414

Demi şef İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Demi şef cancel
Julà
Demi Şef
Julà
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Fraser Place Antasya İstanbul
Demi Şef
Fraser Place Antasya İstanbul
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)
Demi Chef - Frankie
d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment & Management)
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Divan
Divan Restoranları /Demi Chef - Avrupa Yakası
Divan
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Divan
Demi Chef De Partie - Divan İstanbul Otel
Divan
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Demi Şef İş İlanları

Mutfak sektörü ülkemizde oldukça gelişmiş bir iş alanı. Bünyesinde çok sayıda meslek sahibi bireylere iş imkânı sunar. Bu alanlardan birisi de demi şef olarak bilinen kişiler. Demi şefler, iş hayatında aşçı yardımcısı olarak bilinen bir nevi mutfak öğrencilerine verilen bir isim. Mutfak içinde şeflerin yanında bulunup malzemeleri hazırlar ve yemeğin her aşamasında şeflerinin yanında yer alırlar. Bu süreç boyunca mutfakta kullanılan alet ve malzemeleri, yemek ve lezzet bilgisi, sos, salata ve meze alanında bilgilenerek eğitim görürler. Yemekte kullanılacak malzemelerin tazeliği ve kalitesi konusunda sorumluluk alarak her alanda hazırlık yaparlar. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler için demi şef iş ilanları içerikleri bulunur. Bu ilanlara başvuru yaparak kısa sürede iş sahibi olabilirsin.

Demi Şef İş İlanlarında Aranan Nitelikler

Demi chef iş ilanları olarak iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikli olarak kişilerin üniversitelerin gastronomi alanından eğitim görmeleri ya da bu sektörden usta çırak ilişkisi içinde eğitim görmeleri gerekir. Genel olarak demi şef iş ilanlarında aranan özellikler şu şekilde sıralanır:

  • Mesleki alanda öğrenmeye ve gelişmeye yatkın,
  • Mutfakta bireysel ve ortam hijyenine özen gösteren,
  • Mesleki iş disipline sahip ve sorumluluklarını yerine getiren, saygın bir birey olması,
  • Hızlı ve pratik davranması,
  • Mutfakta çalışırken dikkatli olması,
  • Sağlıksal olarak bu alanda çalışacak koşullara sahip olması.

Sende bu özelliklere sahipsen iş ilanlarını değerlendirebilirsin.

Demi Şeflerinin Çalışma Ortamları

Demi şefler mutfak ortamında çalışırlar. Mutfakta yemek yaparken kimi zaman ocak kısmında, kimi zaman da yemek hazırlık kısmında yer alırlar. Bundan dolayı besinleri lezzetli hale getirmek için bıçak, ocak, fırın, doğrama tahtası, tencere gibi genel aletleri kullanırlar. Bu alanda çalışırken güvenliklerini sağlamak ve hijyenik olmak için önlük, şapka, eldiven ve ortopedik terlik kullanırlar. Gün içerisinde birkaç kez kullandıkları kıyafetleri hijyen kurallarına uygun şekilde değiştirirler. Genel olarak çalışma ortamları güvenli ve rahat  olur. Tecrübeli eleman olan demi şefleri için çalışırken hızlı olmaları önemli. Bundan dolayı zamanla hızlanır ve tecrübelerinden emin olarak müşterilere lezzetli öğünler sunarlar.

Demi şef iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Demi şefi olarak hizmet sektöründe çalışmak için iş ilanlarına başvuru yaparak kısa sürede iş sahibi olabilirsin. Bunun için Kariyer.net’e girerek örneğin: demi şef iş ilanları bay olarak arama yapabilirsin. Yine aynı şekilde demi şef iş ilanları bayan olarak arama yaparak sektörde ihtiyaç olunan bayan çalışan iş ilanlarından rahatlıkla iş sahibi olabilirsin. Demi şef iş ilanları süreklilik kazanan bir sektör. Böylece sürekli yenilenen iş ilanları oluşur. Kariyer.net üzerinden güncel demi şef iş ilanları yazarak güncel iş ilanlarını değerlendirebilir.

Demi şef iş ilanları için hangi şehirde daha çok eleman alımı vardır?

Demi şef iş ilanları için Türkiye’nin her yerinde iş ilanları yayınlanır. Çünkü hizmet sektöründe mutfak bölümü oldukça önemli. İnsanların besin ihtiyacına yönelik hizmet verdiği için her şehirde iş istihdamı sağlanır. Fakat İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük ve gelişmiş şehirlerde iş bulma sürecin daha hızlı olur. Bu sayede kendini geliştirmek ve kariyer hedeflerine ulaşmak daha kolaylaşır.

Demi şeflerinin maaşları ne kadar?

Demi şeflerinin belirlenen bir maaş oranları hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz. Çalıştıkları işletmeye ve kendilerini ne kadar geliştirdikleri ile doğru orantılı gider. Bundan dolayı asgari ücret üzerinden belirlenen maaşlar değişiklik gösterebilir. Kişilerin kendilerini geliştirmesi ve mesleğine ne kadar önem verdikleri ile değişen bir durum olduğu için tecrübeli eleman olmak maaş oranını olumlu etkiler.

Demi şef olarak kariyer hedeflerime erişebilir miyim?

Demi şefler sektörde her zaman aranan elemanlar olarak nitelendirilir. Mesai süresi boyunca emekleri tartışmasız çok önemli. Bundan dolayı kendini geliştirmek ve kariyer yapmak isteyen insanlar için güzel bir meslek seçimi olabilir. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de işini sevmek ve önem vermek başarı için kaçınılmaz. Sen de kısa sürede mesleğine gereken önemi verirsen alanında başarılı olup, kariyer yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Demi şefi olarak çalışmak için ne okumak gerekir?

Demi şef olarak çalışmak için lisans veya ön lisans programlarının aşçılık bölümünden mezun olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra gastronomi eğitimi almış kişilerde demi şef olarak çeşitli firmalarda görev alabilirler. Farklı bir alanda eğitim alıp ıgda sektöründe kariyer planı yapanlar ise bu alanda eğitim veren aşçılık kurslarından eğitim alabilirler. Belli bir süre eğitimini tamamlayan adaylara mesleki yeterlilik sertifikası verilmektedir. Bu sayede bu eğitim programını tamamlayarak demi şef olunabiliyor. Bu alanda iş arayılın var ise özgeçmişine aşçılık eğitimin ve sertifika bilgilerini ekleyebilirsin.

Demi şef ne iş yapar?

Yarı anlamına gelen demi kelimesinden türetilen bu pozisyon ünvanı yardımcı şef anlamına gelmektedir. Demi şefler mutfakta çalıştıkları branşların 2. sorumlusu olarak görev alılar. Demi şefler mutfak içerisinde kullanılacak meyve, sebze, et ürünleri gibi malzemelerin ön hazırlığı, şefin talepleri doğrultusunda iş akışı planını yürütme gibi işleri yapar. Kullanılacak malzemelerin tedariği gibi konularda şefe yardımcı olurlar. Demi şefler sıcak,soğuk, ızgara, pastane gibi mutfağın farklı bölümlerinde çalışabililer. Seçtikleri alana göre mutfağın farklı bölümlerinde demi şefler görev almaktadır.

Demi şeflerin çalışma ortamı nasıldır?

Şefler kariyer planları ve ilgi alanlarına göre mutfakların farklı bölümlerinde görev alırlar. Mutfak bölümleri sıcak, meze, soğuk, pastane gibi farklı bölümlerden oluşmaktadır. Demi şefler uzmanlaştıkları alanlara göre bu bölümlerinden bazılarında çalışabilirler. Çalışma ortamlarını doğal olarak mutfak ve üretim bölümleri oluşturmaktadır. Mutfakta ki hazırlık süreci ve yemeklerin yapılıp sunulmasına kadar ki süre ekip işi gerektirmektedir. Bu nedenle demi şeflerin çalışma ortamını farklı bölümlerde görev alan ekip arkadaşları oluşturmaktadır. Çalışılan yerin kapasitesine göre çalışma koşulları, mesai saatleri ve ekip sayısı değişebilmektedir.

Demi şefi olarak çalışmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Demi şef olarak çalışmak için belli eğitim almak gerekmektedir. Şeflerin aldıkları mesleki eğitim ve ünvanlar farklılık gösteriyor. Demi şefler alınan eğitim ve uygulanan sınavlardan sonra bu sertifika ve belgeleri ediniyorlar. Bu belgeler özel kurumları veya MEB onaylı meslek eğitim merkezlerinden alınıyor. Profesyonel olarak demi şeflik yapmak isteyenlerin alanında geçerli mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gerekiyor. Sende bu alanda bir kariyer planı yapıyorsan uluslararası geçerliği olan bu belgelerin eğitimlerine katılarak özgeçmişini zenginleştirebilirsin. Almış olduğun eğitim ve sertifikaları cvne ekleyerek en güncel demi şef ilanlarına kariyer.net üzerinden başvuur yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur