Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
179

Aşçıbaşı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aşçıbaşı cancel
ISS Tesis ve Yönetim Hizmetleri A.Ş.

Aşçıbaşı

ISS Tesis ve Yönetim Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Lazzoni Mobilya San. Turizm ve İnş. A.Ş.

Chef D Partie

Lazzoni Mobilya San. Turizm ve İnş. A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Divan

Chef De Partie - Erenköy Pub

Divan
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Aşçıbaşı İş İlanları

Aşçıbaşı, görev tanımı itibariyle, mutfak ekibinin organizasyonunu gerçekleştiren, uzmanlıklarına göre aşçıları görevlendiren, mutfaktaki zaman yönetimi sağlayan, satın alınan ürünlerin kalitelerini kontrol eden,  ziyafet müdürü ile birlikte menüyü planlayan, mutfak araç gereçlerinin kontrollerini yapan, gerekli durumlarda yenileyen veya onaran, mutfak ekibinin izin zamanlarını organize eden, mutfak personelinin sağlık kontrol zamanlarını takip eden ve gerçekleşmesini sağlayan, mutfağın verimli şekilde işlemesinden sorumlu olan kişidir. Yani kısacası, ‘’aşçıbaşı, mutfaktaki her şeyden sorumludur’’ diyebiliriz. Aşçıbaşının bir diğer tanımı ise mutfak şefidir. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler, mutfak şefi iş ilanlarını inceleyerek başvuru yaparlar.

Executive chef iş ilanları veren kurumlar hangileridir?

Aşçıbaşı arayan firmalar, genellikle çok sayıda kişinin çalıştığı firmalardır. Bu tip firmalarda, yemekler dışarıdan söylenmek yerine, aşçıbaşı ve mutfak ekibi tarafından pişirilir. Aşçıbaşı arayan oteller, çalışacağı mutfak ekibinin büyüklüğünü, otelin misafir kapasitesine göre belirlerler. Bazı otellerin mutfaklarında 20-25 kişilik mutfak ekipleri varken, bazılarında 2-3 kişi olabilir. Bazı oteller ise, mutfak ekibindeki çalışan sayısını sezonda artırıp, diğer sezonlarda düşürebilirler. Aşçıbaşı elemanı arayan firmalar, genellikle çeşitli kariyer siteleri aracılığıyla iş ilanı yayınlarlar. Kariyer.net aşçıbaşı iş ilanları başlığı altında, çalışmak istediğiniz şehir, net maaş aralığı, firma özellikleri, pozisyon gibi pek çok kriterde filtreleme yöntemleri kullanarak arama yapabilir, aradığınız iş ilanına kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da çalışmak isteyen kişiler, genellikle oturdukları yakaya göre iş ilanı aramaktadırlar. Bunun nedeni trafikte ve yolda zaman kaybetmeden iş yerlerine ulaşmak istiyor olmalarıdır. Örneğin, Avrupa yakasında oturan bir aday, aşçıbaşı iş ilanları İstanbul Avrupa yakası olarak iş araması yaparken, Anadolu yakasındaki adaylar, Anadolu yakası için arama yaparlar. Farklı yakada çalışma, genellikle ikinci tercih olarak düşünülür.

Siz de ‘’İş arıyorum’’ diyosanız, Kariyer.net iş ilanları sayfasına göz atabilir, çalışmak istediğiniz kriterlerde filtreleme yaparak, aradığınız ilanlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aşçıbaşı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Birçok restoran ve kafe aşçıbaşı arayışında olabilir. Farklı firmaların aşçıbaşı arayışındayken aradığı özellikler değişkenlik gösterebilir. Aşçıbaşı iş ilanlarında aranan kriterler arasında bu alanda başvuru yapan kişilerin deneyim düzeyleri de yer alır. Farklı deneyim düzeyleri bekleyen firmalar, en fazla deneyim süresine sahip olan kişilere öncelik verebilir. Bununla birlikte aşçıbaşı olarak çalışacak kişilerin ekip çalışmasına yatkın olması ve hijyen kurallarına önem göstermesi beklenir. Aynı zamanda tabaklardaki gramaj ve maliyet bilgisine sahip olan kişiler aşçıbaşı olarak tercih edilebilir.

Aşçıbaşı iş ilanları olan şehirler hangileridir?

Birbirinden farklı mutfakların bir arada olduğu çeşitli restoranlar bulunur. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan restoranlarda yaygın olarak aşçı ve aşçıbaşı ihtiyacı doğar. Birçok farklı restoranın aradığı farklı özelliklerdeki aşçıbaşı eleman profilleri bulunabilir. Kendine yakın olan ilde ya da ilçedeki aşçıbaşı ilanlarına göz atarak başvuru yapabilirsin. Kariyer.net farklı firmaların yayınladığı aşçıbaşı ilanlarını sunarak bu yolda sana eşlik eder ve aşçıbaşı olarak kariyerinde ilerlemene yardımcı olur.

Aşçıbaşı olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Aşçıbaşı olmak istiyorsan sahip olman gereken bazı özellikler ve belgeler bulunabilir. Restoranların aradığı aşçıbaşı özelliklerini karşılıyorsan aldığın eğitime göre bir başvuruda bulunabilirsin. Özel kurslardan ve kurumlardan aşçılık eğitimi alarak bu alanda verilen sertifikalara sahip olabilirsin. Aynı zamanda aşçıbaşı olmak için belirli bir deneyime sahip olman gerekebilir. Kariyer.net üzerinden farklı firmaların yayınladığı aşçıbaşı ilanlarına başvuru yapmadan önce ilanları inceleyip firmaların istediği belgelere göz atabilirsin.

Aşçıbaşı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Aşçıbaşı olarak çalışıp kariyerinde bu yönde ilerlemeyi amaçlıyorsan birçok farklı aşçıbaşı iş ilanına göz atabilirsin. Kariyer.net üzerinden çeşitli şehirlerde yer alan restoranların yayınladığı iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Aldığın eğitime ve deneyimlerine göre filtreleme yaparak kendine uygun olan aşçıbaşı ilanlarına ulaşabilirsin. Aynı zamanda bulunduğun şehre göre site üzerinden filtreleme yaparak yakınlarında bulunan restoranlardaki aşçıbaşı iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.