1021

İnsan Kaynakları Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları Müdürü cancel
PERLA FRUIT GIDA
İnsan Kaynakları Müdürü
PERLA FRUIT GIDA
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
KEMER GIDA PAZARLAMADAĞITIM A.Ş.
İnsan Kaynakları Müdürü
KEMER GIDA PAZARLAMADAĞITIM A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
APLEONA
İnsan Kaynakları Müdürü
APLEONA
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

UYSAL MADENCİLİK
İnsan Kaynakları Müdürü
UYSAL MADENCİLİK
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Detaş Grup
İnsan Kaynakları Müdürü
Detaş Grup
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 21 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnsan Kaynakları Müdürü İş İlanları

İş istihdamının büyük bir çoğunluğunu oluşturan kurum ve kuruluşlar, faaliyetlerini sürdürmek amacı ile bünyesinde farklı niteliklere sahip personeller bulundurur. Bu kurumlarda yer alan personeller, iş faaliyetlerinin gerçekleşmesinde büyük rol sahibidirler. Şirketlerin varlığını sürdürebilmesinde rol sahibi olan şirket personellerinin işe alınma süreci çeşitli aşamalar doğrultusunda gerçekleşir. İlgili şirket ya da kurumda çalışmak isteyen personeller iş başvurusunda bulunduktan sonra, şirkette yer alan insan kaynaklarına yönlendirilirler. Farklı kurum ya da kuruluşlarda insan kaynakları müdürü olarak görev almak istiyorsan insan kaynakları müdürü iş ilanları için başvuruda bulunabilirsin.

İnsan Kaynakları Müdürü Ne İş Yapar?

Güncel insan kaynakları müdürü iş ilanları açıklamalarında yer alan iş tanımı bölümünde insan kaynakları müdürünün yaptığı işler hakkında genel bir bilgi verilir. İnsan kaynakları müdürü pozisyonunda yapacağın işler oldukça geniş ve kapsamlıdır. İnsan kaynakları müdürü olarak temel görevin; personellerin işe alım sürecini denetlemek ve personel seçme yöntemleri hakkında metotlar geliştirmektir. Bunun yanı sıra görevlerin arasında insan kaynakları stratejileri geliştirmek de yer alır. Geliştireceğin insan kaynakları stratejileri ve girişimlerinin genel iş planına uyum göstermesi gereklidir. İş yerinde yer alan genel kurallar hakkında bir prosedür oluşturmak; insan kaynakları müdürü olarak görevlerinden birisidir. Bu husus, iş yerinde düzenin hakim olması açısından önemlidir. İş yerinde bulunan diğer personellerin sorunlarını dinlemek ve bu sorunlara çözüm önerileri oluşturmak; insan kaynakları müdürünün yapacağı işler arasında yer alır. Görev aldığın korumun mali ve finansal işlemleri hakkında güncelleme, geliştirme ve analiz yapma gibi işlemler de yapman gerekir. Aynı zamanda iş yerinin hedefini oluşturmak için üst yönetim ile sürekli olarak etkileşim halinde olman, çeşitli belgeler ve raporlar sunarak farklı bakış açıları sunman beklenir. İk müdürü iş ilanları içerisinde yer alan iş tanımı kısmında yer alan bir diğer görev ise personellerin gösterdiği performansı denetlemek ve iş sorumluluğuna aykırı bir şekilde hareket eden personellerin ihtar işlemlerini yürütmek gibi konulardır. İnsan kaynakları müdürü iş ilanı için iş başvurusunda bulunarak insan kaynakları müdürü olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

İnsan Kaynakları Müdürü Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İnsan kaynakları müdürü arayan firmalar, iş başvurusunda bulunacak olan adayların bazı özelliklere sahip olmasını gerekli görür. İnsan kaynakları müdürü olmak için sahip olman gereken özellikler şöyle sıralanabilir:

  • İnsan kaynakları müdürünün sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri; insan ilişkilerinde başarılı olmasıdır. Yapıcı ve empati yapma yeteneğine sahip olman, insan kaynakları müdürü olarak görev alabilmek açısından oldukça önemli bir husustur. 
  • İnsan kaynakları müdürü olarak görev almak istiyorsan liderlik vasıflarını taşıyor olman gerekir. Liderlik vasfına sahip olan bir insan kaynakları müdürü; planlama ve yönetme becerisini son derece iyi kullanabiliyor demektir. 
  • İnsan kaynakları müdürü arayanların sahip olmanı istediği özelliklerden bir diğeri ise disiplinli ve bilinçli bir şekilde çalışmaktır. Aynı zamanda inisiyatif kullanabilme ve arabuluculuk yapma yeteneğine sahip olman beklenir. 
  • Şirket içerisinde karşılaştığın sorunlara en hızlı şekilde çare bulabilmek için çözüm odaklı olman da bir diğer gerekliliktir.

İnsan Kaynakları Müdürü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İnsan kaynakları müdürü ilanları için başvuru yaparken bazı hususlara dikkat etmen gerekir. Bu hususlar, şirketlerin ihtiyaçları ve beklentisi doğrultusunda şekillenir. İnsan kaynakları müdürü iş ilanları yeni çalışan adaylarına iş tanımı ve genel nitelikler hakkında ilan açıklamalarında bilgi verir. Başvuru yapacağın şirketin aday kriterleri arasında yer alan askerlik, yaş, deneyim süresi, eğitim seviyesi gibi özelliklere uygunluk sağladığın takdirde ilgili ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsin. İş ilanlarına göz atarken, ilgili ilanın yaşadığın şehir için verildiğinden de emin olman gerekir. Örneğin Antalya’da yaşıyorsan insan kaynakları iş ilanları Antalya sayfasında bulunan ilanları incelemen önem arz eder. İnsan kaynakları müdürü iş ilanlarına başvurmadan önce dikkat etmen gereken detaylar arasında ulaşım imkanı, şirketin sunduğu sosyal haklar ve insan kaynakları müdürü maaşları hakkındaki bilgiler yer alır. 

İnsan kaynakları müdürü olmak için sahip olunması gereken eğitim koşulları nedir?

İnsan kaynakları müdürü olarak görev alabilmek için sahip olunması gereken birtakım eğitim koşulları bulunur. İnsan kaynakları müdürü olmak istiyorsan öncelikle üniversite eğitimini lisans derecesi ile tamamlamalısın. İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, Sosyoloji, Çalışma Ekonomisi vb. bölümlerden mezun olmak; işe alınma konusunda daha fazla avantaj sağlar. Lisans diplomasının yanı sıra insan kaynakları yönetimi sertifikasına sahip olmak da aranan eğitim koşulları arasında yer alır. 

İnsan kaynakları müdürü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İnsan kaynakları iş ilanları bugün ve daha önceden yayınlanmış aktif alım seçeneklerinden oluşur. Bu ilanlara ulaşmak için kariyer.net ana sayfasında yer alan ‘İş Ara’ kısmına tıklayarak iş ilanları sayfasına gelmen gerekir. İş ilanları sayfasına geldikten sonra filtre bölümünden pozisyon olarak ‘insan kaynakları müdürü’ seçeneğini seçerek insan kaynakları müdürü ilanlarına ulaşabilirsin. Yaşadığın ildeki ilanlara ulaşmak istiyorsan şehir filtrelemesi de yapman mümkündür. Örneğin insan kaynakları müdürü iş ilanları Tekirdağ sayfasına gelmek istiyorsan, filtrede yer alan şehir kısmından Tekirdağ’ı işaretlemen gerekir. 

İnsan kaynakları müdürü olarak görev alabileceğim sektörler nelerdir?

İnsan kaynakları departmanı, çoğu kurum ve kuruluşta yer alan departmanlardan birisidir. İlgili departmanın sorumlululuğunu yüklenen ve iş yerinde genel çalışma düzenini sağlayan kişiler çoğunlukla insan kaynakları müdürleridir. İnsan kaynakları müdürü olarak otomotiv, sağlık, iletişim, eğitim, sanayi gibi birçok farklı sektörde görev alabilirsin. İnsan kaynakları müdürü olarak çalışabileceğin sektörleri görmek için insan kaynakları müdürü iş ilanlarına göz atabilirsin. 

İnsan kaynakları müdürü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bu meslek grubunda çalışmak için ilgili bölümleri lisans derecesinde bitirmen önemlidir. Aynı zamanda alan üzerinde uzmanlaşmak adına çeşitli sertifikalara sahip olman da önerilir. Deneyiminin bulunması da bu pozisyonda çalışmak için olması gerekenler arasındadır. İnsan kaynakları müdürü iş ilanlarına başvuracak olan kişilerin ilanlarda yer alan kriterlere yüksek oranda uyum sağlaması ve kişilerin ilgili iş ilanının hitap ettiği şehrin sınırları içerisinde yaşıyor olması gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İnsan kaynakları müdürü olmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

İnsan kaynakları müdürü olmak için üniversitelerin Çalışma Ekonomisi, İktisat ve İşletme, İnsan Kaynakları bölümlerinin birinden mezun olma şartı aranır. Bu bölümlerden mezun olan adaylar, insan kaynakları müdürü olabilir. İş kanunu ve kurallarına hakim olunması önemlidir. Ek olarak bu alanda belirli bir deneyim düzeyine sahip olunması istenebilir. Üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olmuş adaylar, iş kanunu ve işleyişine hakimdir.

İnsan kaynakları müdürü iş ilanlarında proje bazlı ilanlar var mı?

Çalışanlar için gerekli eğitimin planlanmasını, işe alım ve ayrılış süreçlerinin değerlendirilmesini insan kaynakları müdürü yapar. Bu nedenle neredeyse her firmada bu görevleri yerine getirebilmesi için insan kaynakları müdürüne ihtiyaç duyulur. Proje bazlı çalışmalar yapan şirketler de işe alım yapacak, proje bazlı çalışacak insan kaynakları müdürlerine ihtiyaç duyar. Bu doğrultuda birçok şehirde, farklı sektörlerde yer alan şirketler tarafından proje bazlı çalışacak insan kaynakları müdürleri için iş ilanları yayınlanır.

İnsan kaynakları müdürü iş ilanlarında yabancı dil kriteri aranır mı?

Yabancı dil şartı adayın çalıştığı firmanın şartlarına göre değişiklik gösterir. Genellikle insan kaynakları müdürlerinin yabancı dil bilgisine sahip olması beklenir.

İnsan kaynakları müdürü ne iş yapar?

İnsan kaynakları müdürü şirket içerisindeki kuralların işleyişinin takibini yapar. İş sağlığı ve güvenliği mevzuatlarını takip ederek İSG'nin işleyişine yardım eder. Çalışma alanları ise oldukça çeşitlidir. Genellikle çeşitli iş yerlerinde ofis ortamında çalışırlar. Bu iş yerlerinde işe alım ve işten çıkışların takibini insan kaynakları müdürü yapar. Çalışanların gelişimleri için gerekli eğitimlerin düzenlenmesini sağlar. Bu eğitimlerin tarih planlamasını yapar.

notifications İş Alarmı kur