295

Aşçıbaşı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aşçıbaşı cancel
ISS Türkiye
Aşçıbaşı
ISS Türkiye
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)
Private Chef
d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Papillon Hotels - Simtan Tur. Tic. ve San. A.Ş.
Chef De Cuisine - Sıcak Mutfak
Papillon Hotels - Simtan Tur. Tic. ve San. A.Ş.
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Elite World Grand İstanbul Basın Ekspres
Pastacı
Elite World Grand İstanbul Basın Ekspres
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Divan
Divan Restoranları/ Chef D Partie - Anadolu Yakası
Divan
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Aşçıbaşı İş İlanları

Yemekleri tasarlarken aşçıları veya diğer mutfak personellerini koordine eden kişiye aşçıbaşı denir. Son zamanların en çok tercih edilen iş kolları arasında olan aşçıbaşılık, birçok yerde çalışma olanağı sunan bir meslek grubudur. Aşçıbaşı iş ilanlarına bakarak deneyimlerinizin veya aldığınız eğitim programlarının uygunluğunu karşılaştırabilirsin. Aşçıbaşı, bağlı olduğu işletmenin çalışma prensipleri doğrultusunda kullanılacak olan teçhizatlardan etkin bir şekilde yararlanılmasını sağlar. Aynı zamanda iş sağlığı ve işçi güvenliği konularını da dikkate alarak çalışmalarını sürdürür. Aşçıbaşı için birçok görev ve çalışma alanı bulunur. Farklı yörelerin mutfaklarında çalışarak aşçılık konusunda tecrübe kazandığını ve gerekli yetkinlikleri sağladığını düşünüyorsan kariyer.net’te aşçıbaşı arayanları inceleyerek başvurularını tamamlayabilirsin. Ayrıca pek çok farklı şehirde çalışma imkânı sunan bu meslekle ilgili yapacağın başvurularda konumunu da dikkate alman tavsiye edilir.

Aşçıbaşı Ne İş Yapar?

Bulunduğu vardiyanın en yetkili kişisi olarak görev alan aşçıbaşının bazı sorumlulukları ve yetkileri vardır.

  • Bulunduğun vardiya içerisinde yapılan işlerden ve her personelden sorumlu olman beklenir.
  • Personelin kıyafetinin uygunluğunu ve temizliğini kontrol altında tutan aşçıbaşı, aynı zamanda mutfağın sürekli temiz ve hijyenik olmasını da sağlar. 
  • Gerekli gıda maddelerini ve mutfak gereçlerini sipariş eder veya satın alırken bunları miktar ve kalite bakımından kontrol etmen beklenir. 
  • Aşçıbaşı, ön hazırlığı yapılacak olan yemekler için gerekli kişileri görevlendirir ve hazırlığın uygun bir şekilde planlanmasını sağlar.
  • Üretim sorumlusu ile beraber menü hazırlayan aşçıbaşının, mesleki eğitimlerini tamamlamış ve gerekli bilgi birikimine sahip olması beklenir.

Üniversitelerin veya meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve gerekli becerileri sağladığını düşünüyorsan güncel aşçıbaşı iş ilanlarını araştırarak başvurunu tamamlayabilirsin.

Aşçıbaşı Olmak için Hangi Eğitimlere ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Üniversitelerin turizm fakültelerinin gastronomi ve mutfak sanatlarıyla ilgili olan bölümlerinden mezun olduktan sonra, aşçıbaşı arayan firmalara başvurunu yapabilirsin. Aynı zamanda mesleki eğitim kursları ve meslek edindirme eğitimi veren kurumlardan alacağın sertifikalarla da yeteneklerini daha ileriye taşıyabilirsin. Ayrıca özel aşçılık okullarına kayıt olarak da ilgili eğitimleri tamamlayabilirsin. Aldığın eğitimler doğrultusunda başvurmak istediğin firmalara uygun olduğunu düşünüyorsan aşçıbaşı iş ilanları yeni yayınlananlarına göz atarak istenilen nitelikleri ve koşulları öğrenebilirsin. 

Aşçıbaşı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Tam zamanlı veya part time olarak çalışabileceğin aşçıbaşı iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle çalışmak istediğin otelin veya restoranın senden beklediği kriterlere uygun olup olmadığına, yayınlanan ilanların aranılan nitelikler ve iş tanımı kısmından bakabilirsin. Ayrıca birçok şehirde iş imkânı sağladığı için, hangi bölgede çalışmak istediğine karar verdikten sonra hangi şehrin ulaşımının senin için daha kolay olacağını belirleyebilirsin. Çalışmak istediğin firmalara göre çalışma koşulları da farklılıklar gösterir. Sana uygun olan çalışma koşullarını belirleyerek tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak aşçıbaşı iş ilanları bugün yayınlanan ve güncel eleman arayan firmaların sayfalarını kariyer.net’ten inceleyebilirsin.

Aşçıbaşı olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Pek çok şehirde çalışma olanağı bulabileceğin bu meslek için kendini geliştirme fırsatı sunan İstanbul aşçıbaşı iş ilanlarını inceleyebilirsin. Çalışmak istediğin firmanın hangi alanlarda hizmet verdiğini araştırabilir ve seçimlerini o doğrultuda yapabilirsin. Otellerin öne çıktığı şehirlerden olan aşçıbaşı iş ilanları Antalya’da yayınlanan ilanları gözden geçirebilirsin. Tüm bu firmaların senden beklediği niteliklere ve ilanların pozisyon bilgilerine aday kriterleri kısmından bakabilirsin. Oteller veya restoranlar senden bir takım eğitimleri almış ve mesleki bilgi birikimini edinmiş olmanı bekler. Bu kriterleri sağlaman doğrultusunda farklı şehirlerdeki iş ilanlarını da dilediğin gibi inceleyebilirsin.

Aşçıbaşılık mesleğinin temel becerileri nelerdir?

Aşçıbaşı, gerekli malzemeleri tedarik ederek menü belirlenmesinden ve yemeklerin hazırlanışından sunumuna kadar olan tüm organizasyon sürecinden sorumludur. Tüm departmanın sorumlusu olan aşçıbaşıların birçok temel beceriye sahip olmaları beklenir. Ayrıca bulunduğu işletmenin imajı ve kültürüne uygun menüler hazırlaman da oldukça önemlidir. Bununla birlikte mutfak kültürünün sadece yaşadığın yer ile sınırlı olmadığının farkında olarak farklı kültürlerin mutfaklarına karşı da ilgi ve merak duyman beklenir. Sürekli olarak gelişime açık olacağın bu mesleğe katılmak için aşçıbaşı arayan firmalara başvurunu yapabilirsin.

Aşçıbaşı olarak part time çalışma olanakları nelerdir?

Aşçıbaşı olarak çalışabileceğin farklı şehirler olduğu gibi birçok işletmede değişik koşullarda da çalışabilirsin. Part time olarak çalışmak istersen, bu alanda ilan yayınlayan şirketleri araştırarak ilgili firmalara yönelebilirsin. Yarı zamanlı çalışma şekline sahip olan yiyecek-içecek işletmelerinde veya otellerde çalışman mümkündür. Aşçıbaşı iş ilanları Ankara veya farklı şehirleri filtreleyerek incelemelerde bulunabilir, kriterlere uygunluğun doğrultusunda başvurunu hemen tamamlayabilirsin.

Başarılı bir aşçıbaşı olmak için ne yapmam gerekir?

İyi bir aşçıbaşının her zaman takım çalışmasına yatkın olması beklenir. Otellerde, yemekhanelerde ve restoranlarda çalışan aşçıbaşının, mutfak çalışanlarını koordine etmesi gerekir. Aşçıbaşı iş ilanları bayan ya da erkek olarak kategorilendirilen seçenekleri araştırabilir ve uygunluğunu kontrol edebilirsin. İyi bir aşçıbaşıdan insanları etkilemek için her zaman yaratıcılığın sınırlarını zorlaması beklenir. Aynı zamanda geniş bir kültüre ve bilgi birikimine de sahip olmalıdır. Ayrıca mesleğinde var olan güncel gelişmeleri takip ederek, uygulamaya koyması beklenir. Böylelikle mesleğinde kazandığı donanımları işine yansıtarak ilerlemeyi sağlar. Sen de bu alanda geliş göstermek istiyorsan ve hedeflerin varsa aşçıbaşı iş ilanları bay alternatiflerinden kendi kriterlerine uygun olana başvuruda bulunabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aşçıbaşı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Birçok restoran ve kafe aşçıbaşı arayışında olabilir. Farklı firmaların aşçıbaşı arayışındayken aradığı özellikler değişkenlik gösterebilir. Aşçıbaşı iş ilanlarında aranan kriterler arasında bu alanda başvuru yapan kişilerin deneyim düzeyleri de yer alır. Farklı deneyim düzeyleri bekleyen firmalar, en fazla deneyim süresine sahip olan kişilere öncelik verebilir. Bununla birlikte aşçıbaşı olarak çalışacak kişilerin ekip çalışmasına yatkın olması ve hijyen kurallarına önem göstermesi beklenir. Aynı zamanda tabaklardaki gramaj ve maliyet bilgisine sahip olan kişiler aşçıbaşı olarak tercih edilebilir.

Aşçıbaşı iş ilanları olan şehirler hangileridir?

Birbirinden farklı mutfakların bir arada olduğu çeşitli restoranlar bulunur. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan restoranlarda yaygın olarak aşçı ve aşçıbaşı ihtiyacı doğar. Birçok farklı restoranın aradığı farklı özelliklerdeki aşçıbaşı eleman profilleri bulunabilir. Kendine yakın olan ilde ya da ilçedeki aşçıbaşı ilanlarına göz atarak başvuru yapabilirsin. Kariyer.net farklı firmaların yayınladığı aşçıbaşı ilanlarını sunarak bu yolda sana eşlik eder ve aşçıbaşı olarak kariyerinde ilerlemene yardımcı olur.

Aşçıbaşı olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Aşçıbaşı olmak istiyorsan sahip olman gereken bazı özellikler ve belgeler bulunabilir. Restoranların aradığı aşçıbaşı özelliklerini karşılıyorsan aldığın eğitime göre bir başvuruda bulunabilirsin. Özel kurslardan ve kurumlardan aşçılık eğitimi alarak bu alanda verilen sertifikalara sahip olabilirsin. Aynı zamanda aşçıbaşı olmak için belirli bir deneyime sahip olman gerekebilir. Kariyer.net üzerinden farklı firmaların yayınladığı aşçıbaşı ilanlarına başvuru yapmadan önce ilanları inceleyip firmaların istediği belgelere göz atabilirsin.

Aşçıbaşı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Aşçıbaşı olarak çalışıp kariyerinde bu yönde ilerlemeyi amaçlıyorsan birçok farklı aşçıbaşı iş ilanına göz atabilirsin. Kariyer.net üzerinden çeşitli şehirlerde yer alan restoranların yayınladığı iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Aldığın eğitime ve deneyimlerine göre filtreleme yaparak kendine uygun olan aşçıbaşı ilanlarına ulaşabilirsin. Aynı zamanda bulunduğun şehre göre site üzerinden filtreleme yaparak yakınlarında bulunan restoranlardaki aşçıbaşı iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur