436

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanları

Bölge insan kaynakları uzmanı çalıştığı firmaya iş tanımına uygun çalışan bularak firmanın verimlilik hedeflerine katkı sağlamayı amaçlar. İşe alım ve işten çıkarma gibi işlemlerin yanı sıra SGK, personel özlük işleri, bordrolama, iş kanunu, performans değerlendirmesi gibi konularda da çalışanlara ve bölümlere destek olur. Bunun yanı sıra motivasyon eğitimleri düzenleyerek çalışanın motivasyon artırmaya yönelik çalışmalar yürütür. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden başvuru yaparak pozisyona seçilen kişiler ise kendi bölgelerindeki insan kaynağından sorumludur. Eğitim olarak çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri işletme, iktisat, insan kaynakları yönetimi gibi bölümleri bitirenler insan kaynaklarında kariyer yapabilirler. Bu bölümlerden birini bitirdiysen ve kariyer hayatına insan kaynakları uzmanı olarak devam etmek istiyorsan bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları sayfasını inceleyerek istediğin iş ilanlarından birine başvurabilirsin. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların verdiği bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları sayfasından adaydan beklenti ve aranan nitelikler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. 

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanının Görev ve Sorumlulukları

Bölge insan kaynakları uzmanı pozisyonu daha çok birden fazla il ya da bölgede faaliyet gösteren firmalar tarafından ihtiyaç duyulan bir pozisyondur. Bölge insan kaynakları uzmanı bulunduğu bölgedeki insan kaynaklarını inceleyerek firma kültürüne uyum sağlayabilecek kalifiye çalışanlar işe almayı hedefler. Pozisyon ve firmanın organizasyon yapısına göre işe aldığı çalışanların firmaya hızlı adapte olabilmesi için oryantasyon programları düzenler. Bunun dışında bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinde iş başvurusu yaptığında görev sorumluluklarından bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Bölgesinde ihtiyaç duyulan pozisyonlar için iş ilanı oluşturmak,
 • İş ilanına gelen başvuruları inceleyerek, uygun özgeçmişleri seçmek,
 • Seçilen özgeçmişe sahip adaylarla görüşerek kısa liste oluşturmak,
 • Oluşturulan kısa listedeki adaylarla bölüm sorumlularıyla birlikte görüşme planlamak,
 • Aday seçimi konusunda bölümlere destek olarak doğru adayın seçilmesi konusunda yönlendirme yapmak,
 • Firma yönetmelik ve prosedürlerine uygun olarak yeni çalışanın ücretini belirlemek,
 • Bordro hazırlamak,
 • Çalışanın performans değerlendirme konusunda bölüm yöneticilerine destek olmak,
 • Eğitimler düzenlemek,
 • Çalışanın mesailerini ve izin günlerini ayarlamak,
 • Bölge insan kaynakları müdürüne bölgedeki insan kaynağıyla ilgili rapor ve analizler sunmak,

Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden başvuru yaptığında doğru adayı doğru pozisyonla buluşturman oldukça önemlidir. Aday pozisyonda ne kadar uzun kalır ve ne kadar yüksek performans gösterirse uzman olarak performansına olumlu yansır. Dolayısıyla bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden yaptığın başvuru sonucunda işe yerleştiğinde işe alım ve işten çıkarma gibi süreçlerini de doğru yönetmen oldukça önemlidir. Bölge insan kaynakları uzmanı arayan firmalar, sorumlu olduğun bölgedeki insan kaynağını da doğru yönlendirmeni beklerler. 

Bölge İnsan Kaynağı Uzmanının Çalışabileceği Alanlar

Bölge insan kaynağı uzmanı birden fazla yerde ofisi ya da fabrikası olan her firmada kolaylıkla iş bulabilir. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaptığında bazı ilanlarda çalışacağın bölgeyi de görebilirsin. Günümüzde insan kaynağı yönetimi oldukça önemli olduğundan bölge insan kaynakları uzmanı arayanlar, özellikle öz disiplini yüksek, sorumluluk sahibi adaylara öncelik verirler. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaptığında çalışabileceğin firmalar aşağıdaki gibidir. 

 • Üniversiteler,
 • Kamu kurumları,
 • Özel sektör,
 • Danışmanlık firmaları.

Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden başvurularını yaparak bölge insan kaynağı uzmanı olanlar çalışanın olduğu her sektörde kendilerine uygun bir pozisyon bulabilirler. Bordro ve özlük işlerden sorumlu olabildikleri gibi çalışan eğitiminden ya da işe alım sürecinden sorumlu olabilirler. Bölge insan kaynağı uzmanının sorumluluk alanı kurumun ya da şirketin organizasyon yapısına göre değişir. 

Bölge İnsan Kaynağı Uzmanının Alması Gereken Eğitim ve Sertifikalar

Bölge insan kaynakları uzmanı 2 yıllık insan kaynakları yönetimi mezunu olabildiği gibi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, işetme, iktisat mezunu olanlar da kariyerlerini bölge insan kaynağı uzmanı olarak devam ettirmek isteyebilirler. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yapabilmek için ilgili üniversiteleri bitirme şartı aranır. Bunun dışında alman gereken eğitim ve sertifikalar aşağıdaki gibidir.

 • Etkili iletişim teknikleri,
 • Bordro uygulamaları,
 • İnsan kaynakları yönetimi,
 • İş analizi ve görev tanımı,
 • İşe alım ve mülakat teknikleri,
 • Performans değerlendirme,
 • Temel iş kanunu ve iş hukuku,
 • Sosyal güvenlik eğitimi,
 • Yetenek ve kariyer yönetimi,
 • Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri,

Bu eğitimleri aldığında çalıştığın firma ya da kurumdaki kişilerin gelişimine katkı sağlamanın yanında çalışanın moralini yüksek tutarak yüksek performans göstermelerine de destek olursun. Bu da firmanın finansal hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları sayfasında da görebileceğin gibi insan kaynakları bölümü firmalar için oldukça önemli ve kritik bir bölümdür. 

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı Olabilmek için Aranan Nitelikler

İnsan kaynakları bölümünde çalışanlardan firmaların beklentisi insan kaynağı yönetimi konusunda yetkin olmalarıdır. Bazı bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları sayfasında da görebileceğin gibi iletişim becerisi de aranan özelliklerden biridir. Bunların dışında bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden pozisyona başvurmak istediğinde aşağıdaki niteliklere de sahip olman beklenir. 

 • Güçlü iletişim becerisi,
 • Her seviyede çalışanla diyalog kurabilme kabiliyeti,
 • İnsan kaynakları sürecine hakim olması,
 • Ekip çalışmasına yatkın,
 • Sunum, analiz ve rapor hazırlama becerisi,
 • İşe alım ve mülakat teknikleri konusuna yetkin,
 • Zaman yönetimi yapabilen,
 • Microsoft Office ve firmanın kullandığı bilgisayar programlarına hakim,
 • SGK mevzuatı, İş kanunu ve iş hukuku konusunda bilgi sahibi,

Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları yukarıdaki niteliklerin birçoğundan bahseder. Bunlara ilave olarak bölge insan kaynakları uzmanının aktif araç kullanması da merkezle olan bağlantısı için önemlidir. Bunun yanı sıra yabancı dil bilmesi de yurtdışı bağlantısı olan firmalarda avantajdır. Eski ve güncel bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden de aranan nitelikler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. 

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı Maaşları

Bölge insan kaynakları uzmanı maaşları çalıştığın sektör ve deneyimine göre değişir. Her ne kadar bir maaş skalası var gibi görünse de kurum ya da şirketin maaş politikası belirleyicidir. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları üzerinden başvurmak istediğin sektörü araştırarak aşağı yukarı maaş skalası hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Tüm ilanlara bakabileceğin gibi bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları yeni sayfası üzerinden de yeni yayınlanan ilanları inceleyebilirsin. 

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı İs İlanları Başvurusu

Bölge insan kaynakları uzmanı olarak bir kariyer hedefin varsa Kariyer.net’de yer alan ilanları incelemeye başlayabilirsin. Henüz Kariyer.net kaydın yoksa “kaydol” sekmesi üzerinden kaydını yaparak Türkiye’nin her ilindeki ilana ulaşma şansı yakalayabilirsin. Sisteme kayıtlıysan giriş yapman yeterlidir. Sonrasında ise yoksa özgeçmişini oluşturman, varsa güncellemen bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları sayfası üzerinden başvurmak için atman gereken ikinci adımdır. İlanları incelerken tüm ilanları görüntüleyebileceğin gibi şehir, sektör, çalışma şekli gibi farklı filtreler kullanarak arama alanını daraltarak bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları sayfasından istediğin ilana başvurabilirsin. Bölge insan kaynakları uzmanı iş ilanları bugün sayfası üzerinden sadece gün içinde yayınlanan ilanları görüntülersin. Başvuru sırasında bazı firmaların soruları olabilir soruları cevapladıktan ve güçlü bir ön yazı ekledikten sonra başvurun hazırdır. Ön yazı eklemen bir avantaj olmakla birlikte ön yazı eklemeden de başvurunu yapabilirsin. Başvuru durumunu ise başvurular sekmesinden ya da sistem mesajları ve bildirimleri üzerinden takip edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bölge İnsan Kaynakları Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur