarak görür. Bu kurumlardan mezunsan, aşçılığı ve besinleri bir bilim olarak öğrenir ve restoranların dışında da çalışma imkanları yakalayabilirsin. Eğer böyle bir hedefin yoksa kebap, pide/lahmacun, pizza, kumpir gibi yemekler üzerine özelleşebilir ve usta belgesi edinebilirsin. Aşçı iş ilanları Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde bu tip ustaları her zaman talep eder. Genel aşçılık belgesine sahip olmak içinse hem kamuda hem de özel sektörde pek çok kurs bulunur. Bu kurslara katılıp sınavları verdikten sonra aşçılık belgeni alıp çalışmaya başlayabilirsin. 

Aşçılık part-time çalışma olanakları nelerdir?

İşletmeler sezon yoğunluğu veya var olan kadroya vardiyalı yardımcı olması için part-time aşçılara ihtiyaç duyabilir. Bu pozisyonları Kariyer.net’in arama filtrelerinde yarı zamanlı seçeneğini işaretleyerek görebilirsin. Part-time olanaklarının bulunduğu başka bir alan da ofis aşçılığı olarak karşına çıkar. Ofis aşçı iş ilanları işyerlerinde tek öğün yemek çıkarmak üzere part-time çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyabilir. 

Aşçı olarak sezonluk iş bulmak mümkün mü?

Aşçı olarak sezonluk iş bulmak her zaman mümkün. Fuar, kongre ve seminer gibi yerlerde yemek servisi (catering) yaparak sezonluk ve proje bazlı çalışabilirsin. Daha uzun sezonluk işler ise daha çok turizm sektöründe bulunur. Oteller yüksek sezonda bay ve bayan aşçı ilanları açarak, yoğun dönemlerinde ek personel alımı yapar. 

Aşçı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Aşçı iş ilanlarına Kariyer.net’i kullanarak saniyeler içinde ulaşabilirsin. Pozisyon ve sektör ayarlarını ilgilendiğin iş kollarına göre ayarlayarak iş arama sürecini kolaylaştırabilirsin. Böylece sana uygun ilanları listeleyebilir ve seçeneklerini değerlendirmeye hemen başlayabilirsin. Eğitim durumu tercihlerini belirterek sadece uzmanlık alanına uygun ilanları görebilir ve başvurunu anında yapabilirsin. 

Aşçı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Beğendiğin ilanları listeleyip takibe aldıktan sonra başvuru yapmaya hazır olduğundan emin olmalısın. Profilinde seni işveren için öne çıkaracak detaylara yer verdiğinden, eğitim ve yeteneklerini açıkça listelediğinden ve profesyonel bir dil kullandığından emin olman gerekir. Sonrasında bu Kariyer.net profilin üzerinden başvurularını dakikalar içinde tamamlayabilir ve bir an önce çalışmaya başlayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aşçı iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Aşçı iş ilanları en çok Avrupa yakası ağırlıklı olmak üzere İstanbul ilinde listelenmektedir. İstanbul'u Muğla ve Antalya illeri takip etmektedir. Bu bilgiye en güncel ve en ayrıntılı şekliyle "detaylı arama" sayfamızda "pozisyon" kriterinden "aşçı" başlığını seçip "Ülke-Şehir-İlçe" kriterinde seçim yapmak için geçtiğinde göreceğin listede illerin yanında parantez içerisinde verilmiş olan ilan sayılarından ulaşabilirsin.

Aşçı iş ilanları en çok hangi sektördedir?

Aşçı ilanları en çok turizm sektöründe yer almaktadır. Turizm sektörünü gıda ile konaklama ve otelcilik sektörleri izlemektedir. Bu bilgiye en güncel ve en ayrıntılı şekliyle "detaylı arama" sayfamızda "pozisyon" kriterinden "aşçı" başlığını seçip firma sektörü kriterinde seçim yapmak için geçtiğinde göreceğin listede sektörlerin yanında parantez içerisinde verilmiş olan ilan sayılarından ulaşabilirsin.

Aşçı iş ilanlarına başvururken eğitim seviyesi önemli midir?

Aşçı iş ilanlarına başvururken ilan sahibinin aradığı eğitim seviyesini sağlıyor olmak önemlidir. Örneğin meslek lisesi mezunu olarak başvurabileceğiniz iş ilanlarının sayısı ilköğretim mezunu olarak başvurabileceğiniz iş ilanlarının sayısından birkaç kat fazla olabilir. Eğitim seviyenize uygun kaç iş ilanı bulunduğunu "detaylı arama" sayfamızda "pozisyon" kriterinden "aşçı" başlığını seçtikten sonra eğitim seviyesi kriterinde eğitim seviyenizi işaretleyip sayfanın üstünde yer alan ilan sayısından görebilirsiniz.

En popüler aşçı iş ilanları nelerdir?

En popüler aşçı iş ilanları İstanbul, Muğla ve Antalya illerinde listelenmektedir. Aşçı pozisyonu için en popüler sektör turizm sektörü, en popüler departman ise yiyecek ve içecek departmanıdır.

notifications İş Alarmı kur