28

Misafir Karşılama Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Misafir Karşılama Elemanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Misafir Karşılama Elemanı İş İlanları

Hizmet ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren; otel, restoran ve cafe gibi işletmelerin birçoğu çeşitli pozisyonlarda istihdam etmek üzere personellere ihtiyaç duyar. Bu personeller arasında en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında misafir karşılama elemanı yer alır. Misafir karşılama elemanı; kurumsal firmalar, ofisler ve otellerde müşteriyi ya da ziyaretçiyi karşılayıp gerekli yönlendirme işlemini yapan personeldir. Bağlı olduğu firmanın güvenlik sistemi ve telekomünikasyonu dışında pek çok görevi üstlenir. Firmaya gelen postaların dağıtımı, ziyaretçi kabulü, telefon çağrılarını yanıtlama gibi pek çok idari işe destek vermekle görevlidir. Türkiye’de turizm sektörünün hızla gelişmesi ve her geçen gün ülkeyi ziyaret eden turistlerin sayısının artması sebebiyle misafir karşılama elemanı iş ilanları geçmiş günlere nazaran sıklıkla yayınlanır. Misafir karşılama elemanları; turizm alanında faaliyet gösteren otellerde, güzellik salonlarında, kurumsal şirketlerde, fuar alanlarında ve a la carte restoranlarda görev alabilir. 

Misafir Karşılama Elemanı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Misafir karşılama elemanı ihtiyacı olan firmaların oluşturduğu iş ilanlarında, başvuru yapacak olan adayların sahip olması gereken bazı özelliklere yer verilir. Karşılama elemanı; turizm alanında hizmet eden oteller, kurumsal firmalar, güzellik salonları, fuarlar ve çeşitli etkinliklerde görev alır. Misafir karşılama elemanlarının görev aldığı firmaya göre farklı yeteneklere sahip olması gerekebilir. Örneğin, yabancı turistlerin geldiği otellerde görev alacak olan misafir karşılama elemanının mutlaka yabancı dile hakim olması gerekebilir. Fuar ve çeşitli etkinliklerde görev almak üzere de misafir karşılama elemanı iş ilanı yayınlanabilir. Bu gibi etkinlikleri gerçekleştiren firmalar çoğunlukla bayan adayları tercih edebilir. Dış görünüşe önem vermek, müşteri karşılama elemanlarının öncelik vermesi gereken özelliklerden biridir. Fuar ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra, kuaför ve güzellik merkezi alanlarında faaliyet gösteren firmalar tarafından da iş ilanı yayınlanır. Güzellik salonuna gelen müşterileri karşılayarak gerekli yönlendirmeleri yapmak, misafir karşılama elemanlarından beklenen görevlerden biridir. Dış görünüşüne özen gösteren, bilgisayar kullanmaya hakim ve yabancı dil bilgisine hakim olan kişiler, misafir karşılama elemanı olarak çalışma fırsatı yakalayabilir. Turizm alanında faaliyet gösteren otellerde görev almak isteyen misafir karşılama elemanlarının; turizm terimlerine, otelin kullandığı ön büro programına ve otele dair bilgilere hakim olması gerekir. Birçok firma tarafından misafir karşılama elemanı iş ilanları, resepsiyonist adı altında da yayınlanabilir. 

Misafir Karşılama Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Misafir karşılama iş ilanları içerisinde yer alan detaylar, firmanın faaliyet gösterdiği alana göre farklılık gösterir. Turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller, güzellik salonları, çeşitli etkinlikler ve restoranlar yılın belirli aralıkları ile misafir karşılama elemanı istihdam eder. Misafir karşılama iş ilanlarının detayları arasında; adayın belirli yaş aralığında olması, kadın ya da erkek olması, tecrübe sahibi olması, yabancı dile sahip olması ve bilgisayar kullanımına hakim olması gibi detaylar bulunur. Turizm alanında faaliyet gösteren otellerde görev almak isteyen misafir karşılama elemanı adaylarının, otelin kullandığı ön büro programlarına da hakim olması gerekebilir. İş ilanları Türkiye’nin 81 ilinde ikamet eden misafir karşılama elemanı adaylarına özel olarak yayınlanır. Bu sebeple ikamet edilen yer ile iş yerinin konumunun yakın olması da dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır.

Misafir Karşılama Elemanı Ne İş Yapar?

Misafir karşılama elemanı, bağlı olduğu firmaya gelen misafir ya da müşterileri karşılayarak gerekli yönlendirmeleri yapar. Ayrıca güncel misafir karşılama elemanı arayanlar, iş yerine gelen kargo ve paketlerin dağılımını ve gelen telefonların cevaplanması gibi görevleri de adaylardan üstlenmesi talep edilir. Bunların yanı sıra, misafir karşılama elemanları çeşitli fuar ve etkinliklerin stand bölümlerinde de görevlendirilir. Bu birimlerde görev alan personeller, standa ziyarete gelen müşterilere gerekli bilgiyi vermek ile sorumlu olur. Misafir karşılama elemanları firmaların ön yüzü konumunda yer alır. Bu sebeple misafir karşılama elemanı olarak görev alacak olan personellerin dış görünüşüne özen göstermesi birçok firma tarafından talep edilir. Hem yabancı dil bilgisine sahip olan hem de diksiyonu düzgün olan adaylar, misafir karşılama elemanı olarak çalışma şansına sahip olabilir. Ayrıca bazı firmalar tarafından misafir karşılama elemanı olarak görev alacak olan personelin bu alanda gerekli olan diplomaya da sahip olması talep edilebilir. 

Misafir Karşılama Elemanı İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Misafir karşılama elemanı arayan firmalar kurumsal firmalar ya da oteller olabilir. Profesyonel olarak misafir karşılama elemanı olarak görevini icra etmek isteyen adayların, üniversitelerin iletişim fakültesi bölümlerinden mezun olmaları iş veren firmalar tarafından tercih edilir.  Kariyerinde misafir karşılama elemanı olarak ilerlemek isteyen adaylar, üniversitelerin halkla ilişkiler bölümlerinden mezun olarak gerekli diplomayı  temin edilebilir. 

Misafir Karşılama Elemanı Hangi Alanda Çalışır?

Misafir karşılama elemanı ilanları kapsamında firmalarda görev alacak olan personeller, müşterilerin giriş yaptığı alandan çıkış yaptığı alana kadar her alanda görev alabilir. Misafir karşılama elemanları çoğunlukla otellerin halkla ilişkiler departmanında veya  fuar ve etkinliklerin stand bölümünde görevlendirilir. Bunun yanı sıra, kurumsal firmalarda ise resepsiyon ya da ön büro bölümlerinde de görev alabilir. 

Misafir Karşılama Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Misafir karşılama elemanı olarak görevlendirilen personelin aylık kazancı firmadan firmaya göre farklılık gösterir. Örneğin, kurumsal bir firmada görev alan bir misafir karşılama personeli standart maaşlara tabii olabilir. Fakat yarı zamanlı ya da part time olarak çeşitli etkinliklerde istihdam edilen personeller, çalıştığı mesai saatine göre kazanç elde eder.

Misafir Karşılama Elemanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Misafir karşılama eleman ıolarak istihdam edilmek istenen adaylar, üniversitelerin halkla ilişkiler bölümlerinden mezun olarak veya çeşitli sertifika programlarına katılarak gerekli kazanımları elde edebilir. Kariyerinde bu alanda ilerlemek isteyen adayların, firmaların belirli aralıklar ile yayınladığı yetiştirmek üzere misafir karşılama personeli aranıyor iş ilanlarına başvuru yapması da deneyim kazanmaları açısından önem arz eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Misafir Karşılama Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Misafir Karşılama Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Misafir Karşılama Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Misafir Karşılama Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Misafir Karşılama Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Misafir Karşılama Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Misafir Karşılama Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Misafir Karşılama Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Misafir Karşılama Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur